تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر تلفن تماس: 021-66717991
بازگشت کارکنان به دفتر کاری اپل

اپل بازگشت کارکنان به دفتر کاری را تا مدت نامعلومی به تعویق انداخت

همه‌گیری ویروس کرونا گویا وارد فاز جدیدی شده است که گونه امیکرون بهبودی اوضاع را بار دیگر به تاخیر خواهد انداخت. اپل در پاسخ به اتفاقات جدیدی که روی داده است، جدول زمانی خود را برای بازگشت به Apple Park برای کارمندان خود تغییر داده است و گویا همچنان باید آن‌ها دورکاری را در نظر داشته باشند. این بار مهلت جدیدی داده نشده است و گویا اپل اعلان بازگشت را در زمان مناسب ارائه خواهد داد.

تیم کوک مدیرعامل اپل، در یادداشتی به کارکنان، به این تاخیر در بازگشت اشاره داشته است. وی به‌طور خاص عنوان کرد که تاریخ بازگشت به کار هنوز مشخص نشده است و نمی‌تواند تاریخ دقیقی برای این منظور اعلام کند. کوک همچنین اعلام کرد که هر کارمند شرکت، ۱۰۰۰ دلار اضافی برای به‌روزرسانی تجهیزات اداری خانگی دریافت خواهد کرد. مشخص نیست که چرا که این حرکت انجام شده است و احتمالا اپل فرض را بر این داشته است که تاریخ بازگشت اجباری آن‌قدر دوردست خواهد بود که نیاز به تامین حقوق مجدد کارکنان وجود داشته است.

پیشینه دورکاری در اپل

بازگشت کارکنان به دفتر کاری اپل

اپل قبلا در ماه سپتامبر و سپس اکتبر هم چنین شرایطی را تجربه کرده بود و در نهایت اوایل سال ۲۰۲۱ بود که تصمیم به تغییر سمت فعالیت‌های عادی شرکت داخلی گرفته و برنامه‌ریزی‌های خود را جلو برد. حال می‌توانیم بازگشت کارکنان به اپل پارک را در حدود فوریه ۲۰۲۲ پیش بینی کنیم. این موضوع در یادداشتی که برای کارکنان نوشته است، به‌طور ضمنی بیان نشده است، اما بر حسب شواهد ویروس کرونا می‌توانیم چنین انتظاری داشته باشیم.

اپل می‌گوید که قصد دارد تا به کارمندان خود اجازه دهد تا حداکثر یک ماه در سال از دورکاری بهره ببرند تا بتوانند فرص بیشتری برای سفر، نزدیک شدن به عزیزان یا تغییر در کارهای روزمره خودشان داشته باشند. در ابتدا دورکاری تنها گزینه‌ای بود که دو هفته در اختیار کارمندان قرار می‌گرفت و حال روال کاملا تغییر پیدا کرده است. مشخص نیست که این یادداشت چگونه برای پرسنل شرکتی خارج از اپل پارک، در دفاتر ماهواره‌ای مختلف اپل هم اعمال خواهد شد. در این باره آمده است که:

ما معتقد هستیم که همکاری حضوری برای فرهنگ و آینده ما ضروری است. اگر لحظه‌ای به معرفی محصولات باورنکردنی خود در سال گذشته فکر کنیم، محصولات و عرضه آن‌ها براساس سال‌ها کار به دست آمده‌اند. این‌ها مربوط به زمانی هستند که همه ما حضوری در کنار هم بودیم و این کار را انجام داده‌ایم.

بیشتر بخوانید: استفاده از ماسک در فروشگاه های اپل بار دیگر الزامی شد

شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک گذارید. به نظر شما اپل تا چه موقعی دوباره مجبور است که دورکاری کارمندان را در نظر داشته باشد؟ آیا این روند به سال مالی آن‌ها لطمه وارد خواهد کرد؟ وضعیت معرفی محصولات جدید کمپانی چگونه جلو می‌رود؟ می‌توانید در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

برای ثبت امتیاز، روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 3.5 / 5. تعداد امتیاز: 98

هنوز امتیازی ثبت نشده است

webranko

تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.