تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر تلفن تماس: 021-66717991
سانسور چینی

اپل سانسور چینی مشابه خود را برای کاربران هنک کنگ اعمال می‌کند

کاربران اپل در هنگ کنگ ادعا می‌کنند که سافاری برای مدت کوتاهی سایت کد جهانی GitLab را فیلتر کرده و ظاهرا هم به این دلیل است که توسط کمپانی تنسنت متعلق به چین در لیست سیاه قرار دارد. سافاری قصد دارد از کاربران در برابر وب سایت‌هایی که حاوی بد افزار یا مسائل دیگر هستند، محافظت کند و این کار هم با استفاده از لیست سیاهی صورت می‌گیرد که توسط شرکت‌ها تهیه شده است. این فهرست یا توسط Google Safe Browsing نگهداری شده یا متعلق به Tencent Safe Browsing است. اپل مدت‌ها است که از تنسنت استفاده می‌کند و زمانی که منطقه دستگاه به سرزمین اصلی چین تنظیم شده باشد، محدودیت‌ها با کمک این سایت انجام می‌شود.

موارد محدودیت اپل برای کاربران هنگ کنگ

سانسور چینی

با توجه به اطلاعاتی که سایت Intercept منتشر کرده است، به نظر می‌رسد اپل اکنون از لیست سیاه تنسنت برای دستگاه‌های ثبت شده در هنگ کنگ هم استفاده می‌کند. هنگ کنگ شهری در جنوب چین است، اما کاربران آن قبلا تحت سانسور سرزمین اصلی چین نبوده است. توییتر چو کا چئونگ کارمند سابق اپل و مهندس نرم افزاری هم به چنین موردی اشاره می‌کند. او در توییتی نوشته است که دسترسی به گیت لب به‌دلیل ارائه اطلاعات تایید نشده توسط سافاری محدود می‌شود. مهندس فعلی اپل به این توییت پاسخ داده و می‌گوید که این موضوع بررسی خواهد شد. دسترسی به گیت لب متعاقبا بازیابی شده است، اما طبق گزارش‌ها، هیچ پاسخ دیگری از جانب اپل در مورد این مشکل ارائه نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: تیم کوک پیرامون چین و سانسور جمهوری خواهان بحث می‌کند

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۴ پرو در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

برای ثبت امتیاز، روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

هنوز امتیازی ثبت نشده است

webranko

تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.