تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر تلفن تماس: 021-66717991
الزامات اپلیکیشن سلامت

اپل و گوگل باید الزامات اپلیکیشن سلامت خود را تشدید کنند

قوانین جدید نشان می‌دهد که هر استور دیجیتالی که شامل برنامه‌های سلامت یا پزشکی است، باید سخت گیری بیشتری روی آن‌ها وجود داشته باشد و حتی گاهی اوقات نباید این برنامه‌ها منتشر شوند. اپل قبلا اپ‌های بهداشتی را همواره رد می‌کرد و در مواقعی هم با شکایت‌های قضایی مواجه شده بود. اما محققین مقاله‌ای را در مجله Nature منتشر کرده و می‌گویند که اپل همراه با گوگل باید کارهای بیشتری در این زمینه انجام دهند. محققین این‌طور نوشته‌اند که: «در نتیجه، تغییرات در قوانین اتحادیه اروپا که در ماه می ۲۰۲۱ به اجرا درآمد، اکنون این استورها باید اطمینان حاصل کنند که برنامه‌ها با مقررات دستگاه‌های پزشکی مطابقت دارند و مقامات را از حوادث جدی ناشی از استفاده از آن‌ها مطلع کنند».

حساسیت نسبت به برنامه‌های سلامتی و پزشکی

الزامات اپلیکیشن سلامت

علیرغم اینکه این تغییرات قانونی ۲۰ ماه پیش تصویب شده بود، تحقیقات می‌گویند که میزان رعایت این قوانین جدید در عمل ناهموار بوده و در برخی از زمینه‌ها نیز نامشخص است. مشکل از این جاست که تعریف یک اپلیکیشن پزشکی یا سلامتی همیشه نمی‌تواند واضح باشد. اگر توسعه دهنده‌ای در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا مستقر نباشد، اپل و گوگل از نظر قانونی وارد کننده آن برنامه در نظر گرفته می‌شوند و بنابراین، باید تعهدات خاصی را به همراه داشته باشند. این تعهدات، این بار در رابطه با قوانین رقابت اتحادیه اروپا و از نوامبر ۲۰۲۲ مسائل بیشتری را ایجاد کرده است. می‌توانید نظرات خود را با ما در میان گذارید.

بیشتر بخوانید: اپل درگیر یک جنگ خاموش علیه گوگل است

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۴ در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

برای ثبت امتیاز، روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

هنوز امتیازی ثبت نشده است

webranko

تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.