تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر تلفن تماس: 021-66717991
نشانگر استرس دقیق

اپل واچ نشانگر استرس دقیق و قابل اعتمادی ارائه می‌کند

یک مطالعه جدید ادعا می‌کند که ویژگی ECG در کنار سایر اندازه‌ گیری‌های اپل واچ می‌تواند یک آشکارساز استرس اساسی باشد. در سال ۲۰۲۰، شایعه شده بود که اپل واچ سری ۶ که در آن زمان عرضه می‌شد، دارای ویژگی‌هایی برای نظارت روی مشکلات سلامت روان، به ویژه اضطراب است و البته اپل هنوز اپلیکیشنی برای اضطراب یا استرس ارائه نکرده است. با این حال، مطالعه جدید ادعا می‌کند که اپل واچ در حال حاضر برای پیش بینی استرس مفید است، چرا که در تشخیص المان‌ها بسیار دقیق عمل می‌کند. در مقاله تحقیقاتی فرونتیرز آمده است: «ارتباط بین استرس و نشانگرهای زیستی متعدد فرصت‌هایی را برای توسعه فناوری‌هایی برای تعیین کمیت استرس آشکار کرده است».

تشخیص استرس توسط اپل واچ

نشانگر استرس دقیق

یکی از ویژگی‌های مفید، تغییر پذیری ضربان قلب یا همان HRV است که اکنون به‌طور معمول از طریق الکترو کاردیوگراف اندازه گیری می‌شود. یک ویژگی ECG از اپل واچ ۴ را هم داریم. در این گزارش تحقیقی آمده است: «به شرکت کنندگان یک آیفون ۷ با سیستم‌عامل iOS 15 و یک اپل واچ سری ۶ حاوی برنامه نصب شده ECG به مدت دو هفته داده شد. به آن‌ها دستور داده شده بود که ۶ بار در طول روز در فواصل زمانی تقریبا سه ساعته، داده‌ها را جمع آوری کنند. قبل از جمع آوری ECG هم از شرکت کنندگان خواسته شده بود که یک پرسش‌نامه استرس را در آیفون خود تکمیل کنند». شما هم می‌توانید نظرات خود را در این زمینه با ما در میان گذارید.

بیشتر بخوانید: ادعای جدیدی به تعصب نژادی حسگر اپل واچ اشاره دارد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۴ پرو در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

برای ثبت امتیاز، روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

هنوز امتیازی ثبت نشده است

webranko

تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.