تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر تلفن تماس: 021-66717991
حسگر اپل واچ

ادعای جدیدی به تعصب نژادی حسگر اپل واچ اشاره دارد

یک شکایت کلی جدید علیه اپل ادعا می‌کند که سنسور اکسیژن خون اپل واچ نسبت به افرادی که رنگ پوست تیره دارند، تعصب نژادی نشان می‌دهد. الکس مورالس شاکی این پرونده می‌گوید که بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ یک اپل واچ خریداری کرده است. او می‌گوید که می‌دانست این دستگاه دارای ویژگی‌های پالس اکسیمتری بوده و معتقد است که این کار را بدون توجه به رنگ پوست انجام می‌دهد. در این دادخواست ادعا شده است: «برای دهه‌ها، گزارش‌هایی مبنی بر اینکه چنین دستگاه‌هایی در اندازه گیری سطح اکسیژن خون بر اساس رنگ پوست به میزان قابل توجهی دقت کمتری داشتند، وجود داشت».

اپل واچ و ادعای عجیب در مورد سنسورهای آن

حسگر اپل واچ

او ادامه داد: «اهمیت جهانی واقعی این سوگیری تا اواسط همه گیری ویروس کرونا که با آگاهی بیشتر از نژاد پرستی ساختاری که در بسیاری جنبه‌های جامعه وجود دارد، مورد توجه قرار نگرفت». در این دادخواست ادعا شده است که محققین اهمیت بالینی سوگیری نژادی پالس اکسیمتری را با استفاده از سوابق بیمارانی که در طول و قبل از همه گیری گرفته شده بودند، تایید کردند. در نتیجه اتکا به پالس اکسیمتری برای تریاژ بیماران و تنظیم سطح اکسیژن مکمل ممکن است بیماران سیاه پوست را در معرض خطر افزایش هیپوکسمی قرار دهد. مورالس این شکایت را در ۲۴ دسامبر به نمایندگی از تمام مشتریان نیویورکی که اپل واچ را در طول مدت کووید خریدند، تنظیم کرد. می‌توانید نظرات خود را با ما در میان گذارید.

بیشتر بخوانید: تیم کوک با سازنده بند اپل واچ اولترا هنگام خروج از ژاپن دیدار کرد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۴ پرو در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

برای ثبت امتیاز، روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

هنوز امتیازی ثبت نشده است

webranko

تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.