تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر تلفن تماس: 021-66717991
تولید اپل به خارج از چین

برای انتقال بخشی از تولید اپل به خارج از چین ۱۰ سال زمان نیاز است

گزارش جدیدی تخمن می‌زند که هشت سال طول می‌کشد تا اپل حتی ده درصد از تولید خود را بتواند از چین خارج کند. اپل و همه شرکت‌های فناوری در چند سال گذشته اقداماتی را برای کاهش وابستگی خود به چین انجام داده‌اند. این موضوع تا حدودی به دلیل اجتناب از اتکای بیش از حد به یک منبع است و از سوی دیگر به دلیل مسائل خاص در مورد چین و دولتش هم عنوان می‌شود. افزایش تنش‌ها بین آمریکا و چین عامل مهمی در این زمینه است، اما به همین ترتیب مجموعه اقدامات شدید اما موثر این کشور هم روی تامین کنندگان اپل تاثیر گذاشته است.

خارج کردن تولیدات اپل از چین

تولید اپل به خارج از چین

گزارش کامل بلومبرگ می‌گوید: «با توجه به اینکه چین ۷۰ درصد از تولید جهانی گوشی‌های هوشمند را در اختیار دارد و فروشندگان پیشرو چینی تقریبا نیمی از محموله‌های جهانی را به خود اختصاص داده‌اند، منطقه دارای زنجیره تامین توسعه یافته‌ای است که تکرار آن دشوار خواهد بود. اپل هم در صورت جا به جایی ممکن است که دسترسی به این امکان را از دست بدهد». به گفته بلومبرگ، ۹۸ درصد از تمام آیفون‌ها در چین ساخته می‌شوند و تدارکات کار با تعداد زیادی از تامین کنندگان قطعات داخلی به خوبی تثبیت شده‌اند. توسعه زنجیره‌های تولید پیچیده هم میلیاردها دلار برای شرکت‌های آمریکایی هزینه داشته و ایجاد آن هم سخت خواهد بود. بنابراین، جایگزینی آن‌ها می‌تواند فرایندی کند باشد. به‌طور خاص، بلومبرگ هم تخمین می‌زند که انتقال ده درصد از تولید خود از چین هشت سال زمان نیاز دارد.

بیشتر بخوانید: تیم کوک پیرامون چین و سانسور جمهوری خواهان بحث می‌کند

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۴ پرو در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

برای خرید اقساطی آیفون ۱۴، آیفون 14 پلاس، آیفون 14 پرو مکس، اپل واچ اولترا و اپل واچ 8 کلیک کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

برای ثبت امتیاز، روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

هنوز امتیازی ثبت نشده است

webranko

تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.