تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر تلفن تماس: 021-66717991

دانستنی های کاربردی گوشی آیفون

چند نکته آموزشی کوتاه درباره آیفون

1 – کیبورد یک دستی :

اگر IOS 11 به بعد را داشته باشید، میتوانید از یک سیستم کیبورد استفاده کنید که برای استفاده از طریق فقط یک دست طراحی شده است (در واقع فقط برای انگشت شست یک دست).

برای فعال کردن این حالت، مسیر زیر را دنبال کنید :

Settings > General > Keyboards  <One-Handed Keyboard

سپس یکی از گزینه های راست یا چپ را انتخاب کنید.

2 – تنظیم اصلاح خودکار متون از دانستنی های کاربردی گوشی آیفون:

سیستم تایپ سریع IOS  گوشی آیفون در حدس زدن چیزی که میخواهید تایپ کنید باهوش است و در بسیاری از مواقع اشتباهات شما را اصلاح میکند.

این قابلیت یک ویژگی خوب دیگر هم دارد. شما میتوانید آن را جوری تنظیم کنید که عبارات مخففی که استفاده میکنید را تشخیص داده و در هنگام تایپ متن، شکل کامل آن را در متن وارد کند.

مثلا شاید بخواهید به جای OMG از Oh My God استفاده کنید یا به جای OMW از Oh My Way استفاده کنید.

برای این کار که یکی از دانستنی های کاربردی گوشی آیفون است باید :

  1. به تنظیمات گوشی آیفون و سپس General مراجعه کرده و گزینه کیبورد را انتخاب کنید.
  2. گزینه Text Replacement را انتخاب کنید. در اینجا تمام جایگزین هایی که از قبل وجود داشته اند نشان داده میشوند.
  3. برای این که یکی هم از خودتان اضافه کنید، علامت + را انتخاب کنید. ابتدا عبارت کامل را وارد کنید. سپس حالت کوتاه شده ای از آن عبارت که مد نظرتان هست را وارد کرده و گزینه Save را انتخاب کنید.

3 – وارد کردن خودکار شناسه کاربری و رمز عبور  از دانستنی های کاربردی گوشی آیفون:

اگر میخواهید تا در زمان صرفه جویی کنید یا زحمت حفظ کردن رمز عبور و شناسه کاربری را به خودتان ندهید، از قابلیت Autofill گوشی آیفون استفاده کنید. این قابلیت برای آیفون، آیپد و حتی مک هم در دسترس است.

برای استفاده از Autofill، مسیر زیر را دنبال کنید :

Settings > Safari > Autofill

البته باید مطمئن شوید که اطلاعاتتان را به درستی وارد کرده اید تا این قابلیت هم آنها را به صورت خودکار در هر جایی که لازم بود وارد کند.

از IOS 12 به بعد وقتی یک کد امنیتی از طریق پیام کوتاه به شما ارسال میشود، به صورت خودکار در AutoFill در دسترس خواهد بود و این یعنی لازم نیست اصلا پیام ارسال شده را باز کرده تا کد را ببینید.

4 – لغت نامه مترادف ها  از دانستنی های کاربردی گوشی آیفون:

در IOS گوشی آیفون قابلیتی وجود دارد که به شما کلمات مترادف با کلمه مورد نظر شما را گفته تا در هنگام استفاده از کلمات، انتخاب های بهتری داشته باشید. برای فعال کردن این قابلیت، مسیر زیر را دنبال کنید :

Settings > General > Dictionary

سپس Oxford Thesaurus of English را انتخاب کنید. یا اگر به لهجه آمریکایی علاقه دارید، Oxford American Writer’s Thesaurus را انتخاب کنید (در همان جا میتوانید ترجمه هایی نظیر فرانسوی به انگلیسی یا اسپانیایی به انگلیسی را نیز دانلود کنید).

برای استفاده از این قابلیت، روی یک کلمه ضربه بزنید. سپس گزینه Look Up را انتخاب کرده و کلمات جایگزینی که برای کلمه مد نظرتان وجود دارد را به همراه تعریف دقیقشان مشاهده کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

برای ثبت امتیاز، روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 3.9 / 5. تعداد امتیاز: 61

هنوز امتیازی ثبت نشده است

kurur_sib

بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.