تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر تلفن تماس: 021-66717991
صفحه نمایش مک بوک پرو

صفحه نمایش مک بوک پرو های آینده احتمالا به‌صورت خودکار تغییر زاویه می‌دهند

صفحه نمایش مک بوک پروهای آینده می‌توانند به‌طور خودکار، بهترین زاویه دید را برای بیننده فراهم کنند و این موضوع سبب می‌شود که دیگر حرکت لنز دوربین برای دنبال کردن سوژه کاملا منسوخ شود. اپل همواره توجه فوق‌العاده بالایی به این موضوع داشته است که فروشگاه‌های اپل، صفحه نمایش مک بوک پرو زاویه مناسبی داشته باشد. هر چه قدر زاویه مناسب برای بازدیدکنندگان فراهم باشد، ایجاد ارتباط با دستگاه به طرز مناسبی برقرار شده و می‌توانند حس خوبی دریافت کنند.

این موضوع به‌صورت جدی در حس لامسه نیز موثر است. اما در طی سال‌های گذشته و با قدرت گرفت ایده تغییر زاویه خودکار صفحه نمایش برای دید بهتر کاربر، ممکن است که به‌کل کنار گذاشته شود. چرا که صفحه نمایش به‌صورت خودکار تنظیم شده و کاربر نیازی به دست زدن به صفحه نخواهد داشت. همان‌طور که شما مقابل مک بوک خود قرار می‌گیرید، صفحه نمایش می‌تواند بدن شما را از نظر ارگونومیکی بررسی کرده و هرگاه در یک زاویه ارگونومیک مناسب قرار گرفتید، صفحه نمایش را تنظیم کند.

زمانی هم که زاویه بدن شما مناسب نباشد، صفحه نمایش به‌صورت خودکار کج شده و دقیقا مناسب بدن شما قرار می‌گیرد. اپل این کار را به کمک مکانیسم لولای فعال برای دستگاه‌های الکترونیکی انجام خواهد داد. اپل به تازگی درخواستی برای ثبت پتنت آن را نیز ثبت کرده بود که فاش شده است. این پتنت حقیقت پشت این ماجرا را فاش کرده و از ایده جدید اپل رونمایی می‌کند. اپل همیشه در صدد یافتن کاربردهای بیشتری برای پتنت‌های خود بوده است و به بهترین شکل ممکن این کار را انجام می‌دهد.

صفحه نمایش مک بوک پرو

در درخواست ثبت پتنت این‌طور آمده است که: «سیستم پردازش ممکن است به گونه‌ای پیکربندی شده باشد که موقعیت هدف را برای بخش نمایشگر دستگاه تعیین کند. بخش نمایشگر، نسبت به قسمت پایه، از موقعیت اولیه تا موقعیت هدف تعیین کننده خواهد بود. کامپیوتر نوت بوک می‌تواند از یک سیستم بازخورد موقعیت هم استفاده کند تا تعیین موقعیت واقعی بخش نمایشگر، نسبت به قسمت پایه پیکربندی شده باشد».

بیشتر بخوانید: آیفون ۶ پلاس تا اوایل ماه آینده به جمع محصولات قدیمی اپل می‌پیوندد

همه این موارد از راهی طولانی برای توصیف مواردی حکایت دارند که قابلیت Center Stage قبلا در مورد آیپد پرو نیز فراهم کرده بود. این قابلیت به‌طور فیزیکی صفحه نمایش را حرکت نمی‌دهد، اما موقعیت شما را ردیابی کرده و بنابر آن، لنز حرکت می‌کند. همچنین بحث تازه‌ای هم وجود دارد که Center Stage و این ایده جدید کج کردن صفحه نمایش، از پتنت‌های اپل پیرامون Apple AR استفاده می‌کنند. به‌طور مثال، شرکت اپل بارها مفاهیمی را برای ردیابی نگاه کاربر ارائه کرده بود و به این شایعه قوت بیشتری می‌بخشد. در این پتنت حتی آمده است که سیستم پردازش پیکربندی شده، برای تعیین موقعیت هدف برای نمایشگر، حداقل تا حدی می‌تواند از جهت نگاه کاربر استفاده کرده و باعث شود که سیستم، نمایشگر را بچرخاند.

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

برای ثبت امتیاز، روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد امتیاز: 65

هنوز امتیازی ثبت نشده است

webranko

تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.