تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
ویژگی های ایمنی AirTag اپل

ویژگی های ایمنی AirTag اپل منجر به دستگیری یک مجرم شد

یک زن به لطف ویژگی ضد تعقیب اپل توانست که یک ایرتگ را در ماشین خود کشف کرده و با اطلاع پلیس، یک مرد را دستگیر کند. این زن در آپولو پنسیلوانیا ساکن است و پس از دریافت هشداری در آیفون خود مبنی بر اینکه یک ایرتگ مکان او را ردیابی می‌کند، وسیله را در گیره تریلر ماشین خود پیدا کرده و آن را در اختیار پلیس قرار دارد. ویژگی ضد تعقیب اپل همان چیزی است که منجر به دستگیری رونالد روسلر شده بود. اپل در صورتی یک دستگاه ایر تگ توسط مجری قانون کشف شود، اطلاعات کامل را برای دستگیری فرد خطاکار به پلیس ارائه می‌کند. روسلر قبلا هم سابقه مجرمانه داشته است.

ایرتگ دستگاهی برای شناسایی اشیا گمشده

ویژگی های ایمنی AirTag اپل

دستگاه ایرتگ برای شناسایی اشیا گمشده استفاده می‌شود، اما اخیرا برخی از سو استفاده کنندگان سعی در استفاده از آن برای اهداف پلید خود را داشته‌اند. اپل مجموعه‌ای ویژگی‌ها را برای جلوگیری از تعقیب و آزار از طریق ایرتگ پیاده‌سازی کرده است، اما همچنان خطاهایی برای آن گزارش شده است. اپل می‌گوید که به حریم خصوصی و امنیت ایرتگ متعهد است و در آینده هم مجموعه‌ای از ویژگی‌ها را معرفی خواهد کرد تا از خطرات استفاده از ایرتگ بکاهد. کاربران می‌توانند از این ویژگی‌ها برای اطلاع از ردیابی توسط افراد دیگر مطلع شوند. برخی از نمایندگان مجلس در ایالت‌های مختلف هم سو استفاده از دستگاه‌هایی مانند ایرتگ را به‌عنوان جرم معرفی کرده است تا کیس‌های خلاف مانند این کاهش پیدا کند.

بیشتر بخوانید: فردی هنگام گذاشتن AirTag روی ماشین قربانی‌اش دستیگر شد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *