تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر تلفن تماس: 021-66717991
سرویس کمک اضطراری

دو زن در کانادا به‌لطف سرویس کمک اضطراری با ماهواره نجات یافتند

دو زن که اخیرا در بریتیش کلمبیا سرگردان شده بودند، به لطف سرویس Emergency SOS اپل با موفقیت نجات پیدا کردند و شاید این اولین باری است که سرویس اپل نجات بخش افرادی در این منطقه می‌شود. در دستگاه‌های جدیدتر اپل – مانند سری آیفون ۱۴ – اپل یک ویژگی ایمنی اضافه کرده و به افراد کمک می‌کند تا با استفاده از اتصال ماهواره‌ای با خدمات اضطراری تماس بگیرند. به گزارش تایمز کولونیست، یکی از این زنان تا قبل از گم شدن در ۲۳ دسامبر سال گذشته یک آیفون ۱۴ داشته است. این زنان در حال بازگشت به آلبرتای کانادا بودند که متوجه می‌شوند یک بزرگراه به‌دلیل تصادف بسته شده است. آن‌ها با استفاده از نقشه گوگل برای یافتن مسیر جایگزین، تصمیم گرفتند که از جاده خدمات جنگل هلمز عبور کنند.

نجات جان افرادی با کمک Emergency SOS‌ اپل

سرویس کمک اضطراری

جاده‌ای که آن‌ها انتخاب کردند، تا حدودی خراب بوده و سبب شد که آن‌ها در منطقه‌ای به‌نام گریدر متوقف شوند. دوایت یوچیم مدیر ارشد تیم تحقیقاتی منطقه این‌طور می‌گوید که: «آن‌ها اساسا با دیواری از برف روبرو شده و وقتی که سعی کردند از آن عبور کنند، گیر می‌کنند». گویا آن‌ها حدود ۱۲ مایل پایین‌تر از جاده بودند و در برف گیر کرده بودند و حتی نمی‌دانستند که کجا هستند. سپس به‌دلیل اینکه خارج از محدوده آنتن ارتباطی بودند، دیگر نتوانستند برای درخواست کمک تماس بگیرند. یوچیم اضافه می‌کند: «هیچ سرویس تلفن همراهی در آن‌جا وجود ندارد. اما یکی از آن‌ها از گوشی جدید اپل استفاده کرده و با کمک تماس ماهواره‌ای، توانست درخواست کمک را ارسال کند».

بیشتر بخوانید: پیام اضطراری ماهواره ای آیفون ۱۴ از مودم کوالکام و فناوری اپل استفاده می‌کند

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۴ پرو در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

برای ثبت امتیاز، روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

هنوز امتیازی ثبت نشده است

webranko

تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.