تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
اضافه کردن کیبرد فارسی به iOS

آموزش فارسی کردن کیبورد آیفون

بسیاری از ما هنگام کار کردن با گوشی آیفون یا آیپد خود، نیاز پیدا می‌کنیم که متون فارسی را تایپ کرده یا در برنامه‌های ویرایش عکس و فیلم از حروف و اعداد فارسی استفاده کنیم. حال هنگام کار با گوشی، یقینا با این مشکل روبرو می‌شوید که زبان فارسی در سیستم‌عامل iOS تعریف نشده است. برای این منظور شما خودتان می‌توانید زبان فارسی را از طریق تنظیمات به این سیستم‌عامل اضافه کنید و هیچ نیازی به دانلود کیبورد فارسی نامعتبر روی گوشی خود نخواهید شد.

مراحل فارسی کردن کیبورد آیفون

  • برای این منظور ابتدا به برنامه‌ی Setting مراجعه کرده و با اسکرول به پایین روی گزینه‌ی General کلیک کنید.
  • در این بخش روی گزینه‌ی Language & Region کلیک کنید.
  • در بخش بعدی می‌تواند روی گزینه‌ی Device language کلیک کرده و سپس زبان موردنظر خود را در این بخش انتخاب کنید.
  • باتوجه به ورژن سیستم‌عامل خود، می‌توانید با انتخاب صفحه کلید فارسی یا عربی، در این بخش مراحل را ادامه دهید.
  • گفتنی است که نسخه‌ی یازدهم سیستم‌عامل iOS صفحه کلید فارسی را در اختیار کاربران قرار داده بود.
  • در صورتی که امکان تایپ حروف گ، چ، پ، ژ را در صفحه کلید عربی نداشتید، می‌توانید انگشت خود را روی ک، ز، ب، ز نگه داشته و از بین گزینه‌ها به این حروف دسترسی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش اتصال هارد به آیفون یا آیپد

حل مشکلات فارسی کردن کیبورد آیفون

در صورتی که در استفاده از این کیبورد به مشکل برخورد کردید و حروف چهارگانه‌ای که در زبان عربی وجود دارد را نتوانستید پیدا کنید، می‌توانید از برنامه‌های کیبورد مختلف در استورها استفاده کنید. البته این روش چندان موردنیاز شما نخواهد بود و صرفا با دسترسی به بخش تنظیمات گوشی، می‌توانید از کیبورد فارسی به‌راحتی استفاده کنید. این روال برای منطقه زمانی شما به‌صورت کامل فراهم شده است و می‌توانید به سایر تنظیمات زبان نیز دسترسی داشته باشید. این تنظیمات می‌تواند برای کارکرد آسان‌تر گوشی بسیار کاربردی باشد. در صورتی هم که به‌صورت اشتباهی، زبان دستگاه تغییر پیدا کرده باشد، از این بخش می‌توانید تنظیمات موردنیاز خود را تغییر دهید. همراه با زبان دستگاه، می‌توانید واحدهای خاص گوشی را نیز برحسب زبان موردنظر خود تغییر داده و ارتباط بهتری با گوشی برقرار کنید. چنین روندی می‌تواند سرعت کار با گوشی را نیز افزایش دهد. بنابراین چه بهتر است که با تنظیمات این بخش بیشتر آشنا شوید.

فارسی کردن کیبورد آیفون

می‌دانیم که اپل مدت زمان زیادی را برای پیاده‌سازی صفحه کلید روی سیستم‌عامل iOS صرف کرده است و در حالی که اندروید چندین سال از زبان فارسی پشتیبانی می‌کرد، اپل بسیار دیر به این وادی وارد شد. به‌هر حال هنگام عرضه نسخه‌ی یازدهم این سیستم‌عامل، اپل زبان فارسی را نیز به مجموعه زبان‌های خود اضافه کرد. طبق روال قبلی، کاربران فارسی زبان مجبور بودند که از صفحه کلید عربی استفاده کنند و به‌دلیل وجود نداشتن چهار حرف گ، چ، پ و ژ در زبان عربی، کاربران باید برخی از حروف را نگه می‌داشتند تا به چنین حروفی دسترسی داشته باشند. چنین روندی سرعت تایپ را تا حد زیادی کاهش می داد. مسئله‌ی دیگر، کمبود مواردی همچون نیم فاصله بود که برخی از کاربران از آن استفاده می‌کردند.

بیشتر بخوانید: آموزش انتقال اطلاعات از آیفون قدیمی به جدید

تایپ سریع تر

بعضی از کلمات نیز که با ترکیب دو کلمه با هم ساخته می‌شود، سرعت تایپ را بسیار کمتر می‌کرد. به‌هر حال کاربران در آن سال توانستند برای اولین‌بار، زبان فارسی را نیز در سیستم‌عامل iOS داشته باشند. این امکان سرعت تایپ کاربران را بالا برده و برخی از مشکلات خاص این زبان را نیز برطرف می‌کرد. اضافه شدن نیم فاصله و برخی از میانبرهای ساده، آن‌طور که انتظار می‌رسد همانند سیستم‌عامل اندروید، به iOS نیز اضافه شد. کاربران از این کیبورد می‌توانستند همراه با برخی از برنامه‌های ادیت عکس و فیلم نیز استفاده کنند. این زبان از طریق بخش تنظیمات iOS قابل اضافه شدن بود و کاربران نیازی به دانلود برنامه‌ی کیبورد جانبی نداشتند.

 

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *