تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
اندازه گیری بند اپل واچ

اندازه گیری سایز بند اپل واچ

با رونمایی از اپل واچ سری ۶ و اپل واچ SE، اپل دو سبک جدید در بندهای ساعت‌های خود به‌نام‌های Solo Loop و Braided Solo Loop را نیز معرفی کرد. این بندهای سازگار با اپل واچ سری ۴ و نسخه‌های بعد از آن، هیچ گونه بند، سگک یا اتصال دهنده‌ی دیگری ندارد، اما در عوض، آن‌ها توسط یک بند با طراحی کششی استفاده می‌کنند که به آن‌ها اجازه می‌دهد که روی مچ دست کاربر قرار گرفته و در صورت نیاز، با یک حرکت از روی دست خارج شود.

اپل ۱۸ طراحی با اندازه‌های مختلف برای سری بند سولو در نظر گرفته است و تناسب کاملی از طرح و رنگ و اندازه را به کاربران ارائه می‌دهد. این شرکت از یک ابزار قابل چاپ نیز برای کاربران استفاده کرده است که می‌توانید قبل از خرید هرکدام از این بندها، اندازه‌گیری لازم را انجام داده و تصمیم‌گیری صحیحی داشته باشید. این ابزار ساده‌ترین راه بررسی اندازه‌ی بند را برای شما ممکن می‌کند، اما هنوز هم باید با آگاهی کامل از آن استفاده کنید.
بسیاری از افراد مچ دست یکسانی ندارند و به‌همین دلیل اپل برای بندهای جدید تلاش کرده است که کاربران اندازه‌ی اختصاصی مچ دست خود را هنگام خرید انتخاب کرده و کمترین اشتباه را داشته باشند.

اپل این تصمیم را از زمانی اتخاذ کرد که یک بحث طولانی بین کاربران درمورد اندازه گیری بندها را مشاهده کرده و شکایات زیادی را در این باره دریافت کرد. حال گویا این مشکلات به پایان رسیده است و از طریق یک سیستم اندازه‌گیری، کاربران می‌توانند بند خود را با اندازه‌ی مناسب تهیه کنند. اپل هم‌اکنون اندازه‌گیری پیچیده بند ساعت را به یک روند ساده تبدیل کرده است و می‌توانید از اشتباهات بسیاری با این روش پیگیری کنید.

این اندازه‌ها به‌صورت چاپی در اختیار کاربر قرار گرفته‌اند، اما اگر پرینتر دستی ندارید، اپل به شما توصیه می‌کند که مچ دست خود را به روش قدیمی و با اندازه‌گیری از طریق نوار انعطاف پذیر انجام داده یا اینکه از کاغذ و خط کش استفاده کنید. در این مطلب ما سعی کرده‌ایم که مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های جداگانه را برای کمک به شما جمع‌آوری کنیم.

استفاده از ابزار قابل چاپ برای اندازه‌گیری سولو لوپ

اندازه گیری بند اپل واچ

اگر نوار اندازه‌گیری در خانه ندارید، می‌توانید از یک ابزار قابل چاپ برای تعیین اندازه‌ی سولو لوپ خود استفاده کنید. این مراحل را می‌توانید دنبال کنید:

 • ۱. در صفحه‌ی سفارش اپل برای اپل واچ یا بندهای جداگانه آن، گزینه‌ی Solo Loop یا Braided Solo Loop را انتخاب کنید.
 • ۲. در بخش Band Size دکمه‌ی Start را برای شروع اندازه‌گیری انتخاب کنید.
 • ۳. در این بخش می‌توانید روی گزینه‌ی Download کلیک کرده و ابزار قابل چاپ را دریافت کنید.
 • ۴. در بخش تنظیمات پرینتر، اطمینان حاصل کنی که صفحه برای چاپ ۱۰۰ درصد تنظیم شده باشد و به‌صورت فیت یا اندازه‌های دیگر چاپ نشود.
 • ۵. از ابزار قابل چاپ پرینت بگیرید.
 • ۶. یک کارت اعتباری را در قسمت چاپ روی صفحه چاپ شده قرار دهید تا مطمئن شوید که در اندازه‌ی مناسب چاپ شده است.
 • ۷. یک قیچی برداشته و ابزار اندازه‌گیری مچ دست خود را با دقت برش دهید.
 • ۸. شکل موردنظر را روی مچ دست خود قرار دهید تا در جایی که معمولا صفحه‌ی ساعت هوشمند شما قرار دارد، واقع شود. سپس ابزار کاغذ را محکم به دور مچ دست خود بپیچید. شما می‌توانید از نوار چسب برای نگه داشتن این ابزار روی مچ دست خود استفاده کنید. سپس اطمینان حاصل کنید که این ابزار به اطراف نلغزیده و در کمال آرامش روی مچ دست شما قرار دارد. این ابزار همانند بند اپل واچ عمل می‌کند و باید آن را طوری تنظیم کنید که راحت باشید.
 • ۹. عددی که فلش‌ها به آن اشاره می‌کنند، نشان‌دهنده‌ی اندازه‌ی بند ساعت شما هستند. اگر فلشها به یک خط اشاره کنند، از بین دو عدد نزدیک به خط کوچک‌تر، می‌توانید یکی را انتخاب کنید.

استفاده از بند ساعت ورزشی برای سولو لوپ

به‌تازگی کاربران کشف کرده‌اند که سوراخ‌های موجود در بندهای ورزشی اپل، دقیقا با اندازه‌های جدید سولو لوپ مطابقت دارد. این بدان معنی است که اگر از یک بند ورزشی استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از یک تبدیل ساده، از آن برای اندازه‌گیری بند سولو لوپ استفاده کنید.

به‌عنوان مثال، اگر یک ساعت ۳۸ تا ۴۰ میلی‌متری دارید و از بند کوچک ورزشی که دارای سوراخ‌های داخلی است، استفاده می‌کنید، می‌توانید آن را به یک اندازه برای بند سولو لوپ تبدیل کنید. از طرف دیگر، اگر از ساعت ۴۲ یا ۴۴ میلی‌متری استفاده می‌کنید و بند بزرگ‌تر ساعت ورزشی را با سوراخ‌هایی دور از هم دارید، می‌توانید بند سولو لوپ خود را در اندازه‌ی ۱۲ سفارش دهید.

استفاده از نوار متر برای اندازه‌گیری سولو لوپ

اندازه گیری بند اپل واچ

اگر پرینتر دستی برای استفاده از ابزار قابل چاپ در دسترس خود ندارید، می‌توانید به‌جای آن از یک نوار متر خانگی استفاده کنید. در این بخش، نحوه‌ی انجام این کار را به شما آموزش خواهیم داد به بهترین شکل ممکن بتوانید اندازه‌ی سولو لوپ مخصوص خود را اندازه‌گیری کرده و آن را سفارش دهید.

 • ۱. نوار متر را به‌شکل محکم در محلی که معمولا ساعت را به مچ دست خود می‌بندید، محکم بپیچید. اطمینان حاصل کنید که نوار متر شل نبوده اما همزمان حالت راحتی هم داشته باشد.
 • ۲. اندازه‌گیری خود را یادداشت کنید.
 • ۳. در صفحه‌ی صفارش اپل واچ یا بندهای جداگانه، گزینه‌ی Solo Loop یا Braided Loop را انتخاب کنید.
 • ۴. در بخش Band Size گزینه‌ی Start را برای ثبت اندازه‌گیری‌ها انتخاب کنید.
 • ۵. در پنجره راهنمای اندازه‌ای که ظاهر می‌شود، روی Household کلیک کنید.
 • ۶. روی Got it کلیک کرده و به مرحله‌ی بعدی بروید.
 • ۷. اندازه‌گیری یادداشت شده را در این بخش وارد کنید. شما می‌توانید آن را به اینچ، سانتی‌متر یا حالت کسری وارد کنید.
 • ۸. بدین ترتیب اندازه‌ی ثبت شده از جانب شما، به اندازه‌ی بند ساعت اپل واچ تبدیل شده و مورد پیشنهادی را با دقت بالا دریافت خواهید کرد.
 • ۹. در این بخش نیز می‌توانید اندازه‌ی پیشنهادی را انتخاب کرده و سپس روی ادامه‌ی مراحل کلیک کنید.

جمع‌بندی

بدین ترتیب شما به‌راحتی می‌توانید اندازه‌ی بند ساعت Solo Loop یا بندهای جداگانه را به‌راحتی اندازه‌گیری کرده و هنگام سفارش، بهترین گزینه‌ را برای خرید خود انتخاب کنید. این روش‌ها دقیق و با محاسبات ریاضی انجام می‌شود و کمترین خطا را خواهد داشت.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *