تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
تفاوت اپل واچ سلولار و GPS

تفاوت اپل واچ سلولار و معمولی

شما نمی‌توانید با یک نگاه تفاوت بین اپل واچ سلولار و جی پی اس را تشخیص دهید. یک حلقه‌ی قرمز در اطراف تاچ دیجیتالی مدل سلولار وجود دارد، اما به‌جز آن، ظاهر آن‌ها تماما یکسان است و مشخصات فنی این ساعت‌ها است که تفاوت را ایجاد خواهد کرد.

در ادامه قصد داریم این موضوع را بیشتر مورد موشکافی قرار دهیم.

حداقل آیفون موردنیاز

نسخه‌های سلولار و جی پی اس اپل واچ سری ۴، اپل واچ سری ۵، اپل واچ سری ۶ و اپل واچ SE حداقل به آیفون ۶ اس با سیستم‌عامل iOS 14 نیاز دارند. شما می‌توانید تنها با یک آیفون، از ساعت هوشمند خود استفاده کرده و به عضو بزرگ خانواده‌ای بپیوندید که از این محصول استفاده می‌کنند. البته استفاده از اپل واچ بدون آیفون نیز ممکن است و شرایط خاص خودش را خواهد داشت.

اپل واچ سری ۳

از سپتامبر سال ۲۰۲۰، اپل دیگر نسخه‌ی GPS + Cellular اپل واچ سری ۳ را نمی‌فروشد. بدین ترتیب ما از بررسی آن در این مقایسه چشم پوشی کرده‌ایم. با این حال، سری GPS + Cellualar در جهان برای افرادی قصد ارتقا این مدل را دارند، وجود دارد.

بندهای مختلف ساعت

اپل واچ تغییرات بسیار متنوعی را در مورد مواد استفاده و سبک‌های خاص بندها ایجاد کرده است و خریداران می‌توانند نسخه‌ی موردنظر خودشان را به‌راحتی پیدا کنند. اپل واچ آلومینیومی همراه با بندهای مختلفی عرضه شده است و می‌توانید علاوه بندهای رسمی که اپل آن‌ها را ساته است، از بندهای ساخته شده توسط برندهای سوم شخص نیز استفاده کنید که همگی جزو بهترین بندهای موجود برای اپل واچ هستند.

محدودیت شرکت‌های مخابراتی

تفاوت اپل واچ سلولار و GPS

اپل واچ‌های GPS + Cellular دارای اتصال LTE هستند. این اتصال به شما امکان می‌دهد که از خدمات اینترنتی و تلفنی باتوجه به محدوده شرکت مخابراتی خود استفاده کرده و حتی در صورت دور بودن از آیفون خود، از این روند برخوردار شوید.

پوشش اپل واچ در زمینه‌ی LTE به شما این امکان را خواهد داد که هر کاری که می‌خواهید هنگام اتصال به داده‌ی آیفون خود انجام دهید. این امکانات روی اپل واچ در اختیار شما است و روند راحت‌تری خواهید داشت. این امکانات شامل برقراری تماس، دریافت پیام، استفاده از سرویس سیری، استفاده از برنامه Maps، بازی و غیره هستند.
شما نمی‌توانید از یک برنامه تلفن همراه اپل واچ جداگانه برای آیفون خود استفاده کنید. اپل واچ شما یک شماره جداگانه برای این منظور دارد و قابل استفاده هم نخواهد بود.

قیمت

معیار نهایی که این دو دستگاه را هم جدا می‌کند، قیمت آن‌ها است. اپل واچ SE که فقط در مدل GPS ارائه شده است، با یک بدنه‌ی آلومینیومی ۴۰ میلی‌متری و قیمت ۳۲۹ دلار در اختیار شما قرار می‌گیرد. این در حالی است که نسخه‌ی GPS + Cellular با قیمت ۳۷۹ دلاری به بازار عرضه شده است. این روند افزایش قیمت ۵۰ دلاری را نشان می‌دهد که معامله‌ی خوبی برای دریافت ویژگی‌های بیشتر خواهد بود. ساعتی همچون اپل واچ سری ۳ دیگر از گزینه‌ی GPS + Cellular برخوردار نیست و هیمن ارزش اپل واچ SE را بیش از پیش نشان می‌دهد.

اپل واچ سری ۶ که فقط مجهز به GPS است، با یک بدنه‌ی آلومینیومی ۴۰ میلی‌متری، قیمت گذاری ۳۹۹ دلاری دارد و نسخه‌ی GPS + Cellular آن، با همان بدنه، قیمتی ۴۹۹ دلاری دارد که افزایش ۱۰۰ دلاری را نشان می‌دهد. اگر می‌خواهید که سرویس تلفن همراه، مواد ساخت مناسب‌تر، فضای ذخیره‌سازی بیشتر، امکان پشتیبانی از Family Setup و اپل موزیک را در ساعت خود داشته باشید، یقینا این قیمت بیشتر ارزشش را خواهد داشت.

بنابراین تفاوت‌ها میان نسخه‌ی سلولار و GPS بهتر مشخص می‌شود و می‌توانید نسخه‌ای را خریداری کنید که از نظر اتصال، امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار خواهد داد و البته باید بین ۵۰ الی ۱۰۰ دلار قیمت بیشتری را بپردازید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *