تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-66171283

چطور منافذ اسپیکر آیفون خود را تمیز کنیم؟

اگر فکر می‌کنید اسپیکر آیفون‌تان کثیف شده و به خوبی کار نمی‌کند، در این مطلب چند راه ساده و در دسترس را به شما آموزش می‌دهیم تا بتوانید خودتان در خانه آن را تمیز کنید. اگر هیچ‌کدام از این روش‌ها موثر نبود و از عملکرد بلندگوی آیفون خود راضی نبودید، آن را به یک تعمیرکار باتجربه نشان دهید. اما اول با این چند روش ساده آشنا شوید. چیزهایی که لازم دارید: یک مسواک که براش‌های نرمی دارد، اسپری هوا برای خارج کردن آلودگی از منفذهای بلندگو و یک نوار چسب برای از بین بردن جرم‌های اطراف بلندگو است. اگر اسپیکر شما هیچ صدایی پخش نمی‌کند، پورت هدفون آیفون خود را هم تمیز کنید.

تمیز کردن اسپیکر آیفون و پورت شارژ

 

روش اول: از مسواک استفاده کنید!

یک مسواک که براش‌های نرمی دارد را بردارید و به آرامی بر منفذهای بلندگو بکشید. با این کار می‌توانید به آهستگی جرم‌های چسبیده به منافذ بلندگو را با پاک کنید. می‌توانید نوک مسواک را آغشته به الکل کنید تا بر تاثیرگذاری آن افزوده شود.

 

روش دوم: نوار چسب!

چسب‌هایی که در نقاشی دیواری استفاده می‌شوند، برای این کار عالی هستند. یک تکه‌ی کوچک نوار چسب آماده کنید. آن را به حالت استوانه درآورید و با انگشت اشاره‌ی خود، چسب را در منفذ بلندگوی آیفون خود قرار دهید. چسب باید جرم‌های مانده در بلندگوی شما را با خود بیرون بکشد. اگر سطح نوار چسب آلوده شد، با یک قطعه چسب دیگر، این کار را تکرار کنید.

 

روش سوم: اسپری هوای فشرده

از هوای فشرده‌شده برای خارج کردن جرم‌های گیر افتاده در منفذ بلندگوی آیفون خود استفاده کنید. این اسپری‌ها، حاوی اکسیژن فشرده‌شده هستند و در تمیز کردن قطعات الکترونیکی و کامپیوترها از آن‌ها استفاده می‌شود.

اول از همه، گوشی را بر روی یک سطح صاف، در حالی که صفحه‌ی آن رو به پایین است، قرار دهید. سپس دهانه‌ی نازل اسپری را در برابر منفذ بلندگوی آیفون خود قرار دهید. طول نازل اسپری، فاصله‌ی مناسب برای این‌ کار را برایتان تعیین می‌کند. برای مدت کوتاهی، اسپری را بفشارید و بعد رها کنید.

  

تمیز کردن پورت هدفون

اول از همه هدفون را وصل کنید. اگر صدا با هدفون پخش می‌شود، ممکن است سوکت هدفون جرم گرفته باشد. این می‌تواند به آیفون شما سیگنال اشتباه بفرستد و گوشی را در وضعیت اتصال به هدفون قرار دهد. پس هیچ صدایی از اسپیکر پخش نمی‌شود. برای رفع آن، باید سوکت هدفون را تمیز کنید.

 

روش اول: از گوش پاک‌کن استفاده کنید!

پنبه‌های یک طرف گوش پاک‌کن را با دست بکنید. سعی کنید کمی پنبه بر یک طرف آن باقی بماند. حالا گوش پاک‌کن را از همان سمت، با دقت و آهستگی در سوکت هدفون قرار دهید. چند بار آن را به اطراف بچرخانید و بیرون بکشید. بررسی کنید ببینید آیا اسپیکر کار می‌کند یا نه. این معمول‌ترین روش برای تمیز کردن سوکت هدفون است. مراقب باشید که گوش پاک‌کن را به آب یا الکل آغشته نکنید. این می‌تواند به گوشی آیفون شما صدمه بزند.

 

روش دوم: از اسپری هوا استفاده کنید!

گوشی را بر یک سطح صاف، به شکلی قرار دهید که سوکت هدفون به سوی شما باشد. با اسپری هوا، با فاصله‌ای که نازل آن تعیین می‌کند و یا بر روی بدنه‌ی اسپری حک شده، در سوکت هدفون برای مدت کوتاهی اسپری کنید.

اگر مشکل شما حل نشد، داخل سوکت هدفون را بررسی کنید. ممکن است یک شی خارجی در آن گیر کرده باشد. در این صورت، باید از یک ابزار باریک مثل گیره‌ی کاغذ کمک بگیرید.

به جز این‌ها، به تنظیمات بلندگوی آیفون خود سر بزنید. ممکن است اشکال در تنظیمات باشد. گاهی ممکن است با یک ری‌استارت کردن ساده هم مشکل شما حل شود. هم‌چنین اگر گوشی شما در قاب قرار دارد، بررسی کنید که قاب برای بلندگو مزاحمتی ایجاد نکند. به‌روز کردن پلتفرم نرم‌افزاری آیفون نیز می‌تواند در این زمینه موثر باشد.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *