تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
اتصال موس به آیپد

اتصال موس به آیفون و آیپد

با انتشار iPadOS 13.4 اتصال موس به آیپد بسیار ساده‌تر از زمانی شده است که نسخه‌ی ۱۳ این سیستم‌عامل در اختیار کاربران قرار داشت. تجربه کلی نیز بهبود خوبی داشته است. ساده‌ترین راه استفاده از موس با آیپد این است که آن را با بلوتوث تنظیم کنید. هر موس بلوتوثی قدیمی می‌تواند با این روش کار کند. قبل از ارائه iPadOS 13.4 برای همگام‌سازی برخی از موس‌های خاص، مجبور به جستجو از طریق منوی Accessibility بودید، اما هم‌اکنون می‌توانید این کار را مستقیما از طریق رابط بلوتوث معمولی انجام دهید.

در نظر داشته باشید که برای اتصال موس بلوتوثی به آیفون خود، بهتر است که از یک دستگاه سوم شخص استفاده کنید. Magic Mouse 2 احتمالا اصلا با آیفون شما کار نخواهد کرد، اما نسخه‌ی اول این موس را می‌توانید همگام‌سازی کنید. برای این کار باید مراحل تنظیم موس با آیفون را طی کنید. برای جفت کردن مجیک موس به آیفون خود، باید از پین کد ۰۰۰۰ استفاده کنید.

ابتدا مطمئن شوید که موس بلوتوثی که می‌خواهید استفاده کنید با هیچ یک از کامپیوتر یا مک اطراف همگام‌سازی نشده باشد. در مک، می‌توانید این کار را با رفتن به برنامه‌ی Setting انجام دهید. سپس گزینه‌ی Bluetooth را انتخاب کرده و با راست کلیک، لیستی را می‌توانید باز کنید که موس‌های همگام‌سازی شده را نمایش می‌دهد. با انتخاب هرکدام و Remove کردن آن، می‌توانید همگام‌سازی را قطع کنید.

اتصال موس به آیپد

هنگامی که برای همگام‌سازی موس با آیپد آماده شدید، ابتدا بلوتوث را روشن کرده و سپس موس را در حالت Pair قرار دهید.

  • به برنامه‌ی Settings بروید.
  • Bluetooth را انتخاب کنید.
  • مطمئن شوید که آیکون بلوتوث در منوی بالا سبز رنگ شده است.
  • موس را در حالت همگام‌سازی قرار دهید. اگر مجیک موس ۲ شما همگام‌سازی نشده باشد، می‌توانید آن را خاموش و روشن کرده و دوباره امتحان کنید.
  • برای اطمینان از انجام گرفتن صحیح این مراحل، نام موس باید در بخش Other Devices نمایش داده شود. نام موس بسته به عنوانی است که خودتان برای آن انتخاب کرده‌اید.
  • در ادامه موس مربوطه را انتخاب کنید.
  • احتمالا پیامی مبنی بر Bluetooth Pairing Request دریافت کنید. اگر این کار را انجام داده‌اید، گزینه‌ی Pair را فشار دهید.

موس شما باید بلافاصله شروع به کار کند. اگر می‌توانید دایره‌ای که به اطراف صفحه حرکت می‌کند را مشاهده کنید، روال کار را به‌درستی انجام داده‌اید و می‌توانید از موس خود استفاده کنید.

با رفتن به مسیر Settings > General > Trackpad & Mouse می‌توانید موس را به‌صورت سفارشی سازی شده استفاده کنید. می‌توانید سرعت موس را در این بخش تغییر داده و کارکرد کلیک راست موس را تعیین کنید. همچنین می‌توانید قابلیت Natural Scrolling اپل را غیرفعال کرده و کارکرد بهتری از موس خود را مشاهده کنید.

استفاده از موس سیمی با آیپد و آیفون

با آیپد خود می‌توانید از موس سیمی نیز استفاده کنید، اما تنظیمات آن نسبت به نسخه‌ی بلوتوثی کمی ناجور است. یک نکته وجود دارد و آن هم این است که همگام‌سازی یک موس نوری با آیپد یا آیفون سخت است و احتمالا با پیام ارور روبرو خواهید شد. یک راه دیگر هم این است که موس‌های سیمی استاندارد را با آیفون یا آیپد مورد استفاده قرار دهید و از نسخه‌ی های پایین رده برای این منظور استفاده کنید. می‌توانید دانگل USB-A به لایتنینگ را برای این منظور خریداری کرده و آن را با آیپدهای موجود استفاده کنید.

بدین ترتیب روش‌های مختلفی برای اتصال موس به آیفون و آیپد وجود دارد که کاربران علاقه‌مند می‌توانند این تجربه را هم داشته باشند. کارکرد موس با آیپد منطقی‌تر است و با موس بلوتوثی می‌توانید این اتصال را بهتر برقرار کنید. آیفون در این زمینه چندان از چنین قابلیتی پشتیبانی نمی‌کند و اکثرا نمی‌توانید این کار را انجام دهید. اما بهرحال با یک تست می‌توانید شانس خود را امتحان کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال