تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر تلفن تماس: 021-62999938
استفاده از اپل واچ با جسچرهای دست

استفاده از اپل واچ با جسچرهای دست

شما در شرایط عادی می‌توانید اپل واچ خود را با ضربه زدن روی صفحه نمایش، استفاده از دکمه‌های کناری یا فشار و چرخاندن تاج دیجیتالی کنترل کنید. اما در صورتی که انگشتان شما برای ضربه زدن به چنین صفحه کوچکی خیلی بزرگ هستند، یا اینکه دستکش پوشیده‌اید و نمی‌توانید از حالت لمسی صفحه نمایش استفاده کنید، می‌توانید از یکسری راه‌های جایگزین بهره ببرید. در ادامه روشی را به شما معرفی می‌کنیم که بدون نیاز به دست زدن به ساعت بتوانید عملکردهای مختلف را در آن فعال کنید.

با فعال کردن ویژگی Hand Gestures، می‌توانید به نمایشگر دسترسی، تاج دیجیتالی را فعال و دکمه کناری آن را فعال کنید. با این کار نشانگر روی صفحه حرکت خواهد کرد و می‌توانید سایر عملیات را هم بدون لمس ساعت انجام دهید. به‌جای ضربه زدن به صفحه نمایش، می‌توانید از جسچرهای دست این ساعت برای انجام اعمال خاصی استفاده کنید. این کارها با کج کردن دست و بازو همراه با فشردن انگشتان به همدیگر انجام خواهد شد. قابلیت دیگری به‌نام AssistiveTouch هم برای این منظور وجود دارد که تنها توسط ساعت هوشمند اپل واچ سری ۶، اپل واچ سری ۷ و اپل واچ SE پشتیبانی می‌شود.

فعال کردن جسچرهای دست

برای فعال کردن AssistiveTouch در آیفون خود، برنامه Watch را باز کنید. در صفحه My Watch، روی Accessibility ضربه زده و گزینه AssistiveTouch را انتخاب کنید. برای فعال کردن آن در اپل واچ، به مسیر Setting > Accessibility > AssistiveTouck بروید و سپس سوییچ آن را فعال کنید. فعال کردن آن در یک دستگاه، همین قابلیت را در دستگاه دیگر هم فعال می‌کند. سپس کافی است که روی گزینه Hand Gestures کلیک کرده و سوییچ آن را فعال کنید. برای امتحان کردن حرکات دست، روی Learn more کلیک کنید.

استفاده از اپل واچ با جسچرهای دست

حرکاتی مانند Pinch، Double Pinch، Clench و Double Clench وجود دارد که آموزش آن دقیقا در این بخش آمده است و می‌توانید با تست، نحوه عملکرد آن‌ها را یاد بگیرید. بری تمرین هر حرکت، می‌توانید دستورالعمل‌هاا و نمودارهای روی صفحه را دنبال کنید. پس از اتمام هم می‌توانید روی Done کلیک کنید تا ثبت شوند.

بعد از اینکه حرکات دست را در صفحه تنظیمات Accessibility فعال کردید، هر بار که بخواهید از آن استفاده کنید، حتما باید ابتدا این ویژگی را فعال‌سازی کنید. با این حال، این کار حتی با یک جسچر هم قابل انجام است. برای فعال کردن سیستم Hand Gestures، دست خود را دوبار به همدیگر بفشارید. صدای کوبش ساعت نشان می‌دهد که این ویژگی فعال شده است و اشاره‌گر روی صفحه ظاهر خواهد شد.

بیشتر بخوانید: اپل واچ مخصوص ورزشکاران در سال ۲۰۲۲ روانه بازار می‌شود

شما نیز می‌توانید نظرات خود را در مورد این قابلیت جالب اپل واچ با ما درمیان گذارید. تاکنون از جسچرهای دست برای برقراری ارتباط با ساعت هوشمند استفاده کرده‌اید؟ از تجربیات خود در بخش کامنت‌ها برای ما بگویید.

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *