تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938

نقد و بررسی بازی Diablo IV؛ ورود به محراب شیطانی با این شاهکار!

احتمالاً برای گیمرهای حرفه‌ای، بازی Diablo IV یک بازی سرگرم‌کننده و فوق‌العاده باشد؛ به خصوص که در نسخه جدید آن، ارتقا‌ء‌های خوبی به چشم می‌خورد. این بازی که برای رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن و ایکس باکس طراحی شده است، کاربر را در یک ماجراجویی بزرگ و وحشتناک گیر می‌اندازد؛ به طوری که ادامه دادن بازی برای فرد اعتیادآور خواهد بود. تمام ارتقاء‌های مکانیکی و بصری مانند گزینه‌های شخصی‌سازی باعث شده تا این بازی به عنوان دیابلو خالص شناخته شود و لایق دریافت جایزه بهترین ویرایشگران بازی‌های PC باشد. توصیه می‌کنیم برای بررسی تمام زوایای بازی، در این نقد و بررسی بازی Diablo IV از مجله بازرگانی سیب با ما همراه باشید.

تصویر نمای کلی شیطان بازی Diablo IV را نمایش می‌دهد.
نقد و بررسی بازی Diablo IV شاهکار بلیزارد

بررسی مختصر داستان و کلیت بازی Diablo IV برای گیمرها

همانند نسخه‌های قبلی، Diablo IV با یک شیطان مرموز شروع می‌کند که باعث وحشت و جنون در دنیای Sanctuary می‌شود، یک قلمرو انسانی که بین قدرت‌های متخاصم High Heavens و Burning Hells گرفتار شده است. این بار شیطان مرموز خالق خود Sanctuary، یعنی Lilith است. او و یک فرشته سقوط کرده به نام ایناریوس، این پناهگاه را به عنوان سرزمین بی‌طرف و عاری از درگیری بین گروه‌هایشان ایجاد کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: معرفی بازی Graveyard Keeper

این نقشه نتوانست خوب پیش برود و حالا لیلیث در حالی که ایناریوس به دنبال تلاش برای بازگشت به آسمان‌های بلند است، هرج و مرج را گسترش می‌دهد. داستان به موضوعات جالبی می‌پردازد و در آن کاوش‌های بسیاری در مورد وظیفه و سقوط صورت می‌گیرد. تعقیب لیلیث و کشتن موجودات، کاری است که شما انجام می‌دهید.

تصویر، شیطان مرموز و فرشته بازی دیابلو را در بازی Diablo IV نشان می‌دهد.
شیطان و فرشته بازی Diablo IV

بررسی کلاس‌ها و گزینه‌های سفارشی‌سازی بازی Diablo IV

بعد از دانلود بازی Diablo IV و قبل از شروع، باید نسبت به کلاس‌ها و گزینه‌های سفارشی‌سازی، آشنایی داشته باشید که عبارتند از:

سفارشی سازی شخصیت‌ها

در این بازی شما می‌توانید یک شخصیت از یکی از پنج کلاس بربر، دروید، نکرومانسر، سرکش و یا جادوگر ایجاد کنید. گزینه‌های سفارشی‌سازی به شما امکان می‌دهند تا نسخه‌های ارائه‌شده مردانه یا زنانه را با مدل‌های مو، صورت، خال‌کوبی و جواهرات مختلف انتخاب نمایید.

سفارشی سازی سلاح‌ها

این سفارشی‌سازی‌ها، در طول بازی و میان‌پرده‌های بین مراحل بازی ظاهر می‌شوند و شما بسته به هر مرحله و میزان امتیاز، سلاح‌های خاصی را در اختیار خواهید داشت. زره‌ها و سلاح‌های مجهز، ظاهر شما را مشخص می‌کنند؛ به ویژه یک کلاه ایمنی که برای پوشش دهی صورت در نظر گرفته شده است.

سفارشی سازی قابلیت شخصیت‌ها

هر شخصیت در این بازی، قادر است سربازانی را برای خود احضار کند. هر نوع احضار دارای سه گزینه قابل انتخاب برای سفارشی کردن پارتی است و به شما امکان می‌دهد یکی از دو ارتقای تخصصی را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش بازی Boxville

گزینه‌های سفارشی‌سازی بازی Diablo IV
شما می‌توانید شخصیت‌ها و سلاح‌ها را برای خود شخصی سازی کنید.

سبک بازی در کلاس نکرومانسر

برای هر کلاس یک سبک بازی منحصر به فرد نیز وجود دارد؛ در این بخش می‌خواهیم به قابلیت‌های نکرومانسر بپردازیم:

استفاده از اجساد به عنوان جنگجویان اسکلتی

در هنگام بازی به عنوان یک نکرومانسر، دشمنان شکست‌خورده، اجساد را رها می‌کنند. شما می‌توانید از این اجساد برای بزرگ کردن جنگجویان اسکلتی استفاده کنید که به شما در نبرد کمک می‌کنند یا گزینه‌های جنگی اضافی مانند انفجار یا دراز کردن پیچک‌ها که دشمن را کند می‌کنند، ارائه دهید.

بیشتر بخوانید: روش های حرفه ای بازی Flow free

سربازان نکرومانسر

در مراحل اولیه، نکرومانسرها می‌توانند چهار سرباز اسکلت را احضار کرده و با بالا رفتن مراحل، سه ماگ اسکلت و یک آدم مصنوعی اضافی را احضار کنند. از طرف دیگر می‌توانید احضارها را غیرفعال کنید تا یک مزاحم دائمی به نکرومانسر خود اضافه نمایید.

طلسم‌های نکرومانسر

نکرومانسرها از طلسم‌های مستقیم و سه ابزار خون، استخوان و تاریکی به همراه چهارمین طلسم نفرین غیرمستقیم استفاده می‌کنند. این توانایی‌ها، ارتقاهای خاص خود را دارند که شما با استفاده از درخت مهارت آن‌ها را تقویت می‌کنید.

محدودیت های بازی Diablo IV

شاید پیچیده به نظر برسد، اما بازی Diablo IV به شما امکان می‌دهد تنها شش توانایی را در یک زمان تجهیز کنید که شامل حملات اصلی و هسته‌ای و همچنین چهار توانایی کلاس اضافی می‌شود. شما نمی‌توانید نوار توانایی شبیه MMO را با 20 مهارت موقعیتی مختلف بارگذاری کنید.

هر مهارت شامل مجموعه‌ای از ارتقاهای خاص خود است که با امتیازات توانایی که پس از ارتقاء سطح به دست می‌آورید، ارائه می‌شود؛ بنابراین باید یک مسیر شخصیتی خاص را انتخاب کنید. شما می‌توانید با پرداخت مبلغ ناچیزی طلا در هر زمان، امتیازات توانایی‌های خود را مجدداً تنظیم کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل بازی Stardew Valley

تصویر، نمایی از بازی Diablo IV را نمایش می‌دهد.
محدودیت های بازی Diablo IV

بررسی نقشه در Diablo IV

در این قسمت از نقد و بررسی بازی Diablo IV به بررسی پناهگاه می‌پردازیم. بازی Diablo IV یک بازی نیمه باز جهانی است که در آن محدوده بزرگی از پناهگاه، یک قلمرو زمین مانند بین بهشت‌هایی با آسمان‌های بلند و جهنم‌های سوزان است. این جهان به جای مجموعه‌ای از مناطق مجزا، یک نقشه پیوسته است. این نقشه شامل چندین منطقه متمایز از جمله مکان‌های آشنا مانند استپ‌های سوزان از Diablo II و Caldeum ازDiablo III است. محیط‌های متنوعی نیز مانند یک منطقه کوهستانی یخ‌زده، باتلاق، دشت و خط ساحلی ناهموار وجود دارد. البته از کویرهای زیادی که وجود دارد، نمی‌توان چشم‌پوشی کرد.

ماموریت های بازی Diablo IV

بهتر است در این بخش از بررسی آموزش بازی Diablo IV در مورد ماموریت‌های دیگر صحبت کنیم. علاوه بر انجام ماموریت‌های داستانی، کارهای بسیار دیگری را می‌توان انجام داد. هر منطقه‌ای، مرکز شهر مربوط به خود را دارد که پر از ماموریت‌های جانبی است و شما را ملزم به یافتن افراد، جمع‌آوری اقلام یا کشتن دشمنان می‌کند.

بیشتر بخوانید: چگونه بازی MARVEL SNAP را پلی کنیم؟

ماموریت‌های جانبی بازی Diablo IV چه چیزهایی هستند؟
ماموریت های Diablo IV

ماموریت‌های جانبی در سرتاسر بیابان‌ها پراکنده شده‌اند که در هر کدام از آن‌ها شما می‌توانید جوایز، طلا یا ذخیره‌ای از منابع را تجربه کنید. همچنین ده‌ها سیاهچاله وجود دارند که بیشتر آن‌ها یک حقه اساسی هستند؛ برای مثال شما نیاز به نابود کردن مردگان دارید تا بتوانید موانع راه را باز کنید.

برای هر کدام از این ماموریت‌ها تجهیزات منحصر به فردی وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را به اقلام خود اضافه کنید. همچنین سنگرهایی وجود دارند که ماموریت‌های جدیدی را پیش روی شما باز می‌کنند و اگر به دنبال یک نبرد سریع با تعداد انگشت‌شماری از آیتم‌ها هستید، زیرزمین‌های کوچک پر از دشمن نیز وجود دارد.

بیشتر بخوانید: روش های ساخت اکانت استیم

جنگیدن در پناهگاه غیردوستانه

متناسب با مقیاس بندی سطوح، بیشتر مناطقی را که می‌پیمایید، سطح مربوط به خود را دارند؛ یعنی اغلب با دشمنانی که بسیار قوی‌تر یا بسیار ضعیف‌تر از شما هستند، روبه‌رو نخواهید شد. بسته به این‌که چگونه بازی می‌کنید و روی خط داستانی اصلی تمرکز دارید، ممکن است با مناطق و سیاهچاله‌هایی روبه‌رو شوید که پیمودن آن‌ها بسیار دشوار باشد.

خوشبختانه تراز کردن در بازی Diablo IV یک امر نسبتاً سریع است که حتی با کاهش سرعت بازی در اواخر آن می‌توانید به ‌راحتی با پاک کردن ماموریت‌های جانبی و پایان دادن به سیاهچاله‌های اختیاری، چند سطح به دست آورید.

بیشتر بخوانید: راهنمای بازی ترسناک INTO THE DEAD 2

مراحل بازی کردن در فضای Diablo IV

در این قسمت از راهنمای بازی Diablo IV در مورد قابلیت جالبی صحبت خواهیم کرد که آن، بازی کردن در میان بازی است. یعنی شما یک خط اصلی داستانی را دنبال می‌کنید که تقریباً 20 تا 30 ساعت طول می‌کشد تا آن را به اتمام برسانید؛ اما در طی این مسیر، چالش‌های زیادی برای شما ایجاد می‌شوند که هریک برای خود یک بازی جداگانه محسوب خواهند شد و امکانات متفاوتی را در اختیار شما قرار می‌دهند. در طی این مسیر، ممکن است موارد زیر برای شما اتفاق بیفتند:

  • با شکست دادن این کمپین، قفل سیاه‌چاله‌ها، مکان‌های جدید و بسیار دشوارتر برای کاوش کردن باز خواهد شد.
  • یک سیستم جست‌وجوی جدید که در آن جایزه‌ها به‌طور تصادفی تولید می‌شوند نیز باز می‌شود.
  • بعد از به پایان رساندن اولین سیاهچاله در سطح دشوار می‌توانید از طریق Sanctuary در سطوحی با دشواری بالاتر بازی کنید تا غارت‌های بهتری برای جمع‌آوری داشته باشید. این اصلی‌ترین دلیل برای ادامه بازگشت به Diablo IV است.
  • همان‌طور که در Diablo III شما می‌توانستید بعد از گذراندن یک سطح دشوار به سطوح بالاتر بروید، چالش‌های بیشتری را برای خود فراهم کنید تا آیتم‌های بهتری در اختیار شما قرار بگیرد. در نهایت شخصیت خود را با آیتم‌های جدید و بهتر تجهیز کنید و دوباره به بازی اصلی برگردید.
  • چالش‌های جدید و پتانسیل‌های مربوط به محتواهای جدید در هر فصل به جدیدتر شدن فعالیت‌های شما کمک می‌کند، اگرچه دریافت Battle Pass ممتاز برای دریافت بهترین جوایز ضروری است.

بیشتر بخوانید: نقد و بررسی بازی Alice Beyond Wonderland

Diablo IV Battle Pass و Microtransactions

بازی Diablo IV دارای سیستم Battle Pass با چندین فصل خواهد بود که فصل اول آن در ماه جولای منتشر می‌شود. جوایز Battle Pass اقلام مختلفی را شامل می‌شوند. در زمان عرضه بازی یک فروشگاه میکرو تراکنش‌ها در دسترس است که بر اساس گفته Blizzard تنها موارد تزئینی را ارائه می‌دهد که شخصیت ظاهری شما را تغییر داده و روی بازی تأثیری نمی‌گذارد. فروشگاه ممتاز Battle Passes و microtransactions از پلاتینیوم به ‌عنوان ارز پرداختی Diablo IV استفاده می‌کند. پلاتینیوم یکی از چهار ارز درون بازی به همراه طلا است. بازی Diablo IV را می‌توان در حالت تک نفره یا مشارکتی بازی کرد؛ اما در هر دو حالت نیاز به اتصال آنلاین است.

بازی Diablo IV را می‌توانید به صورت تک نفره یا مشارکتی بازی کنید.
نمایی از فضای بازی Diablo IV

آیا کامپیوتر شما می‌تواند Diablo IV را اجرا کند؟

Diablo IV تاکنون جزء زیباترین بازی‌های دیابلو به شمار می‌رود. زیرا هر عنصر گرافیکی با جزئیات کافی پر شده تا در میان‌پرده‌های بازی از نمای نزدیک خوب به نظر برسند؛ هرچند که بازی معمولاً در طول مبارزه بیش از حد، کوچک شده است و درک آن‌ها به ‌طور کامل ممکن نیست. شما می‌توانید با نصب بسته‌هایی با قابلیت وضوح بالا، تا جایی که ممکن است صحنه‌های بازی را روی رایانه شخصی خود زیباتر کنید؛ اما با این کار تقریباً حجم بازی را از 43 گیگابایت به 81 گیگابایت افزایش‌خواهید داد و Blizzard آن را تنها برای نمایشگرهای 4K توصیه می‌کند.

برای این‌که بعد از دانلود بازی Diablo IV قابلیت راه‌اندازی آن را روی کامپیوتر شخصی خود داشته باشید، Blizzard توصیه می‌کند که دستگاه بازی شما حداقل دارای یک پردازنده AMD FX-8350 یا Intel Core i5-2500K و همین‌طور پردازنده گرافیکی AMD Radeon R9 280 یا Nvidia GeForce GTX 660 با رم 8 گیگابایتی و یک حافظه ذخیره‌سازی SSD با ظرفیت 90 گیگابایت باشد. این‌ها حداقل توانمندی‌هایی است که باید لپ‌تاپ شما از آن‌ها بهره‌مند باشد. اکشن- RPG به‌ خوبی اجرا می‌شود؛ حتی اگر رایانه بازی شما فاقد اجزای پیشرفته باشد. مقاله‌های بسیاری منتشرشده است که گیمرهای حرفه‌ای در آن‌ها به راهنمای بازی Diablo IV پرداخته‌اند و می‌توانند به شما درک بهتری از انجام بازی و فضاهای مختلف آن بدهند.

بیشتر بخوانید: معرفی بازی Neon Blocks

مقایسه Diablo IV با نسل‌های قبلی

بازی Diablo IV تعداد زیادی Diablo III را در خود دارد با این تفاوت که گرافیکی بسیار بهتر و دامنه‌ای بزرگ‌تر دارد. این همان فرمولی است که به شما اجازه کشتن هیولاها و جمع‌آوری غارت‌ها را می‌دهد. توانایی دویدن در اطراف، کشتن چیزها، جمع‌آوری وسایل جدید و بهتر یک حلقه گیم پلی ساده و لذت‌بخش را ایجاد کرده است. علاوه بر این، کلاس‌ها، مهارت‌ها و روش‌های مختلف برای سفارشی‌سازی کاراکتر شما به‌اندازه‌ای پیچیدگی‌ها را می‌افزاید تا از احساس خالی بودن آن حلقه جلوگیری کند. اگر جستجوی گنج برای شما جذابیت دارد، Diablo IV یکی از لذت‌بخش‌ترین و زیباترین راه‌ها برای انجام این کار خواهد بود.

نتیجه‌گیری

درصورتی‌که مبارزه با اهریمن‌ها، کشتن هیولاها و موجودات بد برایتان لذت‌بخش است و همچنین به دنبال یافتن گنج‌ها و اموالی برای غارت هستید، به‌طورقطع بازی دیابلو IV می‌تواند برای شما بسیار لذت‌بخش و سرگرم‌کننده باشد. ما در این مقاله سعی کردیم تا جنبه‌های مختلف آموزش بازی Diablo IV و قابلیت‌های آن را مورد بررسی قرار دهیم و آن را با نسل‌های قبلی مقایسه کنیم. شما میتوانید برای خرید گوشی آیفون ۱۵ به وب سایت بازرگانی سیب مراجعه کنید.

سؤالات متداول

1-     بازی Diablo IV چه تفاوتی با نسل‌های قبلی خود دارد؟

گرافیک بازی در مقایسه با نسل‌های قبلی بسیار بهتر است و دامنه بزرگ‌تری دارد.

2-     حداقل پردازنده مرکزی و گرافیکی لازم برای اجرای بازی Diablo IV روی کامپیوتر چیست؟

برای راه‌اندازی این بازی روی دستگاه خود به حداقل پردازنده مرکزی AMD FX-8350 یا Intel Core i5-2500K و پردازنده گرافیکی AMD Radeon R9 280 یا Nvidia GeForce GTX 660 نیاز دارید.

3-     چگونه می‌توان وضوح بازی را افزایش داد؟

با نصب بسته‌هایی با قابلیت وضوح بالا می‌توان صحنه‌ها را زیباتر دید که البته باعث افزایش حجم بازی از 43 به 81 گیگابایت می‌شود.

منابع:

pcmag

مرضیه توکلی
مرضیه توکلی

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *