تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938

استفاده از کیس هوشمند باتری آیفون

شرکت اپل در ماه نوامبر از کیس باتری آیفون تازه ارائه شده خود برای گوشی‌های آیفون ۱۱، آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ مکس، جهت به حداکثر رساندن عمر باتری برای جدیدترین محصولات خود رونمایی کرد تا محصولات سال ۲۰۱۹ این شرکت در ردیف مدل‌های آیفون ایکس‌آر، آیفون ایکس‌اس و آیفون ایکس‌اس مکس که در سال ۲۰۱۸ صاحب قاب هوشمند شده بودند، قرار گیرند.

این باتری‌های ۱۲۹دلاری در رنگ‌های مشکی، سفید و صورتی شنی – که صرفا محدود به آیفون ۱۱پرو و مکس است – به بازار عرضه شده‌اند و همانند قاب‌های معمولی آیفون جنسی سیلیکونی دارند.

کیس باتری آیفون چگونه کار می‌کند؟

اگرچه کیس باتری آیفون از نظر طراحی به قاب‌های معمولی آیفون شباهت دارند اما در پشت آن‌ها برآمدگی وجود دارد که به منظور نگهداری باتری در آن تعبیه شده است. کیس باتری آیفون در حالی که از تلفن همراه در برابر ضربات احتمالی محافظت می‌کند، همانند یک باتری خارجی، میزان شارژدهی گوشی را افزایش می‌دهد.

کیس باتری آیفون

کیس باتری آیفون از طریق پورت لایتنینگ به گوشی متصل شده و اتصال گوشی به دیگر دستگاه‌های بیرونی از طریق پورت لایتنینگ اضافه‌ای که بر روی آن قرار دارد، انجام می‌شود.

کیس باتری آیفون

در صورت متصل بودن گوشی به کیس باتری آیفون، ایتدا شارژ درون باتری‌ آن مورد استفاده قرار می‌گیرد و پس از خالی شدن، نوبت به باتری خود گوشی می‌رسد.

میزان ظرفیت کیس باتری آیفون

هر یک از این قاب‌های هوشمند دارای دو باتری ۱،۴۳۰ میلی‌آمپری هستند. به دلیل متصل بودن این دو باتری به یکدیگر، ولتاژ باتری تا ۱۰.۹ وات – ساعت افزایش یافته که این موضوع موجب برتری کیس باتری آیفون نسبت به مدل مشابه معرفی‌شده در سال ۲۰۱۸ شده است.

کیس باتری آیفون

عمر باتری چقدر افزایش می‌یابد؟

اپل در مورد اینکه این باتری‌ها چه مقدار بر عمر باتری‌ها می‌افزایند، توضیحی ارائه نکرده اما مدعیست عمر باتری تا ۵۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد. اگر این میزان شارژدهی اضافه را به عمر معمول باتری‌های آیفون اضافه کنیم، میزان شارژدهی این گوشی‌ها به شرح زیر خواهد بود.

  • باتری معمولی آیفون:

آیفون ۱۱ بیش از ۱۷ ساعت پخش ویدیو، بیش از ۱۰ ساعت پخش ویدیو آنلاین و ۶۵ ساعت پخش موسیقی.

آیفون ۱۱ پرو بیش از ۱۸ ساعت پخش ویدیو، بیش از ۱۱ ساعت پخش ویدیو آنلاین و بیش از ۶۵ ساعت پخش موسیقی.

آیفون ۱۱ پرو مکس – بیش از ۲۰ ساعت پخش ویدیو، بیش از ۱۲ ساعت پخش ویدیو آنلاین و بیش از ۸۰ ساعت پخش موسیقی.

  • باتری معمولی آیفون و کیس باتری آیفون (حدودی):

آیفون ۱۱ بیش از ۲۵.۵ ساعت پخش ویدیو، بیش از ۱۵ ساعت پخش ویدیو آنلاین و ۹۷.۵ ساعت پخش موسیقی.

آیفون ۱۱ پرو بیش از ۲۶ ساعت پخش ویدیو، بیش از ۱۶.۵ ساعت پخش ویدیو آنلاین و بیش از ۹۷.۵ ساعت پخش موسیقی.

آیفون ۱۱ پرو مکس – بیش از ۳۰ ساعت پخش ویدیو، بیش از ۱۸ ساعت پخش ویدیو آنلاین و بیش از ۱۲۰ ساعت پخش موسیقی.

  • کیس باتری آیفون (حدودی):

آیفون ۱۱ بیش از ۸.۵ ساعت پخش ویدیو، بیش از ۵ ساعت پخش ویدیو آنلاین و ۳۲.۵ ساعت پخش موسیقی.

آیفون ۱۱ پرو بیش از ۹ ساعت پخش ویدیو، بیش از ۵.۵ ساعت پخش ویدیو آنلاین و بیش از ۳۲.۵ ساعت پخش موسیقی.

آیفون ۱۱ پرو مکس – بیش از ۱۰ ساعت پخش ویدیو، بیش از ۶ ساعت پخش ویدیو آنلاین و بیش از ۴۰ ساعت پخش موسیقی.

کیس باتری آیفون را چگونه شارژ کنیم؟

از آنجا که اپل در کیس باتری آیفون از فناوری شارژ بی‌سیم Qi استفاده کرده، بنابراین می‌توان از این سیستم برای شارژ همزمان قاب و باتری داخلی آیفون بهره برد.

کیس باتری آیفون

همچنین، می‌توان با استفاده از کابل لایتنینگ و یا استفاده از شارژر USB–PD (که همان USB–C و یک تبدیل لایتنینگ است)، کیس باتری آیفون را سریع‌تر شارژ نمود.

علاوه بر موارد ذکر شده، برای شارژ سریع کیس باتری آیفون می‌توان از یکی از آداپتورهای USB-C به‌کار رفته در محصولات اپل، از جمله مک‌بوک ایر، مک‌بوک پرو یا مک‌بوک استفاده کرد. توجه داشته باشید، اگر از USB–C های دستگاه‌های دیگر استفاده می‌کنید، ولتاژ آن حتما بالای ۱۸وات باشد.

کیس باتری آیفون

طریقه شارژ شدن کیس باتری آیفون در صورت خالی شدن باتری داخلی گوشی نیز به این ترتیب است که ابتدا باتری داخلی شارژ شده، سپس نوبت به باتری تعبیه شده درون قاب هوشمند خواهد رسید. در صورت تمایل می‌توانید قاب را بدون این که به گوشی متصل باشد، به صورت مجزا شارژ نمایید.

توجه داشته باشید که  کابل لایتنینگ همراه این دستگاه ارائه نشده و باید به صورت مجزا آن را تهیه کنید.

چک کردن شارژ باقی‌مانده کیس باتری آیفون

اگر کیس باتری آیفون به گوشی شما متصل باشد با اتصال گوشی به شارژر بی‌سیم، به کابل لایتنینگ یا در همان بدو اتصال به گوشی، میزان باقی‌مانده شارژ به نمایش درخواهد آمد.

کیس باتری آیفون

همچنین می‌توانید با حرکت دادن صفحه اصلی گوشی به سمت راست، در هر زمانی که تمایل داشتید، میزان شارژ قاب هوشمند و دیگر ویجت‌های متصل به گوشی را از بخش «مرکز اطلاع‌رسانی» یا همان «Notification Center» بررسی کنید.

شارژ باقی‌مانده قاب هوشمند آیفون

دکمه جدید دوربین

نکته قابل توجهی که این قاب آیفون را از مدل مشابه سال قبل مجزا می‌کند، دکمه اختصاصی دوربین آن است.

با استفاده از این دکمه که در قسمت پائینی دکمه‌های کنار گوشی قرار دارد، صرف نظر از این که گوشی شما قفل است یا خیر، اپلیکیشن دوربین به‌طور خودکار اجرا خواهد شد.

کیس باتری آیفون

این گزینه همچنین جایگزین فیزیکی مفیدی برای دکمه عکس‌برداری تعبیه شده در اپلیکیشن دوربین آیفون است، زیرا با فشار دادن دوباره این دکمه، گوشی اقدام به تصویربرداری خواهد کرد.

دکمه دوربین قاب هوشمند آیفون

همچنین، اگر در حالی که برنامه دوربین باز است، دکمه را فشار داده و آن را نگه دارید، گوشی اقدام به فیلم‌برداری در حالت QuickTake خواهد کرد. گفتنیست، این دکمه با هر دو دوربین جلو و عقب آیفون سازگار است.

آیا قاب‌های هوشمند ۲۰۱۹ با آیفون‌های ۲۰۱۸ سازگارند؟

اگرچه قاب‌های ۲۰۱۹ مختص به آیفون ۱۱، آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ مکس هستند اما با آیفون‌های ۲۰۱۸ نیز سازگارند و عملیات شارژدهی را به طور کامل انجام می‌دهند. خبر بد اما آن است که دیگر خبری از دکمه جذاب دوربین در مدل‌های ۲۰۱۸ نخواهد بود.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *