تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
کند شارژ شدن آیفون

دیر شارژ شدن آیفون

ممکن است که آیفون‌تان به آرامی شارژ شود و شما اصلا دلیل آن را ندانید. این مشکل می‌تواند به دلیل پورت شارژ، کابل شارژ، شارژر یا نرم افزاری باشد که روی آیفون نصب شده است. این چهار فاکتور می‌توانند جز اصلی فرایند شارژ دستگاه شما باشند. در این مقاله، ما قصد داریم که به این موضوع پرداخته و ببینیم که چگونه می‌توان این مشکل را برای همیشه مرتفع کرد. ابتدا بیایید کمی بیشتر به دلایل چنین امری بپردازیم.

چرا آیفون دیر شارژ می‌شود؟

دلیل این امر آن است که منبع شارژ شما آمپر پایینی داشته و ولتاژ کافی به آن نمی‌رسد. آیفون‌ها تنها می‌توانند با ولتاژ ۵ ولت شارژ شوند، اما آمپراژ آن از شارژری به شارژر دیگر متغیر است. این میزان معمولا از ۵۰۰ میلی آمپر تا ۲.۱ آمپر یا همان ۲۱۰۰ میلی آمپر متغیر خواهد بود. هرچه قدر که آمپر شارژ بیشتر باشد، سرعت شارژ آیفون نیز سریع‌تر خواهد بود.

یک دلیل دیگر هم می‌تواند مربوط به پورت شارژ دستگاه شما باید. اگر مشکلی در کابل لایتنینگ وجود داشته باشد، در کنار پورت شارژ می‌تواند شارژ کندی را برای دستگاه فراهم کند. می‌دانیم که کابل شارژ دارای ۸ پایه است و اگر هر کدام از پین‌ها دچار انسداد شود، ممکن است که شارژ دستگاه شما به آرامی صورت گیرد. کثیفی یا خراب شدن، عواملی هستند که ممکن است کابل شارژ شما را با مشکل روبرو کند.

کند شارژ شدن آیفون

آیا شارژ سریع با آمپر بالا همیشه مناسب است؟

همان‌طور که می‌دانید، شارژر آیپد اپل ۲.۱ آمپری بوده و این حداکثر میزان آمپری است که اپل آن را برای استفاده در آیفون توصیه کرده است. بسیاری از شارژرهای سریع، بالاتر از ۲.۱ آمپر هستند، چرا که دستگاهای دیگر می‌توانند از پس کنترل آن بر بیایند، اما آیفون چنین شرایطی ندارد و استفاده از آن‌ها می‌تواند امری خطرناک برای دستگاه شما باشد.

چگونه می‌توان آیفون را سریع‌تر شارژ کرد؟

شما می‌توانید محصولی را از بازار خریداری کنید که بدون آسیب رساندن به دستگاه، بتواند میزان بیشتری آمپر را به دستگاه تزریق کرده و موجبات شارژ سریع آن را فراهم کند. شما در اتومبیل خود هم می‌توانید از شارژر استفاده کرده و از دو پورت شارژ USB برای این منظور استفاده کنید. یکی از آن‌ها ۳.۱ آمپر برای شارژ سریع آیفون فراهم کرده و دیگری هم ۱ آمپر برای استفاده روزمره خواهد بود. از این شارژرها در بازار زیاد بوده و برای ماشین خود می‌توانید خریداری کنید.

شارژرهای دیواری سریع هم برای آیفون وجود دارد که دو پورت ۲.۱ آمپری را شامل بوده و حداکثر میزان شارژ آیفون را برای شما فراهم می‌کنند. می‌توانید از یک پاور بانک با دو پورت شارژ USB استفاده کنید که معمولا دارای دو پورت ۲.۱ آمپری بوده و می‌توانید آیفون را در هر زمان و مکانی شارژ کنید.

اگر آمپراژی در شارژر خریداری شده مشاهده نمی‌کنید، ما در ادامه قصد داریم که نمونه‌های متداول آن را به شما معرفی کنیم تا دقیقا با میزان آمپر آن‌ها آشنا شده و اشتباه نکنید.

آمپراژ شارژرهای موجود

معمولا شارژر مخصوص لپ تاپ یا ماشین، ۵۰۰ میلی آمپر ساعت است و این میزان در شارژر دیواری آیفون به یک آمپر یا همان هزار میلی آمپر می‌رسد. شارژر دیواری آیپد و پاوربانک‌هایی که قابلیت فست شارژ دارند، از ۲.۱ آمپر یا همان ۲۱۰۰ میلی آمپر ساعت استفاده می‌کنند.

دلیل شارژ آهسته آیفون در ماشین

اگر بخواهیم در این موضوع ساده‌تر صحبت کنیم، آداپتور یا جای فندکی ماشین‌ها دارای آمپر بسیار پایینی هستند و همین موضوع سبب می‌شود که شارژ دستگاه به آرامی صورت گیرد. هرچه قدر که میزان آمپراژ پایین‌تر باشد، شارژ نیز کندتر خواهد بود. اگر می‌خواهید که آیفون خود به شکل سریعتری در ماشین شارژ کنید، می‌توانید از برخی از شارژرهای مناسب ماشین استفاده کنید. در چنین حالتی این شارژرها می‌توانند سریع‌تر از کانکتور اصلی اتصال دستگاه عمل کنند. بنابراین بهتر است که از آن‌ها استفاده کنید.

تمیز کردن پورت لایتنینگ آیفون

در ابتدا سعی کنید که پورت لایتنینگ آیفون خود را تمیز کنید تا هرگونه ناپاکی از روی آن برداشته شود. ما توصیه می‌کنیم که از یک برس ضد الکتریسیته ساکن استفاده کنید. اگر برس استفاده شده، ضد استاتیک و مفید نیست، می‌توانید از یک مسواک ساده هم به جای آن استفاده کنید.

برس خود را به داخل پورت لایتنینگ چسبانده و به آرامی، هرگونه پرز، ناپاکی یا مو را از داخل آن خارج کنید. این کار ممکن است که چند دقیقه طول بکشد، اما کثیفی‌های پورت را به‌صورت کامل از بین خواهد برد.

کند شارژ شدن آیفون

پس از تمیز کردن پورت لایتنینگ، بار دیگر آیفون خود را شارژ کنید. آیا سرعت آن افزایش پیدا کرده است؟ اگر این چنین نیست، بار دیگر پاکسازی پورت را انجام داده و تست کنید. ممکن است که بقایای کثیفی موجود در پورت لایتنینگ، به‌صورت متراکم داخل آن قرار گرفته باشد. پس از آن، اگر بازهم آیفون به آرامی شارژ می‌شود، ادامه راه حل‌ها را دنبال کنید.

بررسی کابل لایتنینگ

قسمت مهم دیگری که باید به آن توجه کنید، فرایند شارژ از طریق کابل لایتنینگ است. اگر کابل به هر دلیلی آسیب دیده یا از بین رفته باشد، این موضوع می‌تواند دلیل اصلی شارژ کند گوشی شما باشد. کابل لایتنینگ خود را از نزدیک مشاهده کرده و از نظر آسیب دیدگی به صورت کامل بررسی کنید. اگر فکر می‌کنید که کابل شما آسیب دیده است، می‌توانید آیفون خود را با چند کابل شارژ دیگر هم بررسی کنید. این روند می‌تواند دلیل اصلی را برای شما فاش کنید. می‌توانید در نهایت تعویض کابل لایتنینگ خود را مدنظر قرار دهید.

امتحان کردن چند شارژر مختلف

همه منابع قدرتمند نیستند. شارژ آیفون با منبع تغذیه‌ای که دارای آمپراژ کم است، می‌تواند منجر به شارژ آهسته دستگاه شما شود. اگر نمی‌دانید که منبع تغذیه شما چند آمپر دارد، سعی کنید آیفون خود را با متصل کردن آن به چندین شارژر مختلف تست کنید. اگر آیفون خود را معمولا با استفاده از پورت USB به لپ تاپ خود متصل کرده و آن را شارژ می‌کنید، می‌توانید از یک شارژر دیواری و بالعکس برای آزمایش استفاده کنید.

تعمیر کردن گوشی

اگر با تست کردن تمام این روش‌ها، بازهم آیفون شما به آرامی شارژ می‌شود، می‌توانید تعمیر گوشی خود را مدنظر قرار دهید. ما به شما توصیه می‌کنیم که از یک متخصص یا نمایندگی آیفون برای این منظور استفاده کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *