تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
تنظیمات امنیتی تلگرام

تنظیمات امنیتی تلگرام تاچ آی دی و فیس آی دی

در این مطلب قصد داریم که چگونگی قفل کردن تلگرام و پیام‌های خود را در آیفون بررسی کرده و با استفاده از تاچ آی یا فیس آی دی، حریم خصوصی را با دقت بیشتری حفظ کنید.

با قفل کردن برنامه تلگرام خود با استفاده از تاچ آی دی یا فیس آی دی در آیفون، می‌توانید ایمن سازی بیشتری در برنامه خود داشته باشید.

اگر از کاربران آیفون تلگرام هستید و قصد دارید که حریم خصوصی را کمی افزایش دهید، می‌توانید از کدهای پین و Face ID و Touch HD برای قفل کردن و ایمن سازی برنامه استفاده کنید. ما در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می‌توانید چنین کاری را انجام دهید. بنابراین با ما همراه شوید.

مرحله اول: برنامه تلگرام را در آیفون خود اجرا کنید.

مرحله دوم: روی تنظیمات که در گوشه پایین سمت راست قرار دارد، کلیک کنید.

مرحله سوم: روی Privacy and Security کلیک کنید.

تنظیمات امنیتی تلگرام

مرحله چهارم: هم‌اکنون روی گزینه‌ی Passcode & Face ID کلیک کنید. این مورد مهم خواهد بود گه اگر به حریم خصوصی خود اهمیت می‌دهید، در وهله اول باید این ویژگی را فعال کنید. برای فعال کردن قابلیت باز کردن قفل از طریق فیس آی دی و تاچ آی دی، رعایت تمام این نکات ضروری خواهد بود.

مرحله پنجم: پس از ورود کد پین، گزینه‌ی جدید به‌نام Unlock with Face ID یا Unlock with Touch ID را مشاهده خواهید کرد. برای فعال کردن هرکدام، کافی است که روی آن کلیک کنید.

تنظیمات امنیتی تلگرام

مراحل به پایان رسیده است و شما هر زمانی که بخواهید برنامه تلگرام را در آیفون خود راه‌اندازی کنید، می‌توانید با استفاده از تاچ آی دی یا فیس آی دی احراز هویت شوید. اساسا، اگر کسی رمز عبور آیفون آیفون شما را شناسایی کند، نمی‌تواند دیگر وارد تلگرام شده و پیام‌های شما را مشاهده کند.

دقیقا مانند تلگرام، همین گزینه‌ها را در مورد واتس اپ نیز می‌توانید داشته باشید. بسیار جالب است بدانید که سرویس‌هایی از این دست برای اطمینان از حریم خصوصی کاربران، در صورتی که گوشی در جایی دورتر از آن‌ها قرار داشته باشد یا اینکه نتوانید گوشی خود را پیدا کنید، دیگر نگرانی از بابت لو رفتن پیام‌ها و حریم خصوصی خود نخواهید بود و هیچ کس نمی‌تواند به آن‌ا دسترسی داشته باشد.

شما برای اطمینان از وجود حداکثر حریم خصوصی و امنیت در حساب کاربری خود، می‌توانید اقدامات احتیاطی را در این زمین انجام دید. اگر پس از آن مشکلی پیش بیاید، دیگر می ‌توانید عملا توسعه دهندگان این اپلیکیشن‌ها را مقصر بدانید، چرا که شما تمام موارد ایمنی را رعایت کرده‌اید و می‌توانید شکایات خود را از آن‌ها داشته باشید.

ما واقعا امیدوار هستیم که اپل به کاربران خود اجازه دهد که برنامه‌های خاصی بتوانند از سیستم تاچ آی دی یا فیس آی دی استفاده کرده و برنامه‌ها را قفل کنند. در کمال تعجب، شما تنها در صورتی می‌توانید به چنین امکانی دست یابید که آیفون خود را جیلبریک کرده و ترفندهای موجود در این زمینه را روی گوشی خود نصب کنید. بدون این قابلیت، شما تنها می‌توانید از کد پین استفاده کنید و دیگر دسترسی به فیس آی دی و تاچ آی دی نخواهید داشت.

جمع‌بندی

بدین ترتیب دانستیم که تامین امنیت تلگرام یا پیام‌رسان‌های دیگر در آیفون، می‌تواند یک قدم اضافی‌تر هم صورت گیرد و Face ID و Touch ID سیستم‌های امن بسیار جالبی در این زمینه هستند. مراحل نیز بسیار ساده هستند و شما این امکان را خواهید داشت که حتی در صورت لو رفتن رمز و الگوی گوشی خود، حداقل اجازه دسترسی کاربران دیگر به پیام‌های خود را ندهید. این گزینه هنگام داشتن رودربایستی با دوست یا آشنا کاربرد دارند و از ورود آن‌ها به بخش پیام‌های خود جلوگیری خواهید کرد.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال