تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
نحوه ساخت اپل آی دی

ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره تلفن

ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره تلفن امکان پذیر است! کمپانی اپل اخیرا بازهم تغییراتی را در سیاست‌های ساخت Apple ID ایجاد کرده است که به‌واسطه آن، کاربران ایرانی مجبور خواهند بود که بازهم شیوه جدیدی را برای ساخت آن، اتخاذ کنند. اگر بیاد داشته باشید، ساخت Apple ID تا پیش از این بسیار ساده بوده و کاربران می‌توانستند از طریق وب‌سایت اپل با گوشی آیفون یا دستگاه های دیگر این‌کار را انجام دهند، اما گویا در تازه ترین تغییرات این کمپانی، کاربران حتما باید از یک شماره تلفن معتبر برای این منظور استفاده کنند. البته اگر کاربران دارای شماره تلفن معتبر خارجی باشند، هنوز هم می‌توانند بدون مشکل این عملیات ثبت نام و ساخت اپل آی دی را انجام دهند. برای این منظور استفاده از شماره تلفن‌های مجازی هم به‌هیچ عنوان توصیه نمی‌شود، چرا که علاوه‌بر انقضادار بودن این شماره‌ها، این شماره‌ها به‌صورت اشتراکی توسط چندین کاربر مصرف می‌شود و به‌این ترتیب می‌تواند شما را در آینده از نظر امنیتی دچار مشکل کند.

همچنین ببینید: محصولات جدید آیفون 12

نحوه ساخت اپل آی دی

از آن‌جایی که به‌دلیل مسائل تحریم‌های موجود علیه کشور ایران، کاربران نمی‌توانند از پیش شماره +۹۸ برای ثبت نام استفاده کنند، یقینا باید شما راه حلی به‌جز وارد شماره تلفن را انتخاب کنید. گویا این تغییرات انجام گرفته توسط کمپانی اپل، مسائل امنیتی دارد و هر کاربر باید با دریافت یک پیامک تائید، عملیات ساخت Apple ID را دنبال کند. اما این پایان راه نیست و برخلاف خبرهایی که اخیرا پیرامون عدم امکان ساخت Apple ID برای کاربران ایرانی مطرح شده بود، شما هنوز هم می‌توانید از روشی جدید و از طریق آیتونز این کار را انجام دهید.

  • نصب و راه‌اندازی آیتونز برای ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره تلفن

برای این منظور شما ابتدا باید یکی از نسخه‌های قدیمی آیتونز را نصب کنید. دلیل این امر درواقع دوری از شیوه‌ی جدید اپل برای تائید کاربران است و اگر چنین کاری را انجام ندهید، بازهم مجبور خواهید شد که برای نصب آیتونز، یک شماره تلفن معتبر وارد کنید. شما می‌توانید یکی از نسخه‌های قدیمی‌تر از ۱۲.۱۰.۵.۱۲ را برای این منظور نصب کنید. بعد از اتمام مراحب نصب، باید یک آدرس پستی معتبر داشته باشید. چنین کاری را هم می‌توانید از طریق یکی از سایت‌های ارائه آدرس پستی معتبر همچون این لینک انجام دهید. در ادامه مراحل را یک‌بار باهمدیگر مرور می‌کنیم:

مرحله‌ی اول آموزش ساخت اپل آیدی بدون شماره

نحوه ساخت اپل آی دی

در این مرحله باید نرم‌افزار آیتونز را باز کرده و از نوار منو بالای نرم‌افزار، به تب Account رفته و سپس گزینه‌ی Sign In را انتخاب کنید.

مرحله‌ی دوم ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره تلفن

در این بخش پنجره‌ای برای شما باز می‌شود و شما می‌توانید از آن برای ورود یا ساخت یک Apple ID جدید استفاده کنید. به‌دلیل اینکه ما هم دقیقا قصد ساخت اپل آی دی را داریم، می‌توانید روی گزینه‌ی Create New Apple ID کلیک کرده و وارد مراحل بعدی شوید.

مرحله‌ی سوم

نحوه ساخت اپل آی دی

ابتدا برای ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره تلفن لازم است که شناسه‌ی اپل آی دی و رمز عبور خود را براساس ایمیلی که انتخاب کرده‌اید، وارد کنید. در این مرحله شما باید یک ایمیل به‌عنوان اپل آی دی برای خود انتخاب کرده و آن را به‌همراه رمز عبور وارد کنید. توصیه می‌شود که همیشه از ایمیل بهره ببرید که به‌آن دسترسی داشته و می‌توانید تائیدیه حساب را بدون هیچ مشکلی دریافت کنید. این ایمیل در آینده به‌عنوان شناسه اپل آی دی شما هم شناخته می‌شود و می‌توانید برای دریافت سرویس‌های اپل از آن استفاده کنید.

در ادامه ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره تلفن وقت این می‌رسد آدرس پستی دریافت شده از طریق یکی از وب‌سایت‌های ارائه دهنده را در کادرهای مربوطه وارد کنید. در این بخش می‌توانید کشور آمریکا را انتخاب کرده و آدرس پستی را وارد کنید. با پر کردن کامل آن، می‌توانید گزینه‌ی Continue را انتخاب کرده و وارد مرحله‌ی بعدی شوید. همانطور که مشاهده می‌کنید، هیچ نیازی به وارد کردن شماره در این مراحل نیست و ما این کار را با آدرس و پستی و ایمیل شخصی خودمان انجام می‌دهیم.

مرحله‌ی چهارم آموزش روش ساخت اپل آی دی بدون شماره موبایل

نحوه ساخت اپل آی دی

با وارد شدن به پنجره‌ی بعدی برای ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره تلفن، مشاهده می‌کنید که باید اطلاعات شخصی خود را وارد کرده و به سوالات امنیتی نیز پاسخ دهید. این بخش کاملا مرتبط به شما است و سعی کنید که اطلاعات وارد کرده را به‌یاد داشته و همچنین از ایمنی آن‌ها نیز اطمینان حاصل کنید. سوالات امنیتی برای اپل بسیار مهم هستند و هنگام مشکوک شدن نسبت به ورود غیرمجاز، این سوالات را مطرح کرده و اجازه‌ی ورود را صادر می‌کند.

در ابتدای فرم شما باید تاریخ تولد خود را به میلادی وارد کرده و در کنار نام و نام خانوادگی خود قرار دهید. سوالات متداولی که هنگام باز کردن حساب در سایت‌های مختلف مشاهده می‌شود، در این بخش هم وجود دارد و می‌توانیم به دریافت ایمیل‌های آگاهی رسانی از طرف اپل اشاره کنیم که بهتر است آن را غیرفعال کنید. در نهایت می‌توانید با تائید گزینه‌ی Continue وارد مرحله‌ی بعدی شوید.

مرحله‌ی پنجم

نحوه ساخت اپل آی دی

در ادامه برای ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره تلفن شما نیاز خواهید داشت که اطلاعات بیشتری از آدرس پستی دریافت شده را وارد کرده و همچنین گزینه‌ی پرداخت را نیز مشخص کنید. بهتر این گزینه‌ی پرداخت را None انتخاب کرده و در ادامه اطلاعات پستی خواسته شده را دقیقا بر طبق اطلاعات دریافت شده از سایت مربوطه وارد کنید. دقت کنید که به‌هیچ عنوان اطلاعات پرداخت جعلی آن سایت را در این بخش‌ها وارد نکرده و صرفا به وارد کردن نام و نام خانوادگی، شهر و ایالات اکتفا کنید.

در صورتی که اطلاعات وارد شده در این بخش مورد تائید قرار نگرفتند، شما می‌توانید از آدرس‌های دیگری استفاده کرده یا اینکه از وب‌سایت دیگری برای دریافت آن‌ها استفاده کنید. یقینا شما هم وب‌سایت‌های مختلفی را برای این منظور می‌شناسید و به‌سادگی می‌توانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

مرحله‌ی ششم

نحوه ساخت اپل آی دی

تقریبا به مراحل پایانی ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره تلفن رسیده‌ایم و شما کافی است که صرفا کد ارسال شده به آدرس ایمیل خود را در کادر مربوطه وارد کرده و تائید کنید. حتما تاکنون شما هم به این نتیجه‌ رسیده‌اید که با این روش، شما به‌جای وارد کردن پیامک ارسال شده به شماره تلفن معتبر، در روش آیتونز آن را از طریق ایمیل خود دریافت کرده و می‌توانید اپل آی دی خود را بدون هیچ مشکلی بسازید. در صورت دریافت نکردن هیچ کدی، می‌توانید روی گزینه‌ی Request A New Code کلیک کرده و درخواست ارسال مجدد کد را داشته باشید.

در نهایت اپل آی دی شما به‌راحتی ساخته شده و می‌توانید تائید نهایی را با وارد کردن موفقیت آمیز کد ارسال شده انجام دهید. علارغم اینکه ساخت اپل آی دی برای کاربران ایرانی امکان پذیر نیست، اما اپل چنین کاری را برای افزایش امنیت کاربران انجام داده است و بدین ترتیب کاربران می‌توانند با یک شماره منحصربه‌فرد، سرقت Apple ID خود را به کمترین حالت خود برسانند.

 

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *