تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
Reachability در آیفون

فعال‌سازی Reachability در آیفون

با بزرگ‌تر شدن صفحه نمایش گوشی‌های آیفون، یقینا دیگر امکان کار با گوشی تنها با یک انگشت به‌طور کلی از بین رفته است. با این حال، حداقل از برخی جهات، قابلیتی فراهم شده است که می‌توانید بازهم به آن دسترسی داشته باشید. هنگام فعال شدن قابلیتی به‌نام Reachability، آیفون امکانی را فراهم خواهد کرد تا با کشیدن انگشت خود به پایین در لبه‌ی پایینی صفحه، به آیتم‌هایی که در بالای دستگاه هستند نیز دسترسی پیدا کنید تا همزمان بتوانید به بالای صفحه‌ی گوشی نیز دسترسی داشته باشید. در این بخش قصد داریم نحوه‌ی استفاده از این قابلیت را تشریح کنیم.

Reachability چیست؟

قابلیت Reachability بدون توجه به مکانی که هم‌اکنون در گوشی همراه خود دارید، در دسترس شما قرار خواهد گرفت. هدف از این کار، کمک به شما برای دست‌یابی به دکمه‌ها و آیتم‌هایی است که ممکن است برای رسیدن انگشت شما به آن‌ها بسیار دور باشد. برای بسیاری از افرادی که از یک دست برای کنترل گوشی استفاده می‌کنند، ممکن است دسترسی به دکمه‌های جهت یابی سخت باشد.

نحوه فعال‌سازی قابلیت Reachability

  • ۱. برنامه‌ی Setting را از صفحه خانگی گوشی خود باز کنید.
  • ۲. روی Accessibility کلیک کنید.
  • ۳. در بخش Physical and Motor گزینه‌ی Touch را انتخاب کنید.
  • ۴. قابلیت Reachability را از طریق تاگل فعال کنید

نحوه استفاده از Reachability در آیفون با Face ID

Reachability در آیفون

  • ۱. در لبه‌ی پایینی صفحه نمایش به بخش پایین سوایپ کنید.
  • ۲. در لبه‌ی پایینی صفحه نمایش، به بالا سوایپ کنید. اگر به چیزی دست نزنید، Reachability بعد از چند ثانیه خودش را ریست خواهد کرد.

نحوه استفاده از Reachability در آیفون با دکمه‌ی Home

  • ۱. در صفحه‌ای که می‌خواهید از قابلیت Reachability استفاده کنید، روی دکمه‌ی Home دوبار کلیک کنید.
  • ۲. با دوبار کلیک دوباره روی دکمه‌ی Home می‌‌توانید به حالت عادی بازگردید. قابلیت Reachability بار دیگر در صورتی که به چیزی دست نزنید، بعد از چند ثانیه خودش را ریست خواهد کرد.

صفحه نمایش آیفون‌ها روز به روز عریض‌تر می‌شوند و یقینا این موضوع در کنار بالارفتن کیفیت و هیجان استفاده از نمایشگر آیفون، یک‌سری نکته‌ی منفی هم به‌دنبال دارد. کار کردن با یک دست برای بسیاری از گوشی‌ها در گذشته فعال بوده است و حال با چنین صفحه نمایش‌هایی، بسیار کمتر شاهد چنین موضوعی هستیم. این روند آن‌قدر اهمیت داشته است که آیفون ۱۲ مینی تا حدودی برای این دسته از کاربران طراحی شده است و می‌تواند جالب توجه باشد. در حالی که از نظر فیزیکی چندان نمی‌توان به‌سمت تولید صفحه نمایش‌های کوچک‌تر و در حالت کلی، گوشی‌های کوچک‌تر حرکت کرد، اما تکنولوژی می‌تواند در این زمینه کمک کننده باشد.

بدین ترتیب قابلیتی فراهم شده است که کاربر بتواند با یکدست به تمام صفحه نمایش دسترسی داشته باشد. کارکرد این قابلیت به‌گونه ای است که آیتم‌های بالای صفحه نمایش را در اختیار شما می‌گذارد و نیازی به گرفتن گوشی با دو دست خود نخواهید داشت. تنها کافی است که این قابتلیت را از تنظیمات فعال کرده و به‌راحتی با گوشی خود کار کنید. در این حالت بالای صفحه نمایش تقریبا خالی می‌شود و شما یک گوشی کوچک‌تر خواهید داشت که از تقریبا نصف نمایش استفاده نمی‌کند. البته چنین چیزی ممکن است برای برخی‌ها آزاردهنده باشد و ترجیح می‌دهند که با دو دست خود کار کنند.

گاهی اوقات و به‌دلیل شرایط نامطلوب نمی‌توان از دو دست برای کنترل گوشی استفاده کرد و در چنین حالتی می‌توان از قابلیت Reachability است کرد. بنابراین این قابلیت تنها جنبه‌ی سرگرمی ندارد و می‌توانید در مواقع لزوم از آن استفاده کنید. کارکرد آن بسیار ساده است و تنها کافی است که آن را فعال کرده و یک دست خود را آزاد نگه دارید. شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما درمیان گذارید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *