تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-66171283
خرید اقساطی گوشی آیفون

گاهی اوقات گوشی آیفون را خاموش کنیم

خاموش کردن گوشی

در حالت عادی اگر از آیفون برای مدتی استفاده نکنید، آیفون وارد حالت sleep می شود (میتوانید با دنبال کردن مسیر Settings > Display & Brightness > Auto- Lock، به تنظیمات مربوط به این حالت دسترسی پیدا کنید).

اما حتی در این حالت هم آیفون شارژ باطری را مصرف خواهد کرد که اگر از خانه دور باشید و بخواهید تا شارژ باطری خود را ذخیره کنید، وضعیت ایده آلی نیست.

خاموش کردن گوشی آیفون  و خرید قسطی گوشی آیفون
گاهی گوشی موبایلمون رو خاموش کنیم

موثرترین راه برای ذخیره کردن شارژ باطری، خاموش کردن گوشی آیفون است؛ البته نه فقط برای ذخیره کردن شارژ.

بعضی ها می گویند که خاموش و روشن کردن به دستگاهی که کند شده باشد سرعت می بخشد و احتمالا تنها راهی است که میتوان گوشی که هنگ کرده باشد را درست کرد.

نحوه خاموش کردن گوشی آیفون یا آیپد :

راحت ترین راه برای خاموش کردن آیفون و آیپد که در تمام نسل های این دو دستگاه هم یکی بوده است (به جز آیفون های سری X)، از این قرار است :

  1. دکمه power را به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا پیام slide to power off ظاهر شود (در آیفون های سری X باید هم کلید power و هم یکی از کلیدهای کم و زیاد کردن صدا را نگه دارید).
  2. آیکون power را به سمت راست کشیده تا آیفون یا آیپد شما خاموش بشود.
  3. صفحه تاریک شده و پس از گذشت چند ثانیه، دستگاه کاملا خاموش می شود.

نحوه ری استارت کردن زوری آیفون یا آیپدی که هنگ کرده است :

برای انجام مراحل بالا، آیفون یا آیپد شما باید کار کند. اما اگر دستگاه شما کاملا هنگ کرده باشد، مراحل بالا قابل انجام دادن نیست و باید از روشی به نام ری استارت سخت یا زوری استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که فقط در موارد نیاز از این راهکار استفاده کنید نه بقیه مواقع :

  1. برای 10 ثانیه، هر دو کلید power و home را نگه دارید تا صفحه تاریک شده و لوگوی اپل نمایان شود (این روش برای iPhone 7 به بعد جوابگو نیست).
  2. اگر iPhone 7 یا 7 Plus دارید، به جای دکمه home باید دکمه کم کردن صدا را نگه دارید.
  3. برای iPhone 8 به بعد ابتدا دکمه افزایش صدا و سپس دکمه کاهش صدا را فشار داده و سپس دکمه power را نگه دارید تا لوگوی اپل نمایان شود.

وقتی لوگوی اپل نمایان شد، دکمه ها را رها کنید تا دستگاه ری استارت شود. وقتی دستگاه روشن شد، می توانید آن را به روش درست خاموش کنید.

kurur_sib
بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *