تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر تلفن تماس: 021-66717991
بازیابی رمز اپل ای دی

تمام راه های بازیابی رمز اپل ای دی (تست شده)

Apple ID شما حسابی است که شما برای دسترسی به خدمات Apple مانند App Store ،Apple Music ،iCloud ،iMessage و موارد دیگر به آن نیاز دارید. بازیابی رمز اپل ای دی دارای مراحل ساده ایست که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

اگرچه اپل آی دی، هم چون سایر شناسه ها به ظاهر، یک فرآیند ساده است اما در واقع از یاد بردن اطلاعات آن، کار را برای کاربران اپل کمی دشوار می کند. چرا که با از یاد بردن رمز عبور Apple ID در اتصال به iCloud نیز دچار مشکل خواهید شد.

دستورالعمل های زیر مبتنی بر iPad است که برای iOS 12.1.4 و macOS 10.13.6 High Sierra کارآیی دارد.

فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای 

این روزها، بازار داغ احراز هویت های دو مرحله ای به شدت داغ است. به طوری که وارد هر سایتی که می شویم  ما را ترغیب به استفاده از این سرویس می کنند.

 استفاده از 2FA، یا همان احراز هویت دو مرحله ای را فقط از طریق دستگاه هایی که به آنها اعتماد دارید، مانند iPhone فعال نمایید.

مراحل بازیابی رمز اپل ای دی

همانطور که می دانید به هنگام ورود به دستگاه جدید اپل، برای اولین بار، ملزم به وارد کردن یک گذرواژه و یک کد تایید 6 رقمی هستید.

اگر این سرویس را فعال کنید، می توانید از طریق اپل آی دی به آی کلود نیز متصل شوید. اما اگر گذرواژه اپل آی دی خود را فراموش کرده اید، روند زیر را برای بازیابی رمز اپل ای دی فرا بگیرید:

1.رمزعبور iCloud خود را در iPhone یا iPad مجددا تنظیم کنید

قبل از اقدام، اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما iOS 10 یا بالاتر از این نسخه است. سپس به منوی تنظیمات بروید و بر روی گزینه Your Name، Password & Security کلیک کرده و آماده تغییر گذرواژه خود شوید.

 بازیابی رمز اپل ای دی در ipad

 

در مرحله بعد، رمز عبور مورد استفاده را برای باز کردن قفل دستگاه خود تایپ کنید. در صفحه تغییر گذرواژه، رمز ورود جدید را در هر دو قسمت وارد کنید و بر روی گزینه تغییر کلیک کنید.

در این حالت شما موفق به تغییر رمز عبر خود شده اید و از این پس، می توانید رمز عبور جدید Apple ID را در تمام دستگاه های دیگر خود وارد نمایید.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت و محافظت از اپل آیدی

 

 بازیابی رمز اپل ای دی

2.رمزعبور Apple ID خود را مجدداً در Mac تنظیم کنید

 بازیابی رمز اپل ای دی در icloud

 

برای بازیابی رمز اپل ای دی به منوی Apple Preferences System بروید ، سپس روی iCloud کلیک کنید. سپس بر روی جزئیات حساب کلیک کنید. و برگه Security را باز کنید و روی دکمه Change Password کلیک کنید.

 

 بازیابی رمز اپل ای دی

 

باید حساب کاربری Mac خود را وارد کنید. از کادر نتیجه ، یک رمز عبور جدید وارد کرده و دوباره در قسمت Verify وارد کنید و در انتها بر روی گزینه تغییر کلیک کنید.

 

 بازیابی رمز اپل ای دی

 

شما با موفقیت تنظیم مجدد رمز عبور iCloud خود را تنظیم کرده و می توانید از آن در سایر دستگاه های خود استفاده کنید

 

 بازیابی رمز اپل ای دی

3. رمزعبور Apple ID خود را در وب سایت Apple ID تنظیم مجدد کنید.

 

 بازیابی رمز اپل ای دی در سایت apple id

 

برای بازیابی رمز اپل ای دی، ابتدا به آدرس اینترنتی Apple’s iForgot رفته و  Apple ID و  خود را وارد کرده و در ادامه کلیک کنید.

در این حالت باید شماره تلفنی را که با Apple ID خود استفاده می کنید وارد نمایید.

بیشتر بخوانید: اف‌بی‌آی بار دیگر رمزگشایی آیفون را تایید کرد

 بازیابی رمز اپل ای دی

 

دوباره بر روی گزینه ادامه کلیک کرده و منتظر یک پیامک، با دستورالعمل در تمام دستگاه های مورد اعتماد شما ظاهر می شود. پس از دریافت پیامک بازنشانی گذرواژه بر روی گزینه Allow کلیک کنید.

 

 بازیابی رمز اپل ای دی

 

در ادامه رمز عبور iOS یا گذرواژه مدیر macOS خود را وارد کرده و سپس گذرواژه جدید خود را تایپ نمایید و وارد قسمت Verify شوید.

در ادامه بر روی گزینه Next کلیک کنید. تا رمزعبور Apple ID شما مجددا تنظیم شود.

 

4.تنظیم مجدد گذرواژه iCloud خود را از طریق برنامه Find My iPhone

این روش بازیابی رمز اپل ای دی با استفاده از برنامه Find My iPhone در دستگاهی که با حساب Apple ID شما همگام نیست را ممکن می سازد.

برای تنظیم مجدد گذر واژه خود از طریق این برنامه باید iPhone  iPad یا iPod Touch یک دوست یا عضو خانواده خود را قرض بگیرید و این مراحل را دنبال کنید.

برنامه Find My iPhone را باز کنید. وقتی صفحه ورود به سیستم ظاهر می شود ، جزئیات Apple مالک را پاک کنید. در صورت لزوم، بر روی گزینه Sign Out کلیک کنید.

در ادامه مجددا وارد صفحه ورود به سیستم می شوید که در اینجا باید پس از وارد کردن نام کاربری، گزینه فراموشی گذرواژه را انتخاب نمایید و در ادامه مراحل صفحه را دنبال کنید. پس از تغییر رمز ورود خود ، فراموش نکنید که از دستگاه مالک خارج شوید.

اکنون می توانید رمز ورود iCloud را در دستگاه های دیگر خود دوباره وارد کنید.

اگر از تأیید احراز هویت دو مرحله ای استفاده می کنید، به یاد داشته باشید که تایید دو مرحله ای توسط پیامک امکان پذیر است.

اپل با استفاده از سیستم Find My iPhone در iOS و از طریق پیام متنی به سایر دستگاه ها، کد عددی کوتاه ارسال می کند. اما به یاد داشته باشید که مک ها نمی توانند این کدها را دریافت کنند.

بیشتر بخوانید: چگونگی ریستارت کردن آیفون و بازیابی

تأییداحراز هویت دو مرحله ای در دسترس چه افرادیست؟

جهت استفاده از نشست های فعال دو مرحله ای باید  iOS شما 9 به بالا داشته باشید و آن را به روز رسانی کنید. سپس تنظیمات امنیتی دستگاه به طور خودکار به تأیید هویت دو عاملی به روز می شوند.

 بازیابی رمز اپل ای دی با find my iphone

5. تنظیم گذرواژه iCloud خود را با تأیید صحت دو مرحله فعال کنید

برای تنظیم مجدد یک Apple ID که با تأیید صحت دو مرحله ای محافظت شده است، باید روند زیر را دنبال کنید:

به وب سایت Apple IForgot  بروید. در ادامه Apple ID خود را وارد کرده و روی گزینه ادامه کلیک کنید. کد بازیابی خود را تایپ کنید و یک بار دیگر ادامه دهید.

این یک کد 14 کاراکتر است که هنگام تأیید صحت دو مرحله ای ایجاد می شود.

در مرحله بعدی، یک دستگاه قابل اعتماد را برای دریافت کد تأیید انتخاب کنید و کد تأیید را وارد کنید.

رمزعبور جدیدی را انتخاب کنید. سپس روی بازنشانی گذرواژه کلیک کنید.

طبق سند پشتیبانی اپل، مبنی بر تنظیم مجدد رمز عبور دو مرحله ای، حداقل برای ورود به سیستم،  به این سه گزینه نیاز دارید:

  • رمز عبور
  • دستگاه قابل اعتماد
  • کلید بازیابی

با این سه گزینه می توانید، وارد حساب خود شوید، اما اگر به هر دلایلی نتوانستید، به حساب خود دسترسی پیدا کنید، باید یک Apple ID جدید ایجاد کنید.

6. نحوه تنظیم مجدد یک حساب iCloud با گذرواژه

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که رمز ورود iCloud خود را فراموش کرده اید و نمی توانند از تأیید احراز هویت دو مرحله ای یا دو عاملی در حساب Apple ID خود استفاده کنید، می توانید همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، رمزعبور خود را با استفاده از وب سایت Apple iForgot  مجددا تنظیم نمایید.

بعد از بازیابی رمز اپل ای دی، باید یک رمز عبور به نسبت سخت انتخاب کنید تا خیالتان از نظر مسائل امنیتی راحت باشد.

تایید احراز هویت دو مرحله ای تنها  به منظور بازیابی رمز عبور نیست و از این امکان استفاده های بسیاری می شود.

ممکن است شما به هر دلایلی گوشی یا دستگاه خود را گم کنید و پس از مدتی آن را بیابید.

در این صورت برای متقاعد کردن یابنده و یا نیرو انتظامی با داشتن اطلاعات بازیابی اضافی، می توانید سریعا حساب خود را بازیابی کنید و ثابت نمایید که دستگاه به شما تعلق دارد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

برای ثبت امتیاز، روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد امتیاز: 77

هنوز امتیازی ثبت نشده است

webranko

تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.