تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
تشخیص ایرپاد پرو فیک از واقعی

روش تشخیص ایرپاد پرو فیک از ایرپاد پرو اصلی

اگر شما هم جزو افرادی هستید که می‌توانید ایرپاد پرو اپل جعلی را اصلی تشخیص دهید، این مطلب را دنبال کرده و گرفتار کلاه‌برداری‌های صورت گرفته هنگام خرید نشوید. در این مطلب ما قصد داریم که چند راهنمایی قابل استفاده برای تشخیص ایرپاد پرو جعلی به شما ارائه دهیم و با ارائه تجزیه و تحلیل‌های لازم، این کار را برای شما آسان‌تر کنیم. به یاد داشته باشید که ایرپادهای جعلی همیشه از نظر کیفیت ساخت تفاوت‌هایی با نسخه‌ی اوریجینال دارند. ما قصد داریم که معمول‌ترین نقاطی که این تفاوت‌ها دیده می‌شود را با شما به اشتراک گذاشته و یک مقایسه‌ی کامل به شما ارائه دهیم.

ایرپاد پرو جعلی را از کجا می‌توان تشخیص داد؟

سریع‌ترین راه برای تشخیص ایرپاد پرو جعلی از طریق اسکن شماره سریال است که در قسمت داخلی کیف شارژ یافت می‌شود. بعد از اینکه کد منحصربه‌فرد ایرپاد پرو خود را پیدا کردید، می‌توانید به آدرس checkcoverage.apple.com رفته و بررسی کنید که آیا این محصول از جانب اپل قابل تائید است یا خیر.

این تمام کاری است که می‌توانید انجام دهید. علاوه بر این، ما برای این‌که از اصل بودن ایرپاد پرو خود اطمینان حاصل کنیم، سعی می‌کنیم شیوه‌های دیگری را با شما درمیان گذاریم:

گام اول: اسکن کردن کدی که در بخش داخلی کیس شارژ ایرپاد پرو قرار دارد

این روش مطمئن‌ترین راه برای تشخیص ایرپادهای جعلی است. می‌دانیم که ایرپادهای واقعی دارای یک شماره سریال هستند که توسط اپل در وب سایت‌ رسمی آن‌ها تائیدیه گرفته است.

تشخیص ایرپاد پرو فیک از واقعی

همان‌طور که در عکس مشاهده می‌کنید، یک ناحیه هایلایت شده وجود دارد که کدی در آن درج شده است و در مورد ایرپاد پرو به شما اطلاعاتی را منتقل می‌کند. شماره سریال معتبر اپل در این بخش وجود داشته و شما می‌توانید از آن برای تشخیص استفاده کنید. بنابراین ما قصد داریم که نگاهی به نحوه‌ی یافتن این کد در محصول بیندازیم:

تشخیص ایرپاد پرو فیک از واقعی

بعد از اینکه این کد را در بخش گفته شده پیدا کردید، می‌توانید به آدرس https://checkcoverage.apple.com بروید. در این بخش، به‌سادگی شماره سریال را نوشته و ببینید که ایرپاد مذکور اصل است یا جعلی.

تشخیص ایرپاد پرو فیک از واقعی

همان‌طور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید، ایرپاد پرو به‌صورت کامل از طریق اپل تائید شده است و این وب‌سایت آن را برای شما نمایش می‌دهد. این روند باید ۹۹ درصد از بررسی‌های قانونی ایرپاد را تشخیص داده و تائیدیه را برای شما ارسال کند. غیرممکن است که کسی فایل‌های محصول را تغییر داده و ایرپادهای جعلی را در آن قرار دهد، بنابراین اشتباه این سایت بسیار بعید به‌نظر می‌رسد. با تمام این گفته، شما می‌توانید روش ردوم را برای تشخیص ایرپاد پرو جعلی به‌کار ببندید.

گام دوم: دیفیوژرهای ایرپاد پرو خود را بررسی کنید

در این مرحله می‌توانید الگوهای دیفیوژر ایرپاد پرو خود را بررسی کرده و بدین ترتیب مشاهده کنید که ایرپاد شما جعلی است یا اصل.

بخش خارجی دیفیوژرها

اول از همه، ما می‌خواهیم ایرپاد پرو واقعی را در مقابل دیفیوژرهای بخش خارجی مشاهده کنیم و سپس به قسمت داخلی خواهیم رفت تا دیفیوژرهای موجود در آن بخش را نیز بررسی کنیم.

تشخیص ایرپاد پرو فیک از واقعی

شما به‌راحتی می‌توانید اطمینان حاصل کنید که ماکت ایرپاد پرو دارای یک طرح کلی به‌صورت فلزی خاکستری نزدیک به دیفیوژرهای سیاه رنگ است. از طرف دیگر، لوگوی اپل فاقد طرح کلی خاکستری در نزیکی دیفیوژرها است و برخلاف ماکت ایرپاد پرو که دارای بخش‌های اضافی در این ناحیه است، در کنار برند اپل هیچ‌گاه چنین چیزی را نباید مشاهده کنید.

علاوه بر این، شما می‌توانید از طریق دیفیوژرهای بخش خارجی، متوجه جعلی بودن ایرپاد پرو خود شوید. این دیفیوژرها بزرگ‌تر از دیفیوژرهای موجود در ایرپاد پرو اصل به‌نظر می‌رسد. دلیل این امر این است که دیفیوژرهای ایرپاد پرو کمی از بقیه هدفون‌ها دورتر است. این در حالی است که ایرپاد پرو اصلل دارای دیفیوژر در راستای هم‌سطح با بقیه مواد استفاده شده برای یک ایرپاد پرو اصل است.

بخش داخلی دیفیوژرها

اکنون که می‌توانید دیفیوژرهای خارجی باید چه حالتی در ایرپاد پرو جعلی داشته باشند، حال بیایید به سراغ دیفیوژرهای داخلی برویم.

تشخیص ایرپاد پرو فیک از واقعی

در تصویری که مشاهده می‌کنید، ایرپاد پرو تقلبی و اصل را می‌توانید از طریق دیفیوژرهای داخلی تشخیص دهید. در بالا به این نکته اشاره کردیم که ایرپاد پرو جعلی از رنگ دیگری برای مستطیل لبه گرد استفاده کرده است و در اطراف دیفیوژر داخلی نیز دقیقا همین روند وجود خواهد داشت.

درواقع، مواد معتبر ایرپاد پرو در کنار دیفیوژر به رنگ سیاه است و کمی هم براق خواهد بود و نور را نیز منعکس می‌کند. این در حالی است که در ایرپاد پرو جعلی، رنگ خاکستری تیره رنگی را مشاهده می‌کنیم که اتفاقا حالت انعکاس دهنده نور را نیز نخواهد داشت.

گام سوم: اطمینان از وجود نشانه‌های Right و Left روی ایرپاد پرو

راه بعدی که در مورد شناسایی ایر پاد پرو جعلی می‌خواهیم به شما یاد دهیم، بررسی نشانگرهایی است که روی ایرپاد پرو قرار گرفته و برای تشخیص گوش‌های راست و چپ آن کاربرد دارد. علارغم اینکه این جزئیات یکی از نشانه‌های بارز ایرپاد پرو است، اما تولید کنندگان اپل گاهی اوقات فراموش می‌کنند که این نشانه‌ها را روی محصول قرار دهند.

تشخیص ایرپاد پرو فیک از واقعی

در تصویری که مربوط به ایرپاد پرو واقعی است، ما به این واقعیت اشاره کرده‌ایم که ایرپاد پرو تقلبی نشانه‌ی R را در محصول قرار نداده است. اما در ایرپاد پرو اوریجینال، هرگز شاهد این نخواهید بود که دو نشانه‌ی R و L از این محصول پاک شوند، چرا که تفاوت زیادی در کیفیت مواد واقعی و جعلی ایرپاد پرو وجود دارد.

جمع‌بندی

بدین ترتیب ما در این مطلب سعی کردیم که شما را با ایرپادهای اوریجینال و فیک آشنا کرده و نحوه‌ی تشخیص آن را با شما در میان گذاریم. اگر این محصولات را به‌صورت فیزیکی از یک فروشگاه خریداری می‌کنید، حتما به این موارد خیلی ساده دقت کرده و تا حد امکان، محصول موردنظر را با شماره سریال مربوطه در سایت اپل چک کنید. با توجه به قیمت بالایی که محصولات اپل دارند، این روند به شما کمک می‌کند که از خرید خود اطمینان حاصل کرده و دریافت کننده‌ی خدمات کامل و اصلی اپل با ایرپاد پرو باشید. اگر شما نیز روشی برای شناسایی جعلی و فیک بودن ایرپاد پرو می‌شناسید، می‌توانید آن را در بخش کامنت‌ها با ما مطرح کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *