تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
مقایسه مجیک کیبرد و کیبرد هوشمند فولیو

مقایسه مجیک کیبورد آیپد پرو و اسمارت کیبورد فولیو آیپد پرو

اپل برای آی پد پرو یک صفحه کلید به‌نام Magic Keyboard نفس‌گیر و عالی طراحی کرده است که گران قیمت بوده و با یک صفحه لمسی در اختیار شما قرار می‌گیرد. اگر عنوان این صفحه کلید برای‌تان آشنا است، اشتباه نکرده‌اید. این همان نامی است که اپل برای صفحه کلید‌های بلوتوثی مستقل خود استفاده می‌کند.

مقایسه مجیک کیبورد و اسمارت کیبورد فولیو

اما اپل قبلا هم یک صفحه کلید برای آی پد پرو به‌نام Smart Keyboard Folio داشت که در اصل برای تبلت ۲۰۱۸ طراحی شده بود و اپل آن را به‌روزرسانی کرده است تا آرایه سنسور مربعی در جدیدترین نرم‌افزارهای آی پد قابل ارائه باشند. این بدان معنی است که شما در حال حاضر چندین انتخاب با مارک اپل برای صفحه کلید خود خواهید داشت، اما همان‌طور که در مقایسه‌ی این مطلب مشاهده خواهید کرد، استفاده از صفحه کلید هوشمندتر Magic Keyboard انتخاب بهتری برای شما خواهد بود.

  • صفحه کلید

استفاده‌ی اپل از نام Magic Keyboard برای جدیدترین مدل کیبرد خود، احتمالا به این معنی است که با یک صفحه کلید کامل و واقعی روبرو هستیم که همراه با کلید‌های سوئیچ تقسیمی که در مک بوک پرو ۱۶ نیز دیده‌ بودیم عرضه شده‌اند. کلیدها دارای نور پس زمینه هستند که در مقایسه با صفحه کلید مستقل و جادویی اپل بهبود یافته است. امکان حرکت یک میلی‌متری کلید‌ها فراهم شده است و در زیر صفحه کلید قرار دارد. ترک پد نیز برای این صفحه کلید در نظر گرفته شده است که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

در مورد Smart Keyboard Folio باید بگوییم که هیچ ترک پد یا نور پس زمینه‌ای در آن وجود ندارد و کلیدها در ساده‌ترین شکل خود طراحی شده‌اند. کلیدها با ماده‌ای شبیه بوم نقاشی پوشانده شده‌اند که اساسا هنگام سفر جایگزینی برای آن‌ها پیدا نخواهید کرد و باید بیشتر مراقب باشید. بیشتر اوقات، تایپ کردن با آن سخت است و مثل این می‌ماند که انگشت خود را روی یک میز حرکت می‌دهید.

هنوز هم می‌توان این کیبرد را دوست داشت، به‌خصوص اینکه طراحی بدنه‌ی آن نازک است و به‌دلیل استفاده از ماده‌ی بوم نقاشی، خرده‌ها و ذرات ریز بین کلیدها می‌لغزند و به‌راحتی قابل تمیز شدن هستند. اگر با آی پد پرو خود غالبا در خانه کار می‌کنید، می‌توانید از جذابیت‌های بیشتر این صفحه کلید برخوردار شوید، اما به‌هر حال افت کیفیت آن نسبت به Magic Keyboard کاملا مشهود است.

  • ترک‌پد

مقایسه مجیک کیبرد و کیبرد هوشمند فولیو

این ویژگی مقایسه مجیک کیبورد و اسمارت کیبورد فولیو را آسان‌تر می کند، چرا که Magic Keyboard دارای ترک‌پد لمسی است و صفحه کلید هوشمند فولیو این ویژگی را ندارد. این یک مزیت بزرگ و به‌نفع Magic Keyboard است، چرا که شما باید یک ماوس یا صفحه لمسی خارجی را به صفحه کلید هوشمند فولیو متصل کنید تا همان تاثیر و همان ویژگی‌های Magic Keyboard را داشته باشید. جسچرهای ترک‌پد شباهت زیادی به آن‌چه که در مک بوک می‌بینیم، دارند، اما برخی از موارد خاص نیز به آی پد ارجاع داده می‌شود.

بیشتر بخوانید: مقایسه آیپد ایر 4 و آیپد ایر 3

  • قابلیت تنظیم

همانند صفحه کلید هوشمند فولیو و قبل از آن، صفحه کلید مجیک نیز با یک آهن‌ربای قدرتمند آی پد پرو را در جای مخصوص خود نگه می‌دارد. اما اکنون دلیل دیگری برای چسبیدن کیبرد به‌روشی بهتر وجود دارد. به‌لطف لولای کنسول صفحه کلید Magic می‌توانید آی پد را تا ۱۳۹ درجه کج کنید تا جایی که زاویه دید مناسبی نسبت به صفحه داشته باشید. این میزان به‌حدی جالب است که می‌توانید تجربه‌ی کار با مک بوک را تکرار کنید. خود آی پد نیز حالت شناور صفحه کلید را برای شما فراهم می‌کند، بنابراین مجبور نخواهید بود که همانند صفحه کلید هوشمند فولیو نگاه خود را به پایین بگیرید.

یکی از نکات منفی که می‌توان برای Magic Keyboard مطرح کرد، هنگام قرار گرفتن آی پد روی هر چیزی به‌جز میز است. تایپ کردن بدین شیوه بسیار دشوار خواهد بود و می‌تواند تجربه‌ی کاربری شما را تحت تاثیر قرار دهد. صفحه کلید هوشمند فولیو فقط برای دو زاویه‌ی دید طراحی شده است و هر دو نیز بسیار شیب‌دار هستند. شما فقط می‌توانید آی پد خود را به یکی از دو شیار بالای صفحه کلید منتقل کرده و آهن‌ربا را کاملا در جای خود سفت کنید.

  • پورت‌ها

Magic Keyboard از یک پورت عبور USB-C برای شارژ استفاده می‌کند که دقیقا در لولا تعبیه شده است. شما فقط می‌توانید از آن برای شارژ استفاده کنید، اما اگر بخواهیم نیمه‌ی پر لیوان را ببینیم، این درگاه پورت USB-C موجود در خود آیپد، برای درایورهای شستی، ماوس‌های سیمی یاسایر وسایل جانبی که می‌خواهید متاصل کنید، قابل استفاده خواهد بود. صفحه کلید هوشمند فولیو فاقد هیچگونه درگاهی است و حتی اگر ابتدا اسمارت کانکتور را که برای اتصال دستگاه به تبلت استفاده می‌شود را حساب کنیم، بازهم قابلیت‌های کمتری نسبت به کیبرد مجیک دارد.

  • سازگاری

مقایسه مجیک کیبرد و کیبرد هوشمند فولیو

هر دو مدل جدید صفحه کلید هوشمند فولیو و کیبرد مجیک با هر دو مدل آی پد پرو ۲۰۲۰ و ۲۰۱۸ کار می‌کنند. اگر می‌خواهید آی پد پرو ۲۰۱۸ خود را به صفحه کلید مجیک جدید مجهز کنید، می‌توانید چنین کاری انجام دهید، اگر هم می‌خواهید که صفحه کلید هوشمند فولیو ۲۰۱۸ را با آی پد پرو ۲۰۲۰ استفاده کنید، وضعیت کمی پیچیده‌تر خواهد شد. شواهد نشان می‌دهد که این مورد از نظر فنی کارساز است، اما جایگاه دوربین در مدل ۲۰۱۸ برای آرایه مربعی که روی آی پد پرو ۲۰۲۰ می‌بینیم بسیار کوچک است. این بدان معنی است که احتمالا با یک ناهمواری هنگام استفاده روبرو خواهید بود و آهن‌ربا به‌دلیل تماس سطحی کمی که دارد، قدرت کمی به شما ارائه خواهد داد و بنابراین توصیه نمی‌شود.

  • وزن

گزارش‌های اولیه در مقایسه مجیک کیبورد و اسمارت کیبورد فولیو نشان می‌دهد که کیبرد مجیک به‌طور قابل توجهی سنگین‌تر از صفحه کلید هوشمند فولیو است. چنین روندی با توجه به طراحی جدید لولایی، گنجاندن پورت USB-C و حالت پیچیده‌تری که این صفحه کلید دارد، منطقی به‌نظر می‌رسد.

  • قیمت

Magic Keyboard برای مدل ۱۲.۹ اینچی برچسب قیمت ۳۴۹ دلاری دارد و در بررسی باید گفت که این قیمت بیشتر از مبلغی است که برای آی پد معمولی سطح پایین پرداخت خواهید کرد. مدل ۱۱ اینچی قیمت ۲۹۹ دلاری دارد که کمی مقرون به صرفه است، اما هنوز هم برای یک کیبرد قیمت بالایی محسوب می‌شود.

در مورد Smart Keyboard Folio هم باید گفت که مدل ۱۲.۹ اینچی آن ۱۹۹ دلار و مدل ۱۱ اینچی آن ۱۷۹ دلار است. این تفاوت جذابی با صفحه کلید مجیک است، اما به‌خاطر داشته باشید که با خرید صفحه کلید طرح قدیمی اپل، بسیاری از ویژگی‌های مهم را از دست خواهید داد.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *