تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
قیمت آیفون 15

هزینه بالای تولید A17 قیمت آیفون 15 را بالا خواهد برد

گزارش جدیدی وجود دارد که گویا اپل افزایش قیمت ۶ درصدی قبلی TSMC را برای تراشه‌ها رد کرده است، اما ممکن است که این شرکت سال آینده دیگر در این مورد انتخابی نداشته باشد. با شروع افزایش قیمت تولید تراشه‌های ۳ نانومتری، تولید انبوه A17 پر هزینه‌تر می‌شود و اپل مجبور می‌شود که این افزایش قیمت را پذیرفته و آن را به مشتریان تحمیل کند. ممکن است که فرایند جدید N3E برای تولید انبوه A17 استفاده شود که ممکن است در نهایت بیش از فرایند N3 TSMC هزینه در پی داشته باشد. هیچ اطلاعاتی در مورد هزینه‌های TSMC برای یک تراشه ۴ نانومتری وجود ندارد. دیجی تایمز گزارش داده است که به تدریج، قیمت‌های این شرکت هر سال متوالی افزایش می‌یابد.

افزایش قیمت تولید تراشه

قیمت آیفون 15

در سال ۲۰۲۰، قیمت تراشه برای فرایند ۵ نانومتری ۱۶ هزار دلار بوده و با آماده شدن تراشه‌های ۳ نانومتری پیشرفته، ۲۰ هزار دلار برای مشتریان از جمله اپل هزینه در پی خواهد داشت. حتی اگر سودآورترین مشتری TSMC برای کاهش قیمت‌ها مذاکره کند، یک سری عوامل خارجی وجود دارد که می‌تواند قیمت آیفون ۱۵ را بالا ببرد و آن هم تورم جهانی است. گزارش جدیدی منتشر شده است که A17 اپل در فرایند N3E TSMC به تولید انبوه رسیده است و یک پله بالاتر از معماری N3 است و در نتیجه می‌تواند عملکرد بهتر و بهره وری انرژی بهبود یافته‌ای داشته باشد. متاسفانه، روند ساخت آن گران‌تر شده و این بدان معنی است که آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ اولترا قیمت بالاتری خواهند داشت.

بیشتر بخوانید: پردازنده های M3 و A17 اپل از فناوری جدید ۳ نانومتری TSMC استفاده می‌کنند

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۴ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *