تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
مشکلات اخیر AirTag

مشکلات اخیر AirTag بیشتر در حوزه اختیارات قانون قرار دارد

ایرتگ‌های اپل اخیرا برای تعقیب قربانیان دزدی ماشین استفاده می‌شود، اما می‌دانیم که این مشکل جدیدی نیست و حتی در یک دید منطقی، اصلا ارتباطی به اپل پیدا نمی‌کند. دزدها از روش‌های آسان‌تر و مشابه ایرتگ می‌توانند استفاده کنند و مجریان قانون باید اقدامات اساسی را در این زمینه انجام دهند. گزارش‌های مربوط به استفاده از ایرتگ برای تعقیب افراد، تصویر کاملی از قضیه نشان نمی‌دهد و نمی‌توانیم بیشتر تقصیرها را به‌طور کامل به گردن اپل بیندازیم. اپل تنها شرکتی نیست که دستگاه‌های ردیابی‌اش می‌تواند تعقیب و گریز و عملیات مجرمانه را تسهیل کند. در بیشتر موارد، موضوع به قانون برمی‌گردد. علیرغم همکاری اپل با مجریان قانون در این زمینه، پلیس عمدتا ایرتگ را جدی نمی‌گیرد.

اپل و مجریان قانون

مشکلات اخیر AirTag

برخی از ایستگاه‌های پلیس این موضوع را جدی گرفته‌اند و اعلان ها و ایرتگ‌های گمراه را دنبال می‌کنند. این روند خوبی است و آن‌طور هست که باید باشد. با این حال، به نظر می‌رسد که بیشتر آن‌ها هم اینطور نیست و پلیس به‌دلیل سهل انگاری سبب بروز مشکلات بیشتری می‌شود. در یک سناریوی ایده‌آل، قربانی تحت تعقیب ایرتگ، با مجری قانون تماس می‌گیرد و به ایستگاه پلیس می‌رود تا روند را پیگیری کند. اعلان ضد تعقیب ایرتگ در اختیار پلیس قرار می‌گیرد و با کمک خود وی، می‌توانند به دستگیری فرد بپردازند. هنگامی که قربانی در ایمنی قرار داشته باشد، پلیس می‌تواند اطلاعات ردیاب مورد نیاز خود را از اپل برای بازدید از مالک آن دریافت کند. بنابراین، نباید مشکل خاصی وجود داشته باشد.

بیشتر بخوانید: قابلیت ضد تعقیب AirTag از دزدی ماشین جلوگیری می‌کند

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *