تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
معرفی AirTags اپل

معرفی AirTags ردیاب هوشمند اپل

AirTags عنوان ردیاب اپل است که به شما کمک خواهد کرد تا وسایل خود را گم نکنید. این ردیاب دقیقا همانند ردیاب Tile عمل می‌کند و اپل هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار اعلام نکرده است. برخی از اطلاعات فاش شده پیرامون اپل AirTag نشان می‌دهد که این شرکت به‌زودی این ردیاب Tile خود را روانه بازار خواهد کرد. اما جدیدا و طی رویداد اپلی که همین چند وقت پیش برگزار شد، اپل اطلاعاتی از این ردیاب ارائه نکرد و صرفا محصولاتی مانند آیپد جدید، اپل واچ اس ای، اپل واچ ۶ ۲۰۲۰ و آی پد ایر ۴ را داشتیم.

معرفی ردیاب هوشمند اپل

کلیت این محصول این است که شما یکی از این محصولات را به قطعه‌ای که نمی‌خواهید آن را گم کنید، وصل کرده و سپس امکان ردیابی آن را از طریق دستگاه اپل خود خواهد داشت. شایعاتی منتشر شده بود که این دستگاه تنها از طریق آیفون کار می‌کند و اگر با دیگر دستگاه‌های اکوسیستم اپل کار نکند، تعجب نخواهید کرد. هنوز چیز زیادی در مورد این محصول جدید نمی‌دانیم و اپل رسما درباره این موضوع صحبتی نداشته است و هر آنچه که ما می‌گوییم، شایعاتی است که منتشر شده است. اطلاعات جدیدی از قطعه iOS 13 به بیرون درز کرده است که نشان از یک محصول جدید دارد و کارشناسان، آن را به اپل AirTag نسبت می‌دهند.

ردیاب هوشمند اپل

رونمایی از ردیاب AirTag هوشمند اپل

متاسفانه اطلاعاتی از AirTag اپل در رویداد WWDC 2020 منتشر شد. اطلاعات فاش شده جدیدی نشان می‌دهد که احتمالا یک AirTag اختصاصی برای iOS 14 نیز خواهیم داشت، اما با این وجود، اپل بازهم در رویدادهای جدید صحبتی در این رابطه نداشته است. بنابراین تا زمانی که اطلاعات بیشتری از جانب اپل منتشر نشود، نمی‌توانیم با قطعیت صحبت کنیم. کارایی مبهم اپل AirTag هنوز هم وجود دارد و گویا با دیگر ردیاب‌های Tile بازار تفاوت خواهد داشت، به‌طوری که AirTag می‌تواند با سادگی بیشتری همان کارکرد را داشته باشد. این محصول به‌صورت فیزیکی به قطعه‌ی موردنظر کلیپ شده و ایمنی آن را تامین می‌کند. برای ردیابی شما باید دستگاه اپل خود را باز کرده و از طریق یک برنامه مخصوص، ردیابی آن را شروع کنید.

بیشتر بخوانید: هدست های واقعیت افزوده اپل

البته، از آن‌جا که دستگاه‌های اپل قابلیت Fine My را برای نظارت روی مکان آیفون، اپل واچ و ایر پاد دارند، جای تعجبی نخواهد داشت که در قطعه کدهای مشخص شده که AirTag ها از طریق آن سرویس موجود ردیابی می‌شوند، چنین روال مشابهی را داشته باشیم. اگر از قطعه‌ای که AirTag به آن کلیپ شده است، زیاد دور شوید، برنامه‌ی Find My شروع به بوق زدن خواهد کرد، مگر اینکه در یک مکان امن مشخص شده مانند خانه یا محل کار خود باشید.

ممکن است که این محصول جدید قابلیت ردیابی AR را نیز داشته باشد. شایعه‌ای نشان می‌دهد که شما می‌توانید گوشی خود را بالا نگه داشته و یک نماد بالون که نشان‌دهنده‌ی لوکیشن موردنظر است، روی دستگاه مشاهده کنید. البته این با فرضی است که قطعه‌ی موردنظر در محدوده‌ی شبکه دستگاه شما باشد. اما اگر نباشد چه؟ نکات خاصی در مورد حالت Lost Mode وجود دارد که مربوط به مواقعی است که آیفون دیگر در شبکه‌ی شما قرار ندارد و می‌تواند از این حالت برای ردیابی قطعه‌ی موردنظر استفاده کند. این قابلیت شباهت زیادی به ویژگی مکان‌یابی موجود در ردیاب‌های Tile دارد، اگرچه این گزینه فقط شامل گوشی‌های دیگری است که با ردیاب Tile کار می‌کنند.

ممکن است که تعداد آیفون‌های بیشتری با قابلیت ردیابی Tile در محیط وجود داشته باشند، اما به احتمال زیاد در مناطق مختلف متفاوت خواهد بود. طبق گفته‌ی جان پراسر که فاش کننده‌ی باسابقه اطلاعات اپل است، AirTags با استفاده از پهنای باند فوق‌العاده UWB کار خواهد کرد که یک فناوری بسیار دقیق برای موقعیت یابی است.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *