تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
ایموجی های نژادی

اپل در دادگاه ایموجی های نژادی متفاوت پیروز شد

شکایتی که علیه ایموجی‌های نژادهای متفاوت اپل ارائه شده بود و به نقض کپی رایت آن‌ها اشاره می‌کرد، شکست خورده است. این شکایت ابتدا در سپتامبر ۲۰۲۰ ارائه شده و ادعا می‌کرد که اولین ایموجی‌های نژادی متنوع جهان توسط CCI اختراع شده است. این ایموجی‌ها برای اولین‌بار در سال ۲۰۱۳ مورد استفاده قرار گرفته بودند و CCI بیش از ۲۰ کپی رایت از آن در اختیار داشته و ۳ پتنت هم برای‌شان ثبت کرده بود. به گزارش رویترز، این پرونده اکنون توسط قاضی منطقه‌ای ایالات متحده، آقای وینس چابریا رد شده است. قاضی چابریا در حکم کامل خود گفته است که حتی با فرض صحت ادعاهای شکایت، اپل تنها ایده این کار را کپی کرده است و این مشکلی ندارد.

نظر قاضی پرونده

ایموجی های نژادی

ایده‌ها قابل حفاظت از طریق قانون کپی رایت نیستند و فقط اجرای مستقیم آن‌ها مشکل‌ساز خواهد بود. قاضی گفته است که راه‌های زیادی وجود ندارد که کسی بتواند این ایده‌ها را اجرا کند. از این گذشته، قانون خاصی در این رابطه وجود ندارد و اپل دچار هیچ اشتباهی نشده است. در نتیجه، حکم دادگاه این بوده است که CCI تنها حق کپی رایت ضعیفی در رابطه با نحوه ترسیم ایموجی‌ها دارد و ایموجی‌های اپل هم آن‌قدر شبیه آن‌ها نیستند که به حق CCI تجاوز کنند. قاضی در انتها فرصتی هم برای تجدیدنظر CCI داده است، اما در ادامه هم گفته است که شک دارد این کمپانی بتواند شکایت اصلاح شده‌ای در رابطه با نقض ایموجی‌ها ارائه کند.

بیشتر بخوانید: اپل ایموجی های جدید نسخه بتا iOS 15.4 را معرفی کرد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال