تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
تصمیمات رانندگی سریع

Apple Car از یادگیری ماشین برای تصمیمات رانندگی سریع استفاده خواهد کرد

اپل برنامه‌ریزی‌های خود را برای استفاده از یادگیری ماشین در Apple Car انجام داده است و قصد دارد که برای اهداف مشخصی از آن استفاده کند. گویا پردازنده‌های فعلی به اندازه کافی سریع نیستند تا بتوانند به‌طور مستقل، تصمیمات کلیدی رانندگی را بدون وجود این فناوری اتخاذ کنند. پیش از این انتظار می‌رفت که اپل از یادگیری ماشین در پروژه Apple Car استفاده کند. از زمانی که جان جیاناندریا رئیس هوش مصنوعی این شرکت، مسئولیت کار را برعهده گرفته است، این فناوری با سرعت بیشتر جلو می‌رود. با این حال، پتنت جدیدی فاش شده است که گویا به نحوه استفاده از یادگیری ماشین و چرایی احتیاج به آن می‌پردازد.

این پتنت که «ارزیابی فضاهای اقدام با اندازه‌های مختلف با کمک یادگیری تقویتی» نام دارد، به خودرویی اطلاق شده است که از یادگیری ماشین در آن استفاده شده است. همه این‌ها به این بستگی دارد که چگونه تصمیماتی که روی فرمان گرفته می‌شود، باید به اندازه کافی سریع باشند. حتی یک تصمیم درست مانند تغییر لاین سرعت یا اجتناب از برخورد، در صورتی که به اندازه کافی سریع نباشد، می‌تواند منجر به خسارات جانی و مالی شود. در این پتنت اعلام شده است که تا همین اواخر، به‌دلیل محدودیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری موجود، حداکثر سرعتی که در آن، محاسباتی برای تجزیه و تحلیل جنبه‌های مربوط به محیط خارجی خودرو می‌توانست انجام شود، برای فعال کردن تصمیم‌های مسیریابی پیش پا افتاده کافی نبود و حتما باید هدایت انسان هم دخیل می‌شد.

فناوری آینده اپل برای Apple Car

تصمیمات رانندگی سریع

به نظر می‌رسد که استفاده اپل از عبارت «تا همین اواخر»، به این معنی است که سخت‌افزار و نرم‌افزار این کمپانی در حال بهینه‌ شدن است. البته اپل پس از آن اعلان کرده است که این مورد هنوز به همین سادگی نمی‌تواند امکان پذیر باشد. اپل در این رابطه می‌گوید: «حتی با وجود پردازنده‌های سریع، حافظه‌های بزرگ و الگوریتم‌های پیشرفته امروزی، تصمیم‌گیری به موقع و معقول در مورد محیط خودرو، همچنان یک چالش مهم محسوب می‌شود». این پتنت در مورد پیچیدگی تصمیم‌گیری مستقل صحبت می‌کند و کار به فرضیات بیش از حد بدبینانه و بیش از حد خوش بینانه ندارد. در چنین شرایطی خودروها می‌توانند از سیستم رانندگی خودکار بهره‌مند شوند، اما هنوز برای رانندگی بدون انسان آماده نیستند.

همچنان رفتارهای غیرقابل پیش بینی سایر رانندگان در خودروهای دیگر، یک عامل مهم محسوب می‌شود و باید حل شود. به‌علاوه، دنیای واقعی بسیار آشفته‌تر از هر محیط آزمایشی است، بنابراین، اپل خاطرنشان کرده است که تصمیمات رانندگی مستقل با وجود داده‌های ناقص و آشفته، با چالش روبرو خواهد بود.

بیشتر بخوانید: مجله Motor Trend از پیش بینی‌های خود در مورد Apple Car می‌گوید

شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک گذارید. به نظر شما اپل تا چه اندازه به رونمایی از ماشین اختصاصی خود نزدیک است؟

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *