تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
بازار تجهیزات صوتی بی سیم

اپل همچنان بر بازار تجهیزات صوتی بی سیم تسلط دارد

فروش ایرپاد و بیتز در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱، بیش از ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است،‌ اما این شرکت همچنان توانسته است که تسلط خود را روی بازار حفظ کند. طبق گزارش جدیدی که Canalys منتشر کرده است، اپل در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱، حدود ۱۷.۸ میلیون دستگاه True Wireless Stereo به فروش رسانده است که شامل ایرپاد پرو، ایرپاد و مدل‌های Beats By Dre می‌شود. این میزان در مقایسه با ۲۶.۸ میلیون دستگاه سال گذشته، کاهش فروش ۳۳.۷ درصدی را نشان می‌دهد. اما علیرغم این مورد که ناشی از انتظار کاربران برای نسل سوم ایرپاد بوده است، اپل همچنان به‌عنوان رهبر این بازار شناخته می‌شود و حتی رقیب دومش نزدیکش هم نشده است.

وضعیت بازار از سال گذشته تا کنون

بازار تجهیزات صوتی بی سیم

اپل در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱، ۲۴.۶ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داد که نسبت به ۳۷.۶ درصدی که در سه ماهه سال گذشته شاهد آن بودیم، با کاهش دچار شده است. در رتبه دوم هم سامسونگ قرار دارد که شامل زیر مجموعه‌های هارمن این شرکت می‌شود. این شرکت متعلق به کره جنوبی، در ماهه سوم سال، ۱۲ درصد درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است که نسبت به ۱۰/۸ درصد سال گذشته، افزایش را شاهد هستیم. پس از سامسونگ، برندهایی مانند شیائومی، boAt و Edifier قرار دارند که سهم‌های ۶.۸، ۳.۸ و ۳.۸ درصدی را از بازار برای خودشان داشته‌اند. تمام برندهای دیگر هم که تعداد کمی هم نیستند، مجموع ۴۹ درصدی از بازار را به خود اختصاص می‌دهند.

به‌طور کلی، مجموعه‌های جهانی که دستگاه‌های TWS بین سه ماهه سوم ۲۰۲۰ و سه ماه سوم ۲۰۲۱ داشته‌اند، تنها کمی افزایش یافته است. کل بازار شاهد محموله‌هاایی به اندازه ۷۲.۲ میلیون دستگاه در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۷۱.۳ میلیون محموله بوده است، ۱.۳ درصد افزایش پیدا کرده است. گزارشگر Canalys انتظار دارد که کل بازار برای فصل تعطیلات به رشد قوی خود بازگردد. با توجه به در ماه اکتبر، ایرپاد ۳ هم با طراحی کاملا جدید و ویژگی‌ های صوتی بیشتر همراه بوده است،‌ قضیه به نفع اپل جلو خواهد رفت.

بیشتر بخوانید: احتمالا ایرپاد پرو ۲ با مشخصات فنی عالی اواخر سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد

شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک گذارید. به نظر شما فروش ایرپاد ۳ چه تاثیری می‌تواند روی کلی اپل داشته باشید. آیا به این قضیه امیدوار هستید؟ چه انتظاراتی از ایرپاد پرو ۲ دارید؟ آیا اپل می‌تواند پیشرفتی فراتر از ایرپاد پروهای قبلی را روی این مورد هم داشته باشد؟ شایعه‌ها تا چه حدی می‌توانند در زمینه محصولات جدید اپل حقیقت داشته باشند؟ می‌توانید در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید.

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *