تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-66171283
بازگشت کارمندان اپل به کار

اپل در حال آماده سازی کارمندان برای بازگشت به محل کار است

شیوع ویروس کرونا، همزمان با تحت تاثیر قرار دادن مشاغل مختلف، باعث شد که تمام کارمندان اپل نیز به دورکاری فرستاده شده و کارهای مربوط را از خانه خودشان انجام دهند. اگرچه، کمپانی هم‌اکنون در حال آماده‌سازی برای برگرداندن کارمندانش به دفتر اصلی شرکت است.

در حالی که سایر شرکت‌های فناوری، به کارمندان خود اجازه داده‌اند که تا پایان سال، از خانه خودشان کار کنند.، اپل شیوه‌ی دیگری را اتخاذ کرده و در قصد دارد که خودش را برای بازگشت تدریجی کارمندان به دفاتر خود آماده کند.

بازگشت کارمندان اپل به کار

در مرحله‌ی اول، افرادی که نمی‌توانند در خانه کار کنند یا اینکه با دشواری‌های زیادی فعالیت‌های خودشان را ادامه می‌دهند، قرار است به کار خود در دفاتر بازگردند. چنین اتفاقی از ماه می شروع شده و در ماه ژوئن نیز ادامه پیدا خواهد کرد. البته اپل اعلام کرده است که این اتفاق در برخی از مناطق زودتر شروع شده است.

از ماه جولای، انتظار می‌رود که تعداد بیشتری از کارمندان به کار بازگردانده شوند، اما اپل نمی‌خواهد که طرح‌هایی ثابت را برای این منظور ارائه کند؛ بلکه به دنبال راهی است که انعطاف پذیری بیشتری با شرایط داشته و در صورت لزوم و اجازه دادن شرایط کرونایی، مردم به سر کار خودشان بازگردند. گفتنی است که در صورت فراهم نبودن اوضاع، بازهم دوکاری کارمندان ادامه پیدا خواهد کرد.

در هفته‌ی سوم ماه می، روسای دپارتمان اپل به کارمندان اطلاع داد که قصد دارند در چه فازی از این مراحل، به شرایط کاری قبلی بازگردند. این بدان معنا نیست که قرار است تمام کارمندان اپل طی این بازه به سر کار خود بازگردند. احتمالا برخی از افرادی که مشکلی از بابت کار در خانه ندارند، همچنان در شرایط دورکاری خواهن ماند. ماهیت شرکت اپل و کسب و کار برقرار در آن، طوری است که برخی از کارمندان، همچون افرادی که به‌صورت مستقر در آزمایشگاه‌های توسعه سخت افزار کار می‌کنند، یا اینکه به‌صورت حضوری در فروشگاه‌های اپل مشغول به فعالیت هستند، یقینا قادر نخواهند بود از متد دورکاری استفاده کنند. بنابراین انتظار می‌رود که این چنین افرادی، در صدر کارمندان لیست برای بازگشت به دفاتر جهت فعالیت خواهند بود.

بازگشت کارمندان اپل به کار

برخی از فروشگاه‌های اپل که در ایالات متحده آمریکا و کشورهای مختلف وجود دارند، قبلا بازگشایی شده‌اند. علاوه بر فروشگاه‌های چینی که از مدت‌ها پیش باز شده‌اند، مغازه‌هایی در استرالیا و اتریش را هم داریم که در اوایل ماه گذشته فعالیت خودشان را شروع کردند. فروشگاه‌های مستقر در آلمان، از ۲۲ اردیبهشت (۱۱ می) بازگشایی شدند و در کنار کاهش تایم کاری فروشگاه، الزامات بهداشتی همچون اندازه گیری دمای بدن مشتری به‌صورت مرتب در این اماکن انجام می‌شود.

در مقابل، منبع اگاه به این کمپانی در توئیتر تائید کرده است که اپل به برخی از کارمندان خود اجازه داده است که برای همیشه به دورکاری از خانه مشغول باشند. این شرکت به خبرگزاری CNN اطلاع داده است که تجربه کار در خانه در چندین ماه گذشته ثابت کرده است که یک‌سری افراد می‌توانند در چنین شرایط فعالیت خود را ادامه داده و بازده مشابهی با حضور در دفاتر داشته باشند. جنیفر کریستی که از بخش صدای مردم توئیتر با CNN صحبت کرده است، در این رابطه این‌طور صحبت می‌کند:

اگر کارمندان ما در نقش و موقعیتی قرار داشته‌ باشند که امکان کار از خانه برای‌شان فراهم باشد و خودشان هم بخواهند چنین کاری را انجام داده و برای همیشه آن را ادامه دهند، ما یقینا چنین کاری را انجام خواهیم داد.

بازگشت کارمندان اپل به کار

انتظار نمی‌رود که کمپانی اپل تعداد زیادی از دفاتر خود را بازگشایی کرده، یا اینکه اجازه‌ی مسافرت‌های کاری را قبل از ماه سپتامبر صادر کند. به‌همین ترتیب، گوگل و فیس بوک نیز به‌دنبال این هستند که کارمندان مهم خود را به دفاتر خود بازگردانند. اما این شرکت‌ها هم اعلام کرده‌اند که تا پایان سال ۲۰۲۰، بقیه‌ی کارمندان همچنان کار خودشان را از خانه ادامه خواهند داد. از طریق دیگر، ایلان ماسک نیز از کارکنان شرکت تسلا خواسته است که هرچه سریع‌تر به کار خودشان بازگردند.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *