تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
شرکت WiLAN

اپل به اختلاف ۱۵ ساله خود با شرکت WiLAN پایان داد

اپل و WiLAN توافق‌نامه‌ای برای ثبت اختراع به امضا رسانده‌اند که به یک سری از اختلافات بر سر فناوری‌های بی‌سیم آیفون – مربوط به سال ۲۰۰۷ – پایان می‌دهد. از زمان عرضه آیفون اصلی، اپل و شرکت WiLAN که البته فعالیتی ندارد، درگیر شکایت‌ها و دعواهای متقابل متعدد پیرامون نقض پتنت بوده‌اند. اخیرا، یک حکم در سال ۲۰۲۰ باعث شده است که اپل مجبور به پرداخت ۱۰۹ میلیون دلاری به سازمان ثبت پتنت‌ها شود. به گزارش رویترز، با این حال، این دو شرکت اکنون یک توافق‌نامه مجوز ثبت اختراع امضا کرده‌اند که به نظر می‌رسد همه اختلافات را حل می‌کند. WiLAN یکی از شرکت‌های تابعه Quarterhill Inc است و خود این شرکت هم تابعه کمپانی دیگری به‌نام Polaris Innovations است.

تاریخچه اختلافات اپل و WiLAN

شرکت WiLAN

کوارترهیل می‌گوید که توافق نامه جدید شامل «توافق و رد تمام دعاوی معوق بین WiLAN، Polaris و اپل در ایالات متحده، کانادا و آلمان است». تاریخچه پیچیده اختلافات WiLAN و اپل به عرضه آیفون در سال ۲۰۰۷ بازمی‌گردد. جایی که این شرکت اپل را در نقض حق ثبت اختراع وای فای، در کنار چند شرکت دیگر مقصر دانست. گاهی اوقات، اپل پیروز این دعاوی دادگاهی بوده است. به‌طور مثال، می‌توانیم به سال ۲۰۱۳ اشاره کنیم که در نهایت با محاکمه دو ساله شرکت WiLAN به پایان رسیده بود. در سال ۲۰۱۸ هم WiLAN برنده یکی از پرونده‌ها شده و اپل موظف به پرداخت ۱۴۵ میلیون دلار غرامت شد. با این حال، اپل در سال ۲۰۱۹ اعتراض کرده و این حکم به ۱۰ میلیون دلار جریمه کاهش پیدا کرد.

بیشتر بخوانید: کوالکام فرصت دفاع از یکی از پتنت‌های خود را به‌دست آورد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *