تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
آیپدهای تاشو آینده‌ی اپل را رقم خواهند زد؟

آیپدهای تاشو آینده‌ی اپل را رقم خواهند زد؟

با گسترش تکنولوژی و پیشرفت در طراحی و ساخت گجت‌های هوشمند؛ روز به روز همه چیز متفاوت تر و عجیب تر خواهد شد. یکی از عجیب ترین و جذاب ترین ویژگی‌های تکنولوژی امروز؛ گجت‌های تا شو است.

شرکت اپل نیز مدت زیادی است که روی طراحی و ساخت چنین محصولاتی کار می‌کند. آیپدهای تاشوی شرکت اپل یکی از محصولاتی است که جزء دسته‌ی این سری از تکنولوژی امروزی قرار دارد.

امروز می‌خواهیم در این مطلب در مورد آیپد تاشو اپل بنویسیم. اگر شما یکی از طرفداران تکنولوژی تاشو هستید؛ پیشنهاد میکنیم مطلب امروز را حتما بخوانید.

عناوین مطلب امروز :

  • تکنولوژی تاشو و تصمیم شرکت اپل
  • بیانیه‌ی متخصصین شرکت اپل
  • منتقدان و سوالات بی جواب
  • نظر سنجی جهانی UBS
  • نتیجه

 

آیپدهای تاشو آینده‌ی اپل را رقم خواهند زد؟

 

تکنولوژی تاشو و تصمیم گیری شرکت اپل

تکنولوژی تاشو دیگر جزء موارد خرید بسیاری از مردم دنیا قرار گرفته است. طراحی تکنولوژی‌های تاشو بسیار سخت و جذاب است. به عنوان مثال در شکل زیر یک پیکربندی با دو صفحه نمایش وجود دارد. اولین نمایشگر؛ یک صفحه‌ی نمایش سفت و سخت است که در ناحیه 14A قرار دارد. دومین نمایشگر؛ یک صفحه‌ی نمایش سفت و سخت دیگر است که در ناحیه‌ی 14C قرار دارد.

اما در ناحیه 14B ما یک قسمت کاملا نرم و انعطاف پذیر را داریم. همان طور که از شکل مشخص است این ناحیه همان قسمت تا شوی نمایشگر این دسته از گجت‌های هوشمند است. آیپد تاشو اپل یکی از مهم ترین گجت‌هایی است که امروز زیاد مورد توجه کاربران اپل قرار دارد.

نمایی از طراحی تکنولوژی تاشوی اپل

البته؛ برای تاشو بودن گجت؛ یک حالت دیگر نیز ممکن است. این حالت همان حالت گجت Surface Duo است که کمپانی مایکروسافت ابداع کرده.

حالا اینکه اپل از کدام یکی از تکنولوژی‌ها برای طراحی آیپد تاشو اپل استفاده کند؛ مشخص نیست. اصلا شاید دستگاهی را طراحی کند بدنه‌ی نمایشگر آن قابلیت خم شدگی به بیرون و داخل را داشته باشد. در شکل زیر نمونه ای از این خمشدگی را مشاهده می‌کنید.

نمایی از طراحی تکنولوژی تاشوی اپل

ثبت اختراع منتشر شده توسط شرکت اپل لزوماً به معنای آن نیست که این گجت در اسرع وقت به بازار عرضه شود. اما تا اندازه ای می‌تواند نشان بدهد که شرکت اپل به طور فعال و متمرکز بر روی فناوری تاشو کار می‌کند.

نمایی از طراحی تکنولوژی تاشوی اپل

 

 

بیانیه‌ی متخصصین شرکت اپل

اما متخصصین شرکت اپل طی بیانیه‌های خود اعلام کرد بودند که هیچ مشکلی برای تولید، طراحی و ساخت آیپد تاشو اپل وجود ندارد. تنها نگرانی این شرکت لولای آیپد تاشو اپل است که به گفته‌ی متخصصین آن یکی از مهم ترین قسمت‌های آن است. چرا که باید علاوه بر دارا بودن تمام ویژگی‌های صفحه نمایش لمسی؛ باید توانایی خمیدگی چند باره را داشته باشد. آن هم بدون کاهش در عملکرد. برای همین آنها اعلام کرده بودند که ممکن است از Optional deployment rollers یا غلطک‌های استقرار اختیاری در ساخت این لولا استفاده نمایند.

آیپد تاشو اپل به دلیل دارا بودن خاصیت خم شدگی؛ از اصول طراحی سنتی اپل بسیار فاصله دارد. این می‌توانید نگرانی‌های جدیدتری را برای این شرکت رقم بزند. البته؛ در دنیای ثبت پتنت و اختراع، یک اتفاق مهم این است که ممکن است هیچ یک از پتنت‌های ثبت شده به حقیقت نپیوندند. اما هر چه باشد؛ بیانیه‌های اخیر مدیر عامل و کارکنان این شرکت نشان می‌دهد که آیپد تاشو اپل در حال ساخت است. هر چند که هنوز اخبار دقیقی در دست نیست.

 

 

منتقدان و سوالات بی جواب

بسیاری از منتقدان این شرکت‌ها بر این باوراند که شرکت اپل به دلیل عدم توانایی تولید آیپد تاشو اپل هیچ خبر دقیقی را منتشر نکرده است. چرا که شرکت‌های سامسونگ، هوآوی و موتورولا خبرهای زیادی را راجع به استفاده از تکنولوژی تا شدگی در گجت‌های خود منتشر کرده‌اند. هر چند که تاریخ معرفی این دسته از محصولات این شرکت‌ها دائما در حال تغییر است. حتی کانسپت‌هایی که معرفی کرده اند به عقیده‌ی خیلی‌ها مشکل دارد.

اما هر چه باشد؛ همه‌ی ما می‌دانیم، هیچ چیز از شرکت اپل بعید نیست. ممکن است چند روز قبل از معرفی محصولات تاشوی شرکت‌هایی نظیر سامسونگ، هواوی و موتورولا، خبر طراحی و ساخت آیپد تاشو اپل به گوش برسد و بعد از مدت کوتاهی این محصول معرفی و منتشر شود.

از طرفی هم ممکن است شرکت اپل صبر کند تا به نتایج بیشتری در مورد تکنولوژی خمیدگی گجت‌ها دست یابد. حال آنکه محصول این شرکت پیش از محصولات سامسونگ، موتورولا و هواوی منتشر شود یا حتی بعد از آن. اما؛ لازم به ذکر است که طبق آخرین بیانیه‌ی شرکت اپل؛ آیفون و آیپد تاشو اپل تا سال 2021 به بازار عرضه خواهد شد. و اگر چنین چیزی رخ بدهد؛ آیپد تاشو اپل اولین تبلت تاشو است که به بازار جهانی عرضه می‌شود.

 

رقابت بین محصولات تاشوی شرکت های اندرویدی و محصولات تاشوی شرکت اپل

 

نظر سنجی جهانی UBS

طی یک نظر سنجی جهانی 58 درصد از کاربران اپل اعلام کرده اند که تکنولوژی تا شدگی اپل در خرید آنها از این کمپانی تاثیری ندارد. با این حال 42 درصد علاقه‌ی خود به تکنولوژی تا شدگی اپل را اعلام کرده اند.

نتایج این نظرسنجی در حالی صورت گرفت که سامسونگ و هواوی در تلاش بودند که تلفن‌های هوشمند قابل تاشوی خود را منتشر کنند. با توجه به اخبار این شرکت ها؛ قیمت Galaxy Sold سامسونگ تقریباً 2000 دلار است و قرار است که در ماه آوریل به بازار عرضه شود. اما شرکت‌های دیگر مانند هواوی و موتورولا پس از اینکه با مشکلات این تکنولوژی بر خوردند و معایب آن را تجربه کردند، تصمیم گرفتند که ماه سپتامبر 2020 را برای عرضه‌ی این دسته از محصولات خود اعلام کنند. به گزارش رویترز، هواوی همچنین گفت که نسخه Mate X قابلیت تاشگی دارد، اما در حال حاضر به دلیل آزمایش‌های صدور گواهینامه به بازار منتشر نخواهد شد. عرضه‌ی این تلفن هوشمند تاشو نیز، برای ماه ژوئن برنامه ریزی شده بود، اما طبق بیانیه‌های اخیر قرار است که در ماه سپتامبر عرضه‌ی آن آغاز شود.

 

نتیجه

امروز در این مطلب آخرین اخبار مربوط به آیپد تاشو اپل را بررسی کردیم. حقیقتا تکنولوژی تاشو یکی از عجیب ترین و زیباترین تکنولوژی‌های این قرن است که بشر به آن دست یافته. همه‌ی ما منتظر هستیم تا ببینیم کمپانی اپل چه کار خواهد کرد. آیا طی یک سوپراز جدید؛ پیش از سامسونگ محصول خود را معرفی می‌کند؟ یا اینکه نه، بعد از عرضه‌ی محصولات شرکت‌های سامسونگ، متورولا و هوآوی آیپد تاشو اپل به بازار عرضه می‌شود. هر چه که اتفاق بیافتد؛ ما امیدواریم هرچه زودتر آیپد تاشو اپل نیز به بازار عرضه شود تا بتوانیم از کارکرد و تکنولوژی متفاوت آن استفاده کنیم. امیدواریم مطلب امروز مورد توجه‌تان قرار گرفته باشد.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال