تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
قابلیت فوکوس اپل

قابلیت فوکوس اپل مشکلاتی را برای کاربران ایجاد کرده است

ابزار بهره‌وری جدید اپل که برای گوشی‌های آیفون عرضه شده و فوکوس نام دارد، برای محدود کردن حواس پرتی شما کاربرد دارد و می‌توانید مشخص کنید که چه زمانی دوست دارید اعلان‌ها را از برنامه‌ها و مخاطبین خاص خود دریافت کنید. مشکل این است که این قابلیت شهودی نبوده و برای تنظیم صحیح آن باید کارهای زیادی را انجام دهید. در نتیجه، اپل در ماه سپتامبر این ویژگی‌ را برای کاربران آیفون ارائه داده و بسیاری از مردم، به‌دلیل عدم آگاهی از استفاده درست، تماس‌های کاری و دیگر اعلان‌های مهم خودشان را از دست داده و کاملا با مشکل مواجه شدند. رسانه‌های اجتماعی از همان زمان مملو از پیام‌هایی شد که نشان از سردرگم بودن آن‌ها در هنگام استفاده از فوکوس بود.

آن‌ها به این نکته اعتراض کرده بودند که چرا اعلان مربوط به یک پیام یا تماس از دست رفته را دریافت نکردند. حال اپل برای اینکه این حواس پرتی‌ها را کاهش دهد، موارد جدیدی را به این قابلیت اضافه کرده است. ویژگی Focus طبق گفته اپل «به شما امکان می‌دهد که در لحظه‌ای که نیاز دارید، کاملا متمرکز بمانید». این آخرین تلاش اپل و سایر شرکت‌های فناوری است تا بتوانند محدودیت محصولات‌شان را کاهش دهند. از این گذشته، گوشی‌ها و کامپیوترهای امروزی تبدیل به روش اصلی ارتباط، سرگرمی و امرار معاش شوند. این ویژگی به‌عنوان بخشی از سیستم‌عامل جدید اپل در پاییز سال گذشته معرفی شد. البته ماه‌ها طول کشید که به‌طور گسترده توسط اکثر کاربران مورد استفاده قرار گیرد.

مشکلات قابلیت فوکوس برای کاربران

قابلیت فوکوس اپل

حتی افرادی هم که برای امرار معاش از آن استفاده می‌کنند، باز هم با مشکلات روبرو شده‌اند. ونسا بوون که طراح تجربه کاربری سیستم‌های طراحی بوده است، می‌گوید که از طراحی مینیمال اپل قدردانی می‌کند،‌اما وقتی نسخه شخصی فوکوس را فعال کرد، بسیاری از قرارهای خود را فراموش کرده و نتوانسته است که این مشکل را برطرف سازد. استفاده از این قابلیت کاملا غیر شهودی است و بهتر بود که اپل آموزش‌های لازم را در زمینه نحوه استفاده به کاربران ارائه می‌داد. بسیاری می‌گویند که این قابلیت در جهان دلگیرکننده ظاهر شده است، اما اگر نحوه کار با آن سر راست باشد، ارزشش را دارد.

با روشن کردن فوکوس، همه اعلان‌های شما از افراد و برنامه‌های مختلف خاموش خواهند شد. نه فقط افراد و برنامه‌هایی که دوست ندارید اعلان‌شان را دریافت کنید، بلکه همه اعلان‌ها غیرفعال خواهند شد.

اپل هنگام تنظیم فوکوس، پیشنهاداتی را برای شما ارائه می‌کند که براساس استفاده اخیر شما از دستگاه بوده است. به‌همین دلیل، ممکن است که این پیشنهادات همیشه هم مورد تایید شما نباشند. شما نیز می‌توانید تجربیات خود را هنگام استفاده از این قابلیت با ما به اشتراک گذارید. به نظر شما این برنامه چه تغییراتی نیاز دارد تا دقیقا متناسب با خواست کاربران شود.

بیشتر بخوانید: ۳ ویدیو جدید اپل قابلیت‌های فیلمبرداری آیفون ۱۳ پرو را به نمایش می‌گذارد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *