تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
تعطیلی برنامه Dark Sky

اپلیکیشن Dark Sky و نسخه وب آن تا پایان سال ۲۰۲۲ تعطیل خواهند شد

اپل در سال ۲۰۲۰ برنامه هواشناسی معروفی به نام Dark Sky را از هایپرلوکال خریداری کرده و طی همان سال، برنامه‌ها و وب سایت دارک اسکای را به جز نسخه iOS، به صورت کامل تعطیل کرد. با این حال، این شرکت تائید کرده بود که هیچ تغییر و اتفاقی برای نسخه iOS برنامه Dark Sky نخواهد افتاد و به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

حال در سال ۲۰۲۱، به روزرسانی کوچکی در وبلاگ دارک اسکای منتشر شده است و به نظر می‌رسد که کم کم به پایان کار این برنامه نزدیک می‌شویم. این API که در دو نسخه اپلیکیشن و سایت برای کاربران آی او اس فعالیت می‌کند، قرار است که تا یک سال آینده به فعالیت خود ادامه داده و کم کم بساط خود را برچیند. در این زمینه، آدام گروسمن، بنیانگذار برنامه هواشناسی Dark Sky این پست را منتشر کرده است:

پشتیبانی از سرویس اپلیکیشن Dark Sky برای مشترکین فعلی تا پایان سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت و وب سایت Dark Sky نیز همراه با ادامه خدمات، تا پایان سال ۲۰۲۲ در دسترس کاربران خواهد بود.

این اخبار بلافاصله بعد از اعلامیه اپل مبنی بر ایجاد تغییرات اساسی در برنامه آب و هوایی iOS در طول مراسم WWDC منتشر شده است. علیرغم این لفظ Shut Down در پست وبلاگ این برنامه مطرح نشده است، اما به نظر می‌رسد که این موضوع پایانی بر دارک اسکای خواهد بود.

تعطیلی برنامه Dark Sky

پیش از این، وب سایت دارک اسکای، یک بار در آگوست ۲۰۲۰ تعطیل شده بود و API آن تا پایان سال ۲۰۲۱ به صورت کامل برنامه ریزی شده بود. اپل پیش‌تر نیز برنامه اندرویدی دارک اسکای را در آگوست ۲۰۲۰ به صورت کامل تعطیل کرده بود.

درباره برنامه Dark Sky

دارک اسکای یک برنامه آب و هوایی معروف است که با ارائه اطلاعات محلی، می‌تواند پیش بینی آب و هوا را برای کاربران انجام داده و اطلاعات لحظه‌ای را در اختیار شما قرار دهد. این برنامه شروع و پایان باران و برف را اعلام کرده و می‌تواند پیش بینی‌های دقیقی را براساس مکان در اختیار شما قرار دهد. انیمیشن‌های زیبایی با استفاده از فناوری دارک اسکای در اختیار شما قرار گرفته و می‌توانید به صورت راداری هم آن‌ها مشاهده کنید. این انیمیشن‌ها مسیر طوفان را هم نمایش داده و می‌توانید از سرعت حرکت آن و مکان بعدی آن‌ها نیز اطلاع کامل پیدا کنید.

اعلان‌های پیشرفته

با دارک اسکای می‌توانید اعلان‌های پیشرفته را در برنامه مشاهده کرده و محل دقیق آن‌ها را مشخص کنید. هشدارهای لحظه‌ای روی گوشی شما پدیدار شده و می‌توانید در صورت وقوع اتفاقات آب و هوایی خاص و رویدادهایی مانند رعد و برق، سیل، طوفان و غیره، از آن‌ها مطلع شوید. حتی می‌توانید اعلان‌های سفارشی ایجاد کرده و در ۲۴ ساعت آینده، از دما، بارندگی و باد اطلاع پیدا کنید. بخش ویجت برنامه نیز جالب بوده و همه اتفاقات آب و هوایی را در یک ساعت آینده یا هفته آینده می‌توانید مشاهده کنید. شما حتی نیازی به باز کردن قفل گوشی هم نخواهید داشت و می‌توانید سریعا آب و هوا را بررسی کنید.

ماشین زمانی به نام دارک اسکای

تعطیلی برنامه Dark Sky

جستجو در آب و هوای گذشته یا آینده، با انتخاب تاریخ در این برنامه امکان پذیر خواهد بود و می‌توانید از داده‌های تاریخی آب و هوا هم اطلاع کامل پیدا کنید. می‌توانید پیش بینی دقیقی دریافت کرده و میانگین فصلی مناطق مختلف را نیز مشاهده کنید. این برنامه با اپل واچ هم در ارتباط است و می‌توانید تمام اطلاعات را روی مچ دست خود داشته باشید. با برنامه دارک اسکای می‌توانید هماهنگی کاملی بین گوشی و اپل واچ خود ایجاد کرده و اطلاعات دقیق آب و هوایی را بدون کوچک‌ترین تغییری دریافت کنید.

سخن آخر

بدین ترتیب، از آخرین ماه‌های برنامه دارک اسکای می‌توانید در گوشی آیفون و آیپد خود استفاده کنید. دارک اسکای نامی آشنا برای کاربران موبایل بوده و بعد از تعطیلی بخش اندروید آن، باید آمادگی تعطیلی آن در پلتفرم‌های دیگر را هم داشته باشیم. اپل بعد از خرید کمپانی سازنده آن، عملا هیچ کاری با آن نکرده و تنها بعد از دوسال، شاهد نابودی آن در پلتفرم آیفون هم خواهیم بود. آخرین نسخه از دارک اسکای تا پایان سال ۲۰۲۲ در دسترس مشترکین خواهد بود و بعد از آن، نامی از دارک اسکای به جا نخواهد ماند. شما هم می‌توانید نظرات خود را در مورد برنامه دارک اسکای با ما به اشتراک گذاشته و تجربیات خود را با ما درمیان گذارید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *