تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
سیستم عامل انقلابی OS X

اپل ۲۱ سال پیش سیستم عامل انقلابی OS X خود را به بازار عرضه کرد

اولین نسخه رسمی Mac OS X توسط اپل در تاریخ ۲۴ مارس ۲۰۰۱ عرضه شده بود و علیرغم اینکه به موفقیت چندانی دست پیدا نکرد، اما تا ۱۹ سال بعد و انتشار مک او اس بیگ سور، توانسته است که به‌عنوان سیستم‌عامل اصلی مک شناخته شود. این واقعیت وجود دارد که اولین OS X در سال ۲۰۰۱، برای کاربران قدیمی مک یک دستاورد محسوب می‌‌شد و همان قابلیت‌های مورد انتظار این کاربران را داشته است. اولین نسخه که Cheetah نام‌گذاری شده بود، فاقد ویژگی‌های چندان زیادی بوده و باگ زیادی هم داشت. به هر حال، این سیستم عاملی نبود که اپل به آن افتخار کند و نتوانست که موفقیت چندان زیادی داشته باشد.

داستان انتشار اولین سیستم‌عامل OS X

سیستم عامل انقلابی OS X

اپل آن زمان بارها تلاش کرده بود که یک سیستم‌عامل جدید برای به‌روزرسانی مک ارائه کند. به‌طور معمول، چندین نسخه توسط اپل در دست توسعه بودند و برخی از آن‌ها هم صرفا برای رسیدن به باگ‌ها در نظر گرفته شده بودند. زمانی که هیچ کدام از این پروژه‌ها در چند سال اخیر به محصول نهایی منجر نشدند، در نهایت استیو جابز دوباره به شرکت اضافه شده و اپل تحولات زیادی را تجربه کرد. به‌مرور زمان، استیو جایز جایگزین مدیرعامل کنونی ان زمان، گیل آملیو شد. بیش از یک سال قبل از عرضه OS X Cheetah، جابز کل برنامه شرکت را برای مهاجرت ملایم از سیستم‌عامل مک کلاسیک به سیستم‌عامل جدید ترسیم کرده و نقشه راه شرکت مشخص شد.

بیشتر بخوانید: به روزرسانی macOS 12.3 مشکلاتی را برای برخی از مک‌ها ایجاد می‌کند

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال