تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
محصولات جدید اپل

محصولات جدید اپل احتمالا در چین تولید نمی‌شوند

مینگ چی کو تحلیل‌گر اپل می‌گوید که تمایل قبلی اپل برای کاهش اتکا به کشور چین، از زمان قرنطینه‌های شدید این کشور جدی‌تر شده است و اپل به‌دنبال یک اقدام جدی‌تر در این زمینه است. ویروس کرونا یکی از اولین انگیزه‌هایی بود که اپل و سایر شرکت‌های فناوری را بر آن داشت که وابستگی خود را به‌عنوان منبع مورد ارزیابی قرار داده و تا حد امکان، در این زمینه تنوع ببخشند. با این حال، ویروس کرونا شرکت اپل را از هر لحاظ سبب به عقب افتادن برنامه‌های اپل شده و امکان انجام حرکات بزرگ را از این شرکت گرفت. همین عاملی بود که اپل همچنان به چین متکی باقی بماند.

اپل و تنوع بخشیدن به زنجیره تامین خود

محصولات جدید اپل

حال مینگ چی کو می‌گوید که قرنطینه‌های اخیر ناشی از کووید در این کشور باعث شده است که اپل تفکر خود را در مورد تنوع بخشیدن به تولید افزایش دهد. کو در توییتی می‌گوید: «پس از قرنطینه‌های اخیر در چین، برای تنوع بخشیدن به ریسک‌های موجود در مدیریت زنجیره تامین، ساخت سایت‌های NPI در کشوری غیر از چین دیگر یک پیشنهاد نیست و در مرحله عمل قرار دارد». کو جزئیات بیشتری در این زمینه ارائه نداده است  مشخص نیست که این توییت براساس اطلاعات زنجیره تامین است یا مانند بسیاری از توییت‌های او، تنها گمانه زنی‌هایی در این زمینه را شاهد هستیم. به هر حال، تیم کوک قصد دارد که تا پیش از بازنشستگی، حتما یکی از چنین سرمایه‌گذاری‌های بزرگ را معرفی کرده و آن را دنبال کند.

بیشتر بخوانید: قرنطینه های چین به بیش از ۲۰۰ تامین کننده اپل ضربه زده است

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *