تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
کیبورد جدید برای ایپد پرو

آیا اپل یک کیبورد جدید برای ایپد پرو رو می کند؟

امسال اپل با رونمایی از قابلیت‌های جدید iPadOS که پشتیبانی کامل از ماوس و ترک‌پد را برای کاربران فراهم می‌کند، قدم بزرگی رو به جلو برداشت و این شرکت هم اکنون صفحه کلید مخصوص خود را برای آی پاد با نام Magic Keyboard ارائه می‌کند.

کیبورد جدید برای ایپد پرو

نکته‌ی منفی در این رابطه این است که Magic Keyboard جدید تنها برای آی پاد پرو عرضه شده است و بنابراین افرادی که از مدل‌های دیگر آی پاد مانند آی پاد ایر و آی پاد نسل ۷ استفاده می‌کنند، باید به دنبال راه جایگزینی باشند تا با تکیه بر آن، بتوانند از سیستم عامل iPadOS همراه با یک مکان نما استفاده کنند.

البته گزینه‌های عالی دیگری نیز برای این مدل‌های آی پاد وجود دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به صفحه کلید لمسی Combo Touch Logitech اشاره کرد. اما جالب است بدانید که اغلب این کیبردها همانند Magic Keyboard از طراحی براق برخوردار نیستند که سبب می‌شود قابلیت جالبی همچون نگه داشتن صفحه نمایش به صورت شناور روی آی پاد روی صفحه کلید امکان پذیر نباشد.

حال سوال اینجاست که اگر اپل صفحه کلید Magic Keyboard را برای مدل‌های ارزان قیمت آی پاد معرفی کند، چه خواهد شد. با توجه به منبعی که این شایعه را مطرح کرده است و تاکنون نیز پیش بینی درستی در قبال آی پاد پرو ۲۰۲۰ و آیفون SE داشته است، این احتمال وجود خواهد داشت.

کیبورد جدید برای ایپد پرو

همان‌طور که در مورد شایعات شنیده‌ایم، ترکیب بندی جدید آی پاد بین نیمه دوم سال ۲۰۲۰ و نیمه اول سال ۲۰۲۱ اعلام خواهد شد و اپل در نظر دارد که کیبرد Magic Keyboard را برای مدل‌های بیشتری از آی پاد ارائه کند. این صفحه کلید احتمالا برای دارندگان آی پاد ایر و آی پاد نسل ۷ جذابیت بیشتری خواهد داشت و احتمالا مشتریان زیادی را به سمت خود جذب خواهد کرد.

حتی اگر چنین شایعه‌ای درست باشد، سوالاتی پیرامون نحوه‌ی عرضه Magic Keyboard برای مدل‌های بیشتر آی پاد وجود دارد و یکی از آن‌ها قیمتی است که می‌تواند داشته باشد. صفحه کلید فعلی که برای آی پاد ۱۱ اینچی و آی پاد پرو عرضه شده است، حدود ۳۰۰ دلار قیمت دارد و در صورتی که این محصول برای آی پاد نسل ۷ عرضه شود، احتمالا قیمت مشابهی را خواهیم داشت.

با این حساب، اگر آی پاد و آی پاد دستگاه‌های بعدی اپل برای پشتیبانی از صفحه کلید Magic Keyboard باشند، آیا شما آن را خریداری خواهید کرد؟

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *