تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
تفاوت مجیک موس 1 و 2

تفاوت مجیک موس 1 و 2

مجیک ماوس ۱ و ۲ اپل هر دو محصولات خوبی هستند که عملکرد مناسبی هم دارند، اما دارای تفاوت‌های جزئی باهم هستند که در این مطلب نگاهی به آن‌ها خواهیم داشت. این مطلب به شما کمک خواهد کرد که درمورد ارتقای ماوس خود تصمیم‌گیری کنید.

مجیک ماوس ۱

این محصول را می‌توانید ماوس اصلی این سری دانست. مجیک ماوس لوازم جانبی بسیار محبوب و خوبی برای کار با دستگاه‌های اپل مانند آی‌مک، مک یا مک بوک و غیره است. این ماوس ممکن است برای برخی از افراد عملکرد چندانی خوبی نداشته باشد و طراحی آن نیز چندان به مذاق‌شان خوش نیاید. اما به‌هر حال به‌صورت کلی یک ماوس خوب و ارزشمند است.

مجیک ماوس ۲

این محصول وظیفه‌ی خود را به خوبی انجام می‌دهد. برخی از خطاهای آن را می‌توانیم نادیده بگیریم. مجیک ماوس ۲ برتر از نسخه‌ی اولیه این دستگاه است و می‌توانید با یک بار کار کردن با آن، به این حقیقت دست یابید.

طراحی و راحتی

مجیک ماوس ۱

این نسخه مسطح بوده و با طراحی مینیمال در اختیار شما قرار می‌گیرد. شکل و ظاهر بدنه‌ی آلومینیومی و مسطح آن برای بسیاری از کاربران خوشایند است، اما یقینا راحت‌ترین موسی نخواهد بود که با آن کار کرده‌اید. قطعا می‌توانید از مدل‌های بهتر استفاده کرده و شرایط آسان‌تری را برای انگشت شست خود فراهم کنید. کف دست شما با این ماوس کمی در شرایط بدی خواهد بود.

از نظر عملکرد نیز باید گفت که این موس بسیار عالی است. اگر به قسمت بالایی ماوس نگاه کنید، ظاهر ماوس بدون دکمه‌ی است و در پایین آن نیز لوگوی اپل قرار گرفته است. در کناره‌ها سطوح آلومینیومی را شاهد هستیم که بدون وقفه نمایان می‌شوند و سنسور ماوس نیز در پایین آن قرار گرفته است.

مجیک ماوس ۲

تفاوت مجیک موس 1 و 2

چیزی که بلافاصله در مورد این موس دیده می‌شود، طراحی آن با سطح شیشه‌ای بسیار حساس به لمس است. چنین چیزی در وهله اول امکان انجام حرکات خاص را فراهم می‌کند. در زیر موس، محفظه آلومینیومی را می‌بینیم که به ریل‌های پلاستیکی مشکی رنگ ارتقا پیدا کرد است و اصطکاک و ثبات بیشتری را برای موس ایجاد می‌کند. این ریل‌ها اصطکاک کافی را ایجاد کرده و شما هیچ حسی از به حرکت درآوردن آن نخواهید داشت. مقاومت سطح کافی است و بسیار بسیار روان و زیبا می‌توانید از آن استفاده کنید. وزن این موس ۹۰ گرم است و یکی از سبک‌ترین دستگاه‌هایی خواهد بود که می‌توانید از آن استفاده کنید.

از نظر ارگونومی، مجیک موس ۲ کمی بدظاهر شده است و در صورت داشتن دستان بزرگ، کمی با مشکل روبرو خواهید شد. این محصول خیلی کوچک است و تنها در ابعاد ۴.۵ در ۲.۳ در ۰۹ اینچ تحویل شما داده خواهد شد. چیزی که مشخص است، این است که دستان شما در حین کار با موس دچار خستگی بیشتری خواهد شد و سطح آن استفاده راحتی مخصوصا برای دستان بزرگ نخواهد داشت. چرخ موس بعد از مدتی آزاردهنده می‌شود، چرا که برای استفاده از آن، باید دستان و انگشتان خود را بیش از حد بکشید. چنین موردی مخصوصا هنگام کار با برنامه هایی مانند Final Cut Pro یک کابوس خواهد بود. البته افرادی که دستان کوچک رو به متوسط داردن، می‌توانند در شرایط بهتری از این موس استفاده کنند و حتی هنگام مرور وب نیز کار بسیار راحت‌تری خواهند داشت.

جمع‌بندی

این دو موس هر دو عملکرد خوبی دارند و دامنه‌ی قیمت‌شان نیز چندان تفاوتی باهم ندارد. بنابراین شما می‌توانید بسته به سلیقه‌ی خود یکی را انتخاب کنید. البته مجیک موس ۲ دارای قابلیت‌های بهتری است و می‌تواند در صف اول خرید توسط کاربران باشد.

اگر می‌خواهید موسی داشته باشید که به سادگی به مرور در اینترنت کمک کند یا بتوانید کار آسانی در تولید محتوا یا پروژه‌های سنگین داشته باشید، این موس‌ها در حد متوسط عمل خواهند کرد. هنگام استفاده از موس در کارهای سنگین و طولانی‌تر، یقینا شرایط چندان جالبی نخواهید داشت و بهتر است که از جایگزین‌هایی همچون مجیک Trackpad استفاده کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *