تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
فعالیت کارخانه فاکسکان هند

فعالیت کارخانه فاکسکان هند در وضعیت نامشخصی قرار گرفت

پس از تعطیلی اجباری کارخانه آیفون فاکسکان در هند به دلیل شرایط نامناسب کاری، اپل به این شرکت اعلام کرده است که تا اطلاع ثانوی در حالت Probation قرار می‌گیرد. این حالت گویا اشاره‌ای که به فعالیت آزمایشی و تحت شروط خاص اشاره کرد. کارخانه فاکسکان در جنوب کشور هند و در منطقه سریپرومبودور قرار دارد و اخیرا شاهد تعطیلی یک هفته‌ای بوده است. این تعطیلی توسط دولت محلی و پس از اعتراضات کارگران و مسمومیت غذایی صورت گرفته است و انتظار می‌رود که تا پایان سال جاری میلادی، این مشکلات پایان یابد.

وضعیت کارخانه فاکسکان هند

وقتی فاکسکان به‌طور نسبی از این وضعیت بحرانی خارج شد، متوجه شدیم که ۱۷ هزار کارگر این کارخانه فعلا اجازه فعالیت ندارند و در عوض، باید ۱۰۰۰ کارگر صرفا در خطوط مونتاژ به کار خودشان ادامه دهند. اکنون، رویترز در گزارش جدید خود، از اطلاعیه جدید اپل پیرامون فعالیت مشروط کارخانه پرده‌برداری کرده است. اپل تعریف خاصی پیرامون روند فعالیت جدید ارائه نکرده است و هنوز نمی‌دانیم که Probation دقیقا به چه معنایی است و چه معیارهایی برای لغو آن وجود دارد. با این حال، سخنگوی اپل به رویترز گفته است که حسابرسان ما برای ارزیابی خوابگاه‌های کارگران اعزام خواهند شد و به دنبال نگرانی‌های اخیر پیرامون ایمنی غذا و شرایط اسکان، همه این موارد هم بررسی خواهند شد.

فعالیت کارخانه فاکسکان هند

طبق گزارش محلی هندو،‌ اپل همچنین گفته است که ما در حال کار با تامین کننده قطعات هستیم تا اطمینان داشته باشید که مجموعه جامعی از اقدامات اصلاحی به سرعت در این کارخانه عملی شود. فاکسکان می‌گوید که در حال تغییر ساختار تیم مدیریت محلی خودش است. همچنین گفته شده است که حقوق همه کارکنان همراه با بهبودهای لازم برای شرایط کاری آ‌ن‌ها واریز خواهد شد.

این شرکت هنوز مشخص نکرده است که بهبود وضعیت کاری در چه حدی خواهد بود و همچنین جزئیاتی از معنای مشروط شدن فعالیت هم ارائه نشده است. اپل قبل هم از این عبارت استفاده کرده بود،‌ اما مربوط به شورش کارخانه ویسترون هند در دسامبر ۲۰۲۰ بوده است. اپل طی این اقدام خود در سال گذشته، به ویسترون گفته بود مشروط شدن فعالیت به این معنی است که هیچ کسب و کار جدیدی زیر پرچم اپل در کارخانه انجام نخواهد شد و تا زمانی که اقدامات اصلاحی در مورد شرایط کارگری انجام می‌شود، وضعیت به همین منوال خواهد بود.

بیشتر بخوانید: فاکسکان باید شرایط زندگی کارگران کارخانه آیفون را بهبود بخشد

شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک گذاشته و بگویید که چه انتظاری از اپل در قبال این کارخانه دارید. به نظر شما فاکسکان چه سرنوشتی در ادامه فعالیت خود خواهد داشت و همه کارگران می‌توانند با بهبود وضعیت به کارشان بازگردند؟ می‌توانید نظرات خود را با ما به اشتراک گذارید.

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *