تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
مسائل ضد انحصار

اپل هزینه زیادی برای لابی در مسائل ضد انحصار صرف می‌کند

اپل در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ بیش از ۲.۵ میلیون دلار برای لابی‌های سیاسی هزینه کرده است که رکورد بالایی محسوب می‌شود، چرا که این شرکت با افزایش فشار ضد انحصار اپ‌استور از جانب کنگره ایالات متحده روبرو است. در سال ۲۰۲۱، این آمازون و متا بودند که مبالغ بی سابقه‌ای را برای لابی کردن هزینه کرده بودند. اپل نسبت به سال‌های گذشته این هزینه‌ها را کاهش داده است و اکنون پرونده‌های مربوط به سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ نشان می‌دهد که اپل مبارزه با قوانین پیشنهادی که منجر به تغییراتی در اپ‌استور می‌شود را با به جای لابی کردن اتخاذ کرده است.

هزینه اپل برای لابی در مسائل ضد انحصار

مسائل ضد انحصار

طبق گزارش بلومبرگ، اپل از ژانویه ۲۰۲۲ تا مارس ۲۰۲۲ میزان ۲.۵ میلیون دلار هزینه کرده است. با توجه به ۱.۸۶ میلیون دلاری که اپل در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ برای این منظور خرج کرده بود، با افزایش ۳۴ درصدی روبرو هستیم. پیش‌تر هم اپل در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ با هزینه ۲.۲ میلیون دلاری رکورد شکنی کرده بود. حتی با وجود کاهش هزینه‌های کلی در سال ۲۰۲۱، اپل همچنان تاکتیک لابی تهاجمی را در پیش گرفته است و برای پاسخ‌گویی به اتفاقات رخ داده از این روش استفاده می‌کند. این تلاش‌ها برای آریزونا، جورجیا و سایر ایالت‌هایی متمرکز بوده است که قوانین پیشنهادی سیاست‌های اپ‌استور را تهدید می‌کرد.

بیشتر بخوانید: ویژگی افزایش قیمت خودکار اشتراک برنامه‌های اپ استور اضافه می‌شود

شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک گذارید.

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *