تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
کمپانی TSMC

کمپانی TSMC نسبت به کاهش تقاضا و افزایش قیمت‌ها هشدار داد

به‌نظر می‌‌رسد که تقاضا برای لوازم الکترونیکی مصرفی در میان عدم قطعیت‌های ژئوپلیتیک و همه‌گیری ویروس کرونا کاهش پیدا کرده است و رئیس TSMC هم می‌گوید که افزایش هزینه قطعات می‌تواند منجر به افزایش قیمت محصول نهایی شود. مارک لیو، رئیس تامین کننده اصلی اپل یعنی TSMC، این اظهارات را در یک رویداد صنعتی روز چهارشنبه بیان کرده است. کاهش تقاضا در حوزه‌هایی مانند گوشی‌های هوشمند، رایانه‌های شخصی و تلویزیون‌ها رخ داده است و چین بزرگ‌ترین بازار مصرف کننده در حال ظهور هم مهم‌ترین بخش این ماجرا بوده است. علاوه بر این، هزینه قطعات و مواد نیز به شدت در حال افزایش است و هزینه‌های تولید را برای تولید کنندگان، شرکت‌های فناوری و سازندگان تراشه افزایش می‌دهد.

هشدارهای رئیس TSMC

کمپانی TSMC

لیو هشدار داده است که چنین فشاری در نهایت ممکن است که روی مصرف کنندگان هم تاثیرگذار باشد. همه در صنعت نگران افزایش هزینه‌ها در سراسر زنجیره تامین هستند. صنعت نیمه هادی قبلا و مستقیما این افزایش را تجربه کرده است. با وجود کاهش تقاضای مصرف کننده، لیو می‌گوید که TSMC هنوز نمی‌تواند با ظرفیت فعلی خود، خواسته‌های سفارش مشتری را برآورده سازد. به نظر می‌رسد که برخی از حوزه‌ها، مانند بازار خودرو، محاسبات با عملکرد بالا و اینترنت اشیا تحت تاثیر این کندی قرار نگرفته‌اند و وضعیت‌شان مناسب است. رئیس TSMC همچنین افزوده است که ما سفارشات را برای مناطقی که هنوز تقاضای خوبی دارند، سازماندهی و اولویت بندی می‌کنیم. شما می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما در میان گذارید.

بیشتر بخوانید: مودم ۵G آیفون ۱۴ به‌طور کامل توسط TSMC ساخته خواهد شد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *