تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
مشکلات قرنطینه چین

تنوع تامین کننده‌های اپل مشکلات قرنطینه چین را برطرف نمی‌کند

تعطیلی‌های اخیر تامین کنندگان اصلی اپل، خطرات بیشتری را متوجه این شرکت کرده است و تنوع مداوم زنجیره تامین سازنده گوشی آیفون نمی‌تواند این وضعیت را تغییر دهد. سامیک چاترجی، تحلیل‌گر جی پی مورگان، بررسی جدیدی روی توقف تولید و تعطیلی تامین کنندگان مهم اپل مانند کوآنتا، پگاترون و کومپال داشته است. در اوایل ماه آوریل، مقامات شهرهای کونشان و شانگهای در پاسخ به افزایش موارد کووید ۱۹، اقدامات سخت‌گیرانه قرنطینه را آغاز کردند. قرنطینه سبب شد که کارخانه‌های این منطقه که خانه تعدادی از شرکای زنجیره تامین اپل است هم تعطیل شوند. به‌عنوان مثال، پگاترون که حدود ۲۰ الی ۳۰ درصد از آیفون‌ها را در کارخانه‌های خود در شانگهای و کونشان مونتاژ می‌کند، دچار یک مشکل بزرگ شد.

تاثیرگذاری قرنطینه چین روی تامین کنندگان اپل

مشکلات قرنطینه چین

کوآنتا هم یکی از سازنده‌های کلیدی مک است و کومپال هم به‌عنوان تامین کننده مهم آیپد دچار این مشکلات جدید شد. قرنطینه‌ها همه کارخانه‌ها را به یک اندازه تحت تاثیر قرار داد. قرنطینه‌ها خطرات کوتاه مدتی برای اپل ایجاد می‌کنند، اما چاترجی خاطرنشان کرد که تنوع زنجیره‌های تامین اپل در حال پیشرفت است و در دراز مدت می‌تواند انعطاف پذیری بالایی را برای این کمپانی به همراه داشته باشد. چاترجی می‌گوید که سطح شیب‌دار این تنوع همچنان ثابت است و در دراز مدت می‌توانیم انعطاف پذیری اپل را در این زمینه شاهد باشیم. این تحلیل‌گر می‌گوید که تولید آیفون SE 2022 هم به زیر ۲۰ میلیون دستگاه کاهش پیدا کرده است.

بیشتر بخوانید: تست اجباری در منطقه نزدیک فاکسکان چین منجر به قرنطینه کلی خواهد شد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال