تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
مقایسه اپل واچ سری 5 و 3

مقایسه اپل واچ سری 5 و 3

شاید بارها در زندگی خود تصمیم گرفته‌اید که به یک ساعت هوشمند اپل نیاز دارید، اما هم‌اکنون یقینا سوال اینجا خواهد بود که کدام یک؟ اپل اخیرا از اپل واچ سری ۶ و اپل واچ SE رونمایی کرده است و همزمان نیز به تولید اپل واچ سری ۵ پایان داده است. البته اپل واچ سری ۳ همچنان در دسترس کاربران خواهد بود. با توقف تولید اپل واچ سری ۵ و کاهش آن که در حال حاضر می‌توانید آن را با قیمت ۲۹۹ دلار تهیه کنید، احتمالا شاهد کاهش چشمگیر قیمت آن نیز خواهید بود. در همین حال، سری ۳ هنوز هم با قیمت ۱۶۹ دلار در اختیار شما خواهد بود.

اگر ترجیح می‌دهید که پول خود را ذخیره کرده و از یک اپل واچ مدل قدیمی استفاده کنید، خبر خوب اینجا خواهد بود که می‌توانید با اپل واچ سری ۳ یا سری ۵ چنین کاری را انجام دهید. هر دوی این ساعت‌ها دارای ویژگی‌های جذاب ردیابی تناسب اندام، اعلان‌ها و قابلیت‌های یکپارچه‌سازی هستند که همراه با ادغام با گوشی آیفون، می‌توانند این امکانات را در اختیار شما قرار دهند. بنابراین، اگر قیمت اصلی‌ترین نگرانی شما است، می‌توانید با خیال راحت سراغ این دو محصول بیایید. اپل واچ سری ۳ و ۵ هر آن‌چیزی که شما دارید را با یک قیمت نازل دریافت خواهید کرد. اگر کمی بودجه‌ی بیشتری دارید، اپل واچ سری ۵ را برگزیده و در صورت تمایل به خرید ارزان‌ترین ساعت هوشمند اپل، می‌توانید اپل واچ سری ۳ را زیر ذره‌بین خود قرار دهید. اپل واچ سری ۵ کمی ویژگی‌های بهری دارد و باعث می‌شود که ارزان بیشتری از خرید خود دریافت کنید.

اپل واچ سری ۵

مقایسه اپل واچ سری 5 و 3

اپل واچ سری ۵، هنگام عرضه یک ساعت هوشمند طلایی بود. این محصول همه‌ی اصول اولیه یک ساعت هوشمند، همراه با برخی از ویژگی‌های اضافی را در اختیار کاربران قرار می‌داد که صفحه نمایش همیشه روشن و یک برنامه الکتروکاردیوگرام، از جمله‌ی آن‌ها بود. چنین امکانی توسط FDA موردتائید قرار گرفته بود و سبب می‌شود که یک سر و گردن از ساعت‌های هوشمند دیگر بالاتر باشد. اگر به اپل واچ خود نیاز دارید تا در تست‌های بیشتری سربلند بیرون آمده باشد، اپل واچ سری ۵ شرایط بهتری خواهد داشت. اپل با به‌روزرسانی اخیر سیستم‌عامل ساعت هوشمند خود یعنی WatchOS 7، سه نسل اول اپل واچ را از رده خارج کرده است و سری ۳ می‌تواند در مرحله‌ی بعدی این روند قرار بگیرد.

اپل واچ سری ۳

اگر برای اولین‌بار است که قصد خرید یک ساعت هوشمند را دارید و بودجه‌ی خوبی هم در اختیار شما است، سری ۳ اپل واچ می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. این ساعت همان ویژگی ردیاب تناسب اندام اپل واچ سری ۵ را برای‌تان به‌همراه دراد و قابلیت‌های دیگری همچون هشدارهای مربوط به ضربان قلب برای کنترل هرچه بهتر سلامتی و یکپارچه سازی بی‌نقص آن با آیفون در اختیار شما قرار خواهد گرفت. از همه مهم‌تر، قیمت آن نیز بسیار بهتر از اپل واچ سری ۵ است و بنابراین می‌توانید پول خود را پس انداز کرده و یک گوشی هوشمند بهتر با آن تهیه کنید یا اینکه پول نقصد اضافی خود را نگهداری کنید.

صفحه نمایش همیشه روشن؛ قابلیتی راحت اما نه‌چندان ضروری

اولین تفاوت عمده‌ای که بین اپل واچ سری ۵ و سری ۳ دیده می‌شود، در صفحه نمایش است. صفحه نمایش اپل واچ سری ۵ از نوع همیشه روشن است و بنابراین شما می‌توانید زمان یا آمار تمرینی خود را بدون بالا بردن مچ دست خود مشاهده کنید. این در حالی است که اپل واچ سری ۳ در صورت بالا نیاوردن مچ دست خود، همچنان خاموش خواهد بود. ممکن است که این موضوع چندان اهمیتی برای شما نداشته باشد، اما وقتی طعم صفحه نمایش همیشه روشن را چشیده باشید، بازگشت به شرایط اولیه سخت خواهد بود.

همان‌طور که گفته بودیم، صفحه نمایش همیشه روشن در اپل واچ SE چندان آزار دهنده نیست، اما تجربه‌ی خود کاربر و سلیقه‌اش می‌تواند در این زمینه تعیین کننده باشد. نمایش اطلاعات در اپل واچ سری ۳ باید توسط خواست فیزیکی خود کاربر فراهم شود، اما چنین شرایطی در اپل واچ سری ۵ این‌طور نیست و نور کمی روی صفحه ساعت شما پدیدار خواهد شد که قابلیت همیشه روشن را برایش فراهم می‌کند. حتی با نمایشگر همیشه روشن، باتری سری ۵ سریع‌تر از اپل واچ سری ۳ خالی نخواهد شد و این یک نکته‌ی بسیار مهم است.

عمر باتری بهتر اپل واچ سری ۵ نسبت به اپل واچ سری ۳

مقایسه اپل واچ سری 5 و 3

سری ۵ و سری ۳ با استفاده‌ی عادی حدود ۱۸ ساعت دوام خواهند داشت که شامل دریافت اعلان گوشی همراه، بررسی زمان و ردیابی تمرینات ورزشی است. اگر از GPS در طول تمرینات خود استفاده کنید، عمر باتری یقینا کمتر خواهد شد. مزیت اپل واچ سری ۵ در این است که امکان ردیابی مسافت پیموده شده بیشتری را با باتری خود فراهم خواهد کرد و می‌توانید با خاموش کردن قابلیت صفحه‌ی همیشه روشن ساعت، چنین شرایطی را برقرار کنید. در این صورت، تا دو روز می‌توانید باتری ساعت را حفظ کرده یا اینکه ۲۴ ساعت کامل از باتری با یک کارکرد عادی استفاده کنید. گفتنی است که با اضافه شدن ویژگی ردیابی خواب در watchOS 7 چنین روندی کمی دچار تغییر خواهد شد.

شما در طول تمرینات خود در فضای باز می‌توانید عمر باتری بیشتری را تجربه کنید و این موضوع نسبت به تمرین در سالن برای مسابقات ورزشی متفاوت است. این امر بسیار مهم است و سری ۵ حدود ۶ ساعت فعالیت مداوم در مقایسه با ۵ ساعت سری ۳ در اختیار شما قرار می‌دهد. گفتنی است که این میزان با فعال بودن اینترنت LTE به ۵ و ۴ ساعت به‌ترتیب در اپل واچ‌های سری ۵ و ۳ خواهد رسید.

جمع‌بندی

این اطلاعات نشان می‌دهد که اپل واچ سری ۵ ساعت بهتری در اکثر فاکتورها است، اما کاربرانی که قیمت برای‌شان همواره فاکتور مهمی است، اپل واچ سری ۳ را می‌توانند با قیمتی بسیار پایین همراه با ارزش بالا تهیه کنند. اگر قیمت برای‌تان مهم نیست، اپل واچ سری ۵ باتری و عملکرد بهتری برای‌تان خواهد داشت و ویژگی‌های جذابی همچون صفحه نمایش همیشه روشن هم دارد. این ساعت ماندگاری بیشتری در طول سال‌های آینده نیز خواهد داشت، چرا که اپل واچ سری ۳ به احتمال زیاد به آخرین سال‌های عمرش نزدیک شده است.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *