تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
تبدیل اپل واچ به ساعت گویا

تبدیل اپل واچ به ساعت گویا

اگر از اپل واچ استفاده می‌کنید، ممکن است با صدای بلندی از این ساعت روبرو شوید که ساعت را اعلام می‌کند. این قابلیت به تازگی به این ساعت هوشمند ارائه شده است و ما در این مطلب قصد داریم که نگاه کوتاهی به آن داشته باشیم. شما باید نحوه عملکرد این ویژگی را بیاد داشته باشید تا هنگام حضور در مکان‌های مختلفی که نیاز به سکوت وجود دارد، به یکباره خجالت زده نشوید. البته این قابلیت بسیار کاربردی است و می‌توانید از آن به عنوان ساعت گویای اپل واچ خود استفاده کنید. جاهای بسیاری وجود دارد که صدای بلند از طرف اپل واچ شما، می‌تواند ایده‌ی بدی باشد. به طور مثال اگر در دادگاه یا وضعیت مشابه دیگری باشید، صدای بلندی که به‌صورت تصادفی از اپل واچ شما به گوش برسد، می‌تواند شرایط بدی را ایجاد کند.

وقتی که اپل واچ شما ساعت را نمایش می‌دهد، می‌توانید از این ویژگی استفاده کنید. در این شرایط برنامه دیگری نباید در حال اجرا باشد. کافی است که حدود یک ثانیه، دو انگشت خود را روی صفحه‌ی ساعت نگاه دارید. ساعت شما در چنین شرایطی زمان را با صدای بلند ارائه خواهد کرد. این ویژگی بسیار مناسب است و می‌توانید با آگاهی خودتان آن را فعال کنید. اما همان‌طور که خودتان هم تاکنون به آن فکر کرده‌اید، این قابلیت کاملا مستعد آن است که اشتباهی فعال شده و شما را با مشکل روبرو کند. اگر دست خود را روی مچ دست دیگرش قرار دهد و به اشتباه این ویژگی را فعال کند، احتمالا در صورت آشنا نبودن با این قابلیت، متوجه نخواهد شد که چرا ساعتش شروع به صحبت کرده است.

روشن کردن و یا خاموش کردن ساعت گویا اپل واچ

برای روشن یا خاموش کردن این ویژگی، می‌توانید از دو روش استفاده کنید. در ابتدا می‌توانید برنامه‌ی اپل واچ را در آیفون خود باز کرده و روی دکمه‌ی My Watch در بخش پایین سمت چپ کلیک کنید. سپس باید به پایین‌ترین بخش Clock رفته و روی آن کلیک کنید. این عملیات تا زمانی قابل انجام است که قبلا فعال سازی نشده باشد. در این بخش گزینه‌ی Speck Time را مشاهده خواهید کرد که می‌توانید آن را فعال یا غیرفعال کنید.

تبدیل اپل واچ به ساعت گویا

توجه داشته باشید که حتی با روشن بودن این گزینه، شما می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید حرکت دو انگشتی شما باعث شود که ساعت همیشه زمان را به‌صورت گویا بیان کند تا فقط در صورت خاموش بودن حالا سکوت در ساعت هوشمند اپل زمان بدین شکل بیان شود.

راه دوم برای روشن یا خاموش کردن این ویژگی، استفاده از خود اپل واچ است. کافی است که برنامه‌ی تنظیمات را باز کنید و سپس Watch را انتخاب کنید. از این بخش، گزینه‌های مشابهی را که در برنامه‌ی آیفون نشان داده شده است را نظاره خواهید کرد و باز هم به همان صورت می‌توانید عملیات فعال سازی یا غیر فعال سازی این قابلیت را انجام دهید.

ممکن است بسیاری از افراد با چنین قابلیتی مشکل داشته باشند. ساعتی که بخواهد با صدای بلند زمان را اعلام کند، دیگر مدت‌ها است که از مد افتاده است، اما به هر حال دانستن نحوه استفاده از این ویژگی، می‌تواند جالب و مفید باشد. بسیاری از افراد صرفا نگاه کردن به ساعت و دانستن زمان را ترجیح می‌دهند. توصیه می‌کنیم که این قابلیت را با واچ فیس میکی ماوس انجام دهید. وقتی که ساعت نمایش داده شده و گزینه‌ی Speck Out نیز روشن باشد، یک ضربه با یک یا دو انگشت شما باعث می‌شود که اپل واچ زمان را با صدای میکی ماوس اعلام کند. غالبا چنین روندی جالب بوده و صدای بهتری نسبت به گزینه‌های دیگر محسوب می‌شود. میکس ماوس برای مکالمه بسیار سرگرم کننده‌تر از صدای عمومی اپل واچ است. شما حتی با واچ فیس‌های دیگر نیز چنین شرایطی را نخواهید داشت. می‌توانید ساعت را نیز به گونه‌ای تنظیم کنید که مینی را به جای میکس نمایش دهد و به جای آن صدای وی را بشنوید. این دو کاراکتر مکمل همدیگر هستند و کاملا در انتخاب صدای آن‌ها اختیار خواهید داشت.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *