تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-66171283
کمیسیون غیرمنصفانه

اپل کمیسیون غیرمنصفانه توسعه دهندگان کره جنوبی را تغییر می‌دهد

کمیسیون تجارت منصفانه کره جنوبی می‌گوید که اپل مشکلی را حل خواهد کرد که منجر شده بود توسعه دهندگان محلی ملزم به پرداخت ۳۳ درصد کمیسیون به این شرکت باشند. به استثنای برخی از موارد، توسعه دهندگان ملزم به پرداخت ۳۰ درصد کمیسیون به اپل برای تمام فروش‌های مربوط به اپ استور هستند. با این حال، در کره جنوبی نه قیمت برنامه‌ها، بلکه آن قیمت به اضافه ۱۰ درصد مالیات بر ارزش افزوده از آن‌ها دریافت می‌شود. در نتیجه، کارمزد اپل معادل پرداخت کمیسیون ۳۳ درصدی است. پس از گزارش توسعه دهندگان به مقامات محلی، رگولاتور در سپتامبر ۲۰۲۲ به دفاتر محلی اپل یورش برده بودند.

کمیسیون توسعه دهندگان اپل

کمیسیون غیرمنصفانه

تایمز آو ایندیا می‌گوید که هان کی جونگ رئیس کمیسیون تجارت منصفانه به خبرنگاران گفته است که این موضوع ممکن است به زودی حل شود. او می‌گوید: «در ماه سپتامبر، FTC به دنبال گزارش‌هایی مبنی بر اینکه اپل کمیسیون‌های غیر منصفانه را فقط از توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های محلی دریافت می‌کند، بلافاصله تحقیقات خود را شروع کرده بود. اخیرا هم اپل اعلام کرده است که به‌ طور داوطلبانه اقدام مشکل ساز را تا ژانویه سال آینده اصلاح خواهد کرد. اگر اپل این مشکلات را به زودی حل کند، تا حدود مشکلات برای توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ های داخلی کاهش پیدا می‌کند». مشخص نیست که چرا هان به این موضوع منتقد بوده است. چرا که سود خالص برای توسعه دهندگان تقریبا صفر بوده است.

بیشتر بخوانید: اپل با شکایت بریتانیا مبنی بر کمیسیون اپ استور مواجه می‌شود

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۴ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *