تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
کارخانه زنجیره تامین

تعطیلی کارخانه زنجیره تامین تاثیر خاصی روی اپل نمی‌گذارد

به گفته پایپر سندلر، مشکلات عرضه ناشی از قرنطینه‌هایی که به‌دلیل کووید ۱۹ در شهرهای تولیدی کلیدی چین صورت گرفته است، بعید خواهد بود که تاثیر چندانی بتوانند روی اپل بگذارند. طی یک یادداشت جدید، هارش کومار تحلیل‌گر ارشد پایپر سندلر، نظراتی در مورد گزارشات مربوط به قرنطینه‌های شدید و توقف تولید در شانگهای و کونشان ارائه کرده است. می‌دانیم که هر دوی این شهرها، میزبان بزرگ‌ترین شرکت‌های اصلی زنجیره تامین اپل هستند. چندین تامین کننده کلیدی اپل، از جمله مونتاژ کننده آیفون پگاترون، اعلام کردند که تولید آن‌ها در بحبوحه قرنطینه متوقف شده است.

عدم تاثیر قرنطینه‌های کرونا روی زنجیره تامین اپل

کارخانه زنجیره تامین

با این حال، پایپر سندلر هم خاطرنشان کرد که فاکسکان در ماه مارس، فعالیت‌های خود را تعطیل کرد، اما پس از کاهش محدودیت‌ها، توانست به سرعت به فعالیت همیشگی خود بازگردد. تحلیل‌گران دیگر هم بر این باورند که ظرفیت فاکسکان می‌تواند کمبود در شانگهای و کونشان را جبران کند. علاوه بر این، علیرغم اینکه این قفل‌ها به زنجیره تامین شکننده کمکی نمی‌کنند، کومار می‌گوید که سه ماهه ژوئن یک نقطه پایان فصلی برای محموله‌های آیفون و فروش سایر لوازم الکترونیکی مصرفی بوده است. به عبارت دیگر، تامین کنندگان اپل به راحتی می‌توانند تقاضا ها را برآورده کنند، چرا که نسبت به سایر بخش‌ها، این تقاضاها کمتر بوده است. این تحلیل‌گر معتقد است که سرمایه‌گذاران پیش بینی نرمی در این زمینه در چند ماه آینده خواهند کرد و نشان می‌دهد که قیمت سهام اپل هم قرار نیست که ضربه خاصی ببیند.

بیشتر بخوانید: کارخانه‌های شرکای مونتاژ اپل در شانگهای و کونشان تعطیل شدند

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *