تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
کارکنان شرکت اپل

تعداد بسیار کمی از کارکنان شرکت اپل دست به اعتصاب زدند

کارگران شرکت اصلی و چند خرده فروشی اپل، در شب کریسمس دست کار کشیده و خواستار شرایط کاربری بهتره شده‌اند. آن‌ها فهرستی از خواسته‌های خود را هم مطرح کرده‌اند. البته هنوز مشخص نیست که چه تعداد از کارکنان شرکت در این اقدام نقش داشته‌اند. اعتصاب کارگری پنجشنبه هفته گذشته نهایی شده و دیروز هم اجرایی شد. از مصرف کنندگان اپل هم خواسته شده است که از فروشگاه‌ها یا مبادی آنلاین خرید نکنند. این درخواست از اپل می‌خواهد که تعدادی از خواسته‌های برآورده شود. از جمله آن‌ها می‌توانیم به حق سختی کار، حقوق بیشتر برای کارگران پاره وقت و محافظت در برابر مشتریان بد رفتار اشاره کنیم.

درخواست‌های کارمندان اپل

کارکنان شرکت اپل

در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا، این کارگران درخواست کرده‌اند که ماسک N95 برای همه کارگران فراهم شده و ایستگاه‌های ضد عفونی کننده نیز مراکز به کار گرفته شود. در درخواست دیگری هم آمده است که مشتریان تنها با تعیین وقت قبلی در محل حضور پیدا کنند. با این حال، نشانه‌های کمی در مورد میزان واقعی اعتصاب وجود دارد. گویا تنها یک الی دو کارمند در برخی از فروشگاه‌ها دست به کار زده‌اند و چند فروشگاه هم این‌طور عنوان کرده‌اند که همه کارمندان‌شان روز جمعه سر کار خودشان بوده‌اند.

این جنبش با نام Apple Together راه‌اندازی شده بود و پیش‌تر نیز طی هشتگ #AppleToo چنین اقداماتی را انجام داده بودند تا بتوانند نارضایتی خود از شیوه کاری در اپل را مطرح کنند. باید منتظر ماند و دید که شرایط چگونه خواهد بود و آیا این موضوع می‌تواند تبدیل به یک اتفاق جدی شود یا خیر.

بیشتر بخوانید: پیشنهاد جلوگیری از بررسی کار اجباری در اپل پذیرفته نشد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *